Головна » квартири » Перепланування квартири в хрущовці (75 фото)

Перепланування квартири в хрущовці (75 фото)

квартири : Перепланування квартири в хрущовці (75 фото)

Тісні незручні планування квартир, побудованих за часів Хрущова, до цього дня доставляють чималий дискомфорт власникам. Їх маленькі габарити з прохідними кімнатами часто змушують до перепланування, щоб зробити житло більш придатним для проживання сім'ї. Існують різноманітні варіанти, використовуючи які, можна об'єднувати кімнати, створюючи великі житлові площі, або ж кардинально перебудовувати житловий простір, щоб отримати більш зручне розміщення. У нашій статті ми розглянемо різні варіанти, як можна зробити перепланування хрущовки, перетворивши її в комфортну зону проживання.

З чого почати перепланування ">

Якщо ви маєте тверді наміри зробити свою квартиру в хрущовці більш комфортабельною, оцініть для початку, які кімнати і зони будуть необхідні для сім'ї. Потрібно враховувати потреби кожного члену, щоб в гонитві за красою і сучасністю не залишити кого-небудь з них без необхідного особистого простору.

Далі слід намалювати попередній проект на папері з урахуванням розмірів кожного приміщення. Перепланування передбачає роботи по демонтажу стін, і в цьому плані власникам хрущовок несказанно повезло, так як всі внутрішні міжкімнатні перегородки не є несучими. Це спрощує справа не тільки в плані простоти їх знесення, а й у врегулюванні питань перепланування у відповідних інстанціях.

перепланування санвузла

Ванні кімнати і туалети в хрущовках мають досить маленькі площі, де мало що розміститься крім найнеобхідніших сантехнічних проборов. Згідно з чинним законодавством, розширювати їх в сторону кухні або житлової кімнати забороняється. Демонтаж стіни, що розділяє ванну і туалет, - частий прийом, за допомогою якого можна створити просторий санвузол. Додатковим плюсом стане наявність території уздовж стіни, де раніше знаходилася друга вхідні двері.

Є і більш складний варіант, який зажадає попередніх прорахунків, складання плану і його затвердження у відповідних органах, - розширення санвузла в сторону коридору або з залученням комори. На фото ми бачимо вдале рішення, коли власники зробили санвузол більш габаритним, задіявши прохід з коридору в кухню. Прохідну територію можна в повному обсязі задіяти, а просто звузити, віддаючи частину ванній кімнаті. Найчастіше такі варіанти комбінуються з демонтажем внутрішньої перегородки, в результаті чого виходить досить велика ванна.

Перепланування 1-кімнатної квартири в хрущовці

Перепланування однокімнатної квартири в хрущовці на увазі два варіанти - або ми знаходимо способи викроїти додаткові квадратні метри і робимо простір максимально вільним, або ділимо одну кімнату на дві. Нерідко перепланування зачіпає балкони і лоджії, приєднуючи їх до загальної корисної площі. В такому випадку необхідно буде подбати про їх додаткового утеплення.

проект 1

На сьогоднішній день чималою популярністю користуються квартири-студії, де відсутні практично всі внутрішні перегородки, за винятком тих, що відокремлюють санвузол. У хрущовках втілити такий проект простіше, ніж в панельних будинках, так як несуть є лише стіни по периметру квартири. В результаті демонтажу всіх внутрішніх стін (крім санвузла) виходить досить великий простір, де за допомогою зонування розміщують окремі функціональні острівці. Робоча зона кухні залишається на колишньому місці, так як перенесення комунікацій не доцільний, на території кімнати розміщуємо зону відпочинку, а обідній комплекс можна встановити на кордоні, де раніше знаходилася стіна. За бажанням господарів стіну годі й повністю демонтувати, а лише наполовину, при цьому нижня частина, після проведення оздоблювальних робіт, перетворитися в барну стійку або обідній стіл.

проект 2

В даному випадку власники знайшли грамотний вихід, як збільшити простір вітальні і в той же час приховати частину приватній території від сторонніх очей. Тут за допомогою гіпсокартонної перегородки відокремили спальню, а інший простір кімнати об'єднали з кухнею, демонтувавши розділяє їх стіну. Такі способи перепланування зустрічаються нерідко, по суті, однокімнатна квартира перебудовується в двокімнатну. Можна також задіяти територію балкона. Якщо немає бажання або можливості приєднати його до території квартири, досить засклити, утеплити стіни і зробити експлуатованої територією, встановивши, наприклад, шафа або робочий стіл.

Перепланування 2-кімнатної квартири в хрущовці

Двокімнатні хрущовки, в більшості своїй, мають безліч перегородок, ніш, комор, які «крадуть» квадратні метри корисної площі. При цьому кімнати не можуть похвалитися зручним плануванням і вигідним метражем. Найчастіше перепланувати і розширити простір не так вже й просто. Одним з вигідних варіантів початкової планування квартири залишається так звана «сорочечка», де кімнати розташовані по обидва боки від кухні і не є прохідними. Але і перебудувати площа таким чином, щоб отримати третю кімнату, не вдасться. Навіть розділивши одну з кімнат перегородкою, ми отримаємо два приміщення, одне з яких буде без вікон, а в друге потрібно буде організувати вхід з території і без того маленької кухні. Тому такі квартири, найчастіше, залишають в первозданному вигляді.

проект 1

Як ми вже говорили, наявність ніш і комор цілком можна використовувати для збільшення площі. Наприклад, як показано на фото, власники однієї з квартир вирішили питання розширення кухні за рахунок зміщення санвузла в сторону комори. При даній плануванні можна запросто об'єднати кухню з прилеглою кімнатою і навіть передпокої, в результаті чого вийде просторий зал. Однак потрібно враховувати, що, якщо в квартирі проживає повноцінна сім'я з дітьми, така перепланування виявиться не доцільною, позбавляючи кого-небудь з домочадців особистого простору.

проект 2

Один з найбільш незручних проектів двокімнатних квартир, іменований «книжкою», передбачає наявність двох невеликих суміжних кімнат, одна з яких прохідна. В даному випадку перепланувати обстановку таким чином, щоб отримати дві окремі кімнати, не вийде без втрати корисної площі однієї з них. Тут оптимальним варіантом виступає продовження коридору за рахунок зменшення площі прохідної кімнати. У той же час, в кімнаті залишається балкон, який можна утеплити і приєднати до корисної площі.

проект 3

Квартири типу «трамвай» також мають на увазі наявність суміжних кімнат, але тут можна розділити їх, зберігши більшу кількість житлової площі. Один з варіантів пропонує просто продовжити коридор, облаштувавши в глухому куті гардеробну або комору. В такому випадку споруджується додаткова перегородка з дверима, яка відокремить кімнату. Другий варіант - продовжити коридор тільки до кінця дверного отвору, що веде в праву кімнату. В даному випадку необхідно буде спорудити дві невеликі перегородки - одна буде тупиком коридору, а друга - відокремлювати кімнату праворуч.

Перепланування 3-кімнатної квартири в хрущовці

Перепланування трикімнатної квартири може бути проведена різними способами, що передбачають як відділення суміжних кімнат, так і облаштування великих площ за рахунок ліквідації стін.

Одним з актуальних рішень для трикімнатних квартир залишається організація кухні-вітальні шляхом об'єднання з прилеглої кімнатою. При цьому в розпорядженні сім'ї залишаються ще дві окремі повноцінні кімнати, які можна облаштувати під спальню, дитячу або кабінет.

Також можна приєднати і передпокій - тоді при вході в будинок перед вами буде відкриватися вид світлого просторого гостьового залу. Деякі вважають такий підхід не зовсім зручним, так як в приміщення буде проникати холодне повітря і вуличні забруднення. Щоб цього уникнути, можна встановити негроміздкі перегородку, яка буде служити декоративною перешкодою.

Кожна людина має потребу в наявності свого приватного території, де можна спокійно відпочити і розслабитися. Найчастіше цьому всіляко перешкоджають прохідні кімнати квартир, і господарі ставлять за мету перепланувати житло таким чином, щоб кожне приміщення мало окремий вхід. У трикімнатних квартирах подібні ситуації - не рідкість, і проблему цілком можна усунути. Наприклад, установкою гіпсокартонної перегородки, як показано на фото, де прохідна кімната перетворилася в окрему завдяки продовженню тамбура коридору.

Звичайно, в таких випадках доводиться жертвувати корисною площею на користь комфорту переміщення і перебування в кімнатах, але в деяких випадках таке рішення може виявитися найоптимальнішим.

Перепланування квартири в хрущовці - фото

У подальшій галереї Ви можете ознайомитися з різноманітними варіантами, як може виглядати квартира в хрущовці після перепланування. Тут представлені фото облаштування просторих приміщень, кухонь-віталень, приєднання територій балконів і лоджій, передпокоях, а також грамотної перебудови санвузлів. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар