Головна » кухня » В якому дизайні оформити сучасну кухню. Кантрі, прованс, хай-тек або мінімалізм?

В якому дизайні оформити сучасну кухню. Кантрі, прованс, хай-тек або мінімалізм?

Сучасна кухня вже давно перестала бути простором, призначеним виключно для приготування їжі. Все більшу роль люди приділяють естетичної складової цього приміщення. Тому сьогодні багато уваги приділяється вибору стилю для оформлення кухонного інтер'єру. Відповідно до актуальними модними тенденціями дизайнери рекомендують віддавати перевагу класиці, хай-теку, мінімалізму або Провансу. Ці чотири стилі для оформлення кухонного простору на піку популярності, і за рахунок своєї багатогранності вони дозволяють задовольнити побажання людей з різними смаками і фінансовими можливостями.

Дизайн кухні в класичному стилі - завжди вдале рішення

Головною відмінною рисою кухні в класичному стилі є її органічність. Кожна деталь в цьому просторі знаходиться на своєму місці, має чітке функціональне призначення, і при цьому вносить свою «родзинку» в загальну естетику «картинки».

До характерних рис подібного інтер'єру варто віднести:

  • наявність фасадів з натуральних матеріалів (або їх якісна імітація);
  • спокійна колірна гамма;
  • різноманітність декоративних елементів.

Левову частку класичного кухонного інтер'єру становить меблі. Перевагу варто віддавати містким гарнітурам, за красивими фасадами яких вдасться приховати всі численні атрибути для готування і сервірування столу. Найкраще в такий простір вписується меблі в оливковій, бежевому, кремовому або блакитному відтінку.

«Фішкою» її дизайну вважаються ручки, оброблені під бронзу або мідь. Всі деталі класичного кухонного інтер'єру повинні перегукуватися між собою кольором або декором, тому рекомендується з особливою увагою ставитися до вибору текстилю та оздоблювальних матеріалів.

Кантрі або прованс - якого стилю віддати перевагу ">

Подивившись на один кухонний інтер'єр, хтось визначить його до Провансу, інша людина - до кантрі. Між собою ці стилі дійсно багато в чому схожі, але є і знакові відмінності. Кантрі тяжіє до всього природного, функціональним, в ньому неприпустимими є химерність і яскравість. Масивна, добротні меблі для кухні в тому стилі повинна містити мінімум декоративних елементів, пріоритетними для неї вважаються «теплі» тони - бежевий, пісочний, світло-коричневий і т. Д. Текстильне доповнення до інтер'єру всіляко вітається, і добре, якщо в його оформленні будуть присутні характерні принти - клітина, смужка, горошок. Найчастіше стиль кантрі застосовують для кухонних просторів на дачах і в заміських будинках, але цілком органічно він може вписатися і в стандартну квартиру.

Стиль прованс в кухонний простір покликаний привнести витонченість, простоту і легкість. Важлива деталь - такий інтер'єр обов'язково має на увазі наявність яскравого, природного освітлення.

Для створення затишної атмосфери справжнього французького Провансу підійдуть:

  • витончені меблеві гарнітури на ніжках;
  • стіни, покриті фарбою або побілкою;
  • текстиль з вишивкою або орнаментами;
  • порцелянові або керамічні статуетки, панно, вази і т. д.

Найбільш бажаними для оформлення кухні в стилі прованс вважаються стримані, але витончені відтінки - слонова кістка, лавандовий, морська хвиля, молочний. Живі квіти в інтер'єр потрібно додавати при будь-якій зручній можливості.

Хай-тек і мінімалізм для кухонного інтер'єру - відмінні риси

Два ці стилю в оформленні кухонних інтер'єрів почали використовувати відносно недавно, і їх сміливо можна назвати даниною сучасній моді. Хай-тек - абсолютна асоціація з передовими, максимально інноваційними технологіями. Цей стиль тяжіє до простих, лаконічним формам, панорамному висвітлення. «Улюблені» матеріали кухонного інтер'єру - пластик, скло, метал. Відносно вибору кольору для приміщення відзначається цікава тенденція: меблі, стіни, оздоблення - все може бути витримано в ідентичному пастельному відтінку. З зонуванням кухні при цьому не виникне ніяких проблем, оскільки його в повній мірі забезпечать численні галогенних та світлодіодних ламп, розташованих на різних рівнях.

Батьківщиною мінімалізму називають США, відмітними рисами стилю є строгість, чіткість ліній, повна відмова від декору, раціональність. В оформленні кухонного простору повинні превалювати «холодні» матеріали або їх якісна імітація - бетон, метал, скло, пластик, камінь. Особливу увагу дизайнери рекомендують приділяти меблювання кухні в стилі мінімалізму. Найбільш доречно в ньому виглядають модульні, місткі гарнітури з глухими фасадами. Вони повинні приховувати не тільки всю кухонну атрибутику, а й максимальну кількість побутової техніки. Мінімалізм покликаний створити реалістичну ілюзію безмежного простору, необтяженого банальними предметами.

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар