Головна » квартири » Вейгела (60 фото): види і догляд

Вейгела (60 фото): види і догляд

квартири : Вейгела (60 фото): види і догляд

У дизайні присадибних ділянок, парків, клумб широко використовуються квітучі рослини, серед яких особливе місце займає вейгела. Її кущі, рясно посипані яскравими рожевими, червоними, бузковими, жовтими або білими дзвіночками, створюють навколо затишну і святкову атмосферу. Цвітіння випадає на кінець травня - початок червня і триває 3-4 тижні. Деякі сорти при сприятливому кліматі повторно розквітають восени. В цей час вейгела стає справжньою окрасою ландшафту.

Опис і особливості

Природний ареал вейгели - Далекий Схід Росії, Китай і Японія. В цілому, налічується до 15 видів цієї рослини. Даний декоративний чагарник відноситься до сімейства жимолостеві. Він може досягати 2-3 метрів у висоту, діаметр крони - до 3, 5 метрів.

Вейгела володіє черешчатого листям темно-зеленого забарвлення, іноді з червоною облямівкою. Як і у більшості листопадних рослин, вони з'являються вже після завершення етапу цвітіння. Забарвлення суцвіть залежить від сорту, крім того, їх відтінок може змінюватися протягом сезону - від світлого спочатку до більш насиченого в кінці.

Квітів на вейгели дуже багато, за рахунок чого кущ виглядає надзвичайно привабливо. Як правило, це невеликі (4-5 см) п'ятипелюсткові дзвіночки, як зібрані в суцвіття, так і одинарні. Без запаху. Через свою легкості, вони швидко осипаються в вітряну погоду, тому для вейгели бажано вибирати місце, захищене від протягів.

види вейгели

Будучи теплолюбних рослиною, вейгела досить погано переносить заморозки. З цієї причини більшість її сортів вирощують в оранжереях і зимових садах. Але, тим не менше, кілька видів чагарнику непогано адаптуються до помірно-континентальним умов. Зокрема, до них відносяться далекосхідні і деякі гібриди.

Вейгела рання (Weigela praecox)

Виростає приблизно до 2 метрів. Вона стійка до холоду, в дикорослому вигляді зустрічається на кам'янистих схилах Уссурійського краю, в Північній Кореї та Китаї. Вейгелу ранню легко дізнатися по великих кистей звисаючих яскраво-рожевих і червонувато-фіолетових квіток, які можна спостерігати протягом цілих 30 днів.

Вейгела приємна (Weigela suavis)

Низькорослий вид, що досягає у висоту всього 1, 5 м. Свою назву він придбав завдяки незвичайним квіткам - воронковидним дзвіночків довжиною до 6 см, з бархатистою поверхнею і градієнтними переходами відтінків (біло-рожевим, червоно-фіолетовим, лілово-кремовим).

Вейгела Миддендорфа (Weigela middendorffiana)

Відрізняється великими кремово-жовтими квітками, пелюстки яких ніби підсвічені зсередини яскравими помаранчевими плямами. Цей вид зазвичай цвіте двічі - в травні і вересні. Кущ сам по собі формує пропорційну крону, за рахунок чого виглядає привабливо як поодинці, так і в поєднанні з іншими рослинами.

Вейгела квітуча (Weigela florida)

Загальна назва гібридів. До цієї категорії відносяться і великі 3-метрові кущі різних відтінків, і карликові, які можна використовувати для прикраси балконів, оранжерей чи альпійських гірок. Головною перевагою красивоквітучих гібридів в порівнянні з дікорослимі видами вейгели є більш насичене забарвлення квітів, широке розмаїття палітри, а значить, і підвищена декоративність.

посадка вейгели

Висаджувати вейгелу у відкритий грунт слід ранньою весною, коли на фруктових деревах починають набухати бруньки, і немає загрози заморозків. Найкраще вибирати трирічні саджанці - вони краще адаптуються до холодів, в той час як молоді рослини можуть загинути в першу зиму.

Застава тривалого і красивого цвітіння - вдале місце посадки. Для вейгели ідеально підійдуть ділянки на південній стороні, освітлювані сонцем і надійно захищені від вітрів.

Грунт повинна бути пухкої, легко вбирає вологу. Важкі глинисті грунти, чорноземи, торфовища рекомендується змішувати з піском і дерном. Розмір ями залежить від кореневої системи саджанця, для стандартного рослини цілком достатньо буде глибини 40-50 см. На дно ями необхідно засипати приблизно 15-ти сантиметровий дренажний шар (гравій, керамзит, бита цегла), а потім легку землю з добривами (відро компосту і 100 г нітрофоски під один кущ).

Прискорити процес приживлюваності вейгели допоможе обробка коренів стимуляторами росту. При посадці коренева шийка саджанця повинна бути врівень з землею, яку слід добре утрамбувати і полити. Щоб грунт не пересихала, її варто замульчувати тирсою, соломою або іншими підручними матеріалами.

Відстань між високорослими кущами має становити не менше 2, 5 метрів, карликові ж сорту можна розташовувати з інтервалом в 80 см.

Як доглядати за вейгелой

Незважаючи на погану переносимість морозу і вітру, в цілому вейгела досить невибаглива рослина. Досить тільки регулярно зволожувати і час від часу приділяти увагу чагарнику, і він в повній мірі віддячить власників рясним, тривалим цвітінням.

температура

У помірному кліматі вейгели не потрібно особливий температурний режим - вона прекрасно розвивається на відкритому повітрі, як і інші декоративні кущі. Оптимальні умови в сезон цвітіння - 18-21 C. Бажано тільки не допускати обмороження коренів і стовбурів молодих рослин взимку, інакше вони можуть загинути.

полив

Поливати вейгелу рекомендується помірно. Найкраще використовувати відстояну воду кімнатної температури. У літній період потрібно забезпечити більш часте зволоження. Не допустити пересихання грунту допоможе шар мульчі навколо куща.

розпушування

Декілька разів на рік землю під вейгелой слід розпушувати, щоб до коріння був доступ повітря. Досить буде трохи обкопати кущ на штик лопати, відступивши від стовбура з усіх боків приблизно на 2/3 крони.

добрива

Для активного цвітіння кущі вейгели потребують мікроелементах, яких не завжди вистачає в грунті. Компосту і нітрофоски, закладених при посадці, буде досить протягом двох років. На третій рік ранньою весною варто внести в землю нову порцію поживних речовин. Вони повинні містити калій, азот і фосфор. Під час цвітіння проводиться підгодівля суперфосфатом і сірчанокислим калієм, а восени в грунт подмешивается деревна зола (200 г / м2) або добриво Кемира.

обрізка

Слушна нагода для обрізки вейгели - рання весна (березень - початок квітня). У цей період слід видаляти підмерзлі і сухі гілки, а також формувати крону. Без своєрідною профілактичної «стрижки» кущ розростеться, а квітів на ньому буде все менше, в той час як підрізання призведе до зворотного, позитивного ефекту.

Укриття на зиму

Ступінь утеплення вейгели залежить від регіону - в південному кліматі можна обійтися одним лише підгортання ствола і хорошим шаром мульчі, в північному ж доведеться шукати більш надійні варіанти. Деякі садівники пов'язують гілки між собою, а потім загортають їх сіном, соломою, хвоєю, рулонними утеплювачами, закривають агроволокном або чорною плівкою. Особливо актуальні ці способи для безсніжних морозних зим, адже сніг сам по собі захищає рослини.

Варто відзначити, що відмирання гілок не настільки критично для кущів вейгели, як пошкодження коренів. Їх не можна утеплювати в сиру погоду. Підсохлу землю біля основи рослин слід розпушити, змішати з компостом або торфом, і обов'язково присипати цієї ж сумішшю пристовбурні кола.

розмноження вейгели

Вейгела розмножується двома способами - живцюванням і насінням. Але, оскільки вирощування з насіння є надзвичайно тривалим, в домашніх умовах цим майже ніхто не займається.

Живцювання можна проводити навесні або восени. Від материнської рослини відрізають зелені (восени - здерев'янілі) пагони довжиною 10-12 см, з невеликою частиною донорської гілки. На кожному з них повинно бути хоча б три нирки. Місця зрізу обробляються стимулятором коренеутворення, а потім живці висаджуються в розсадні ящики з легкої піщано-дернової грунтом.

Майбутнім саджанців слід забезпечити температуру + 18-21 і регулярний полив теплою водою. Для створення парникового ефекту ящики вкривають плівкою. При таких умовах коріння на держаках з'являються приблизно через 25 днів, а висаджувати молоді рослини на вулицю можна через 1-2 роки.

Вейгела - фото

Посадити і виростити вейгелу під силу навіть початківцям садівникам, а її зворушлива краса відмінно приживеться в будь-якому саду. Ми зібрали добірку фотографій з різними сортами, квітами рослини і варіантами для ландшафтного дизайну.

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар