Головна » квартири » Гарний паркан для приватного будинку: 80 фото та ідей

Гарний паркан для приватного будинку: 80 фото та ідей

квартири : Гарний паркан для приватного будинку: 80 фото та ідей

Кожен господар приватного будинку хоче мати привабливе огорожу для своєї ділянки. Забір захистить територію від поглядів перехожих, що дозволить відчувати себе вільно і розкуто в своєму дворі. Виходячи з розташування житла, огорожа здатна вирішувати окремі поставлені завдання і втілювати різні варіації розмірів, оформлення, конфігурацій, а також виготовлятися з різних матеріалів.

дерев'яні паркани

Огородження з дерева вигідно поєднують привабливий зовнішній вигляд, відносно невисоку ціну і невибагливість в установці. Серед основних переваг даної варіації можна виділити різноманітність асортименту. Ви можете зупинитися на колоді, штахетник, пласі або брусі. Витіюваті і філігранні деталі або прямі лінії суцільних дощок - легкість обробки кожного з цих варіантів дозволить отримати оригінальний паркан практично будь-якої структури і конструкції. Така споруда досить просто встановлювати і лагодити. Дерево можна забарвити, або зберегти його споконвічний вигляд, лише залакованими його. Екологічність і нейтральний природний відтінок дозволяють йому доповнювати будь-яке оформлення ділянки.

З іншого боку, дерев'яна огорожа не має високий охоронним потенціалом, адже її досить легко зруйнувати. До того ж, в порівнянні з кам'яним і металевим аналогом, деревне варіант щодо недовговічний. Однак ці мінуси не критичні, і переваги матеріалу сповна їх компенсують.

Серед найбільш популярних типів дерев'яних парканів можна виділити наступні:

1. Високим попитом користується огорожу з паркану. Він легкий в зведенні, має чіткі геометричні лінії і здатний прослужити довгий час. Для його спорудження застосовуються дошки рівних розмірів, що прикріплюються до горизонтальних опор.

Штахетники в свою чергу поділяються на підвиди - з проміжками і без. При будівництві першого варіанту слід залишати невеликі зазори між дошками. Він підійде для поділу декількох функціональних зон у дворі, наприклад, саду та дитячого майданчика. Якщо ж ви хочете захистити бар'єром всю ділянку, використовуйте варіацію з щільним приляганням дощок один до одного.

2. Американська модифікація попереднього вигляду - ранчо. Різниця між ними полягає в положенні дощок - замість вертикального способу розміщення використовуйте горизонтальний. Такий паркан можна зустріти на американських фермах, але нетривіальний зовнішній вигляд органічно впишеться, а також прикрасить і простір навколо житлового будинку.

Дерев'яну частину можна чергувати з каменем і бетоном. Таким чином створюється вельми цікавий декоративний вигляд. Окрему увагу для якісної установки приділіть обгрунтованому кріпленню стовпів для опори, так як масивні горизонтальні дошки вимагають особливо надійної фіксації.

3. Яскраве облич в поєднанні з високою міцністю - ці характеристики відрізняють частоколи. Він являє собою сукупність скріплених між собою невеликих колод із загостреними кінцями.

Це традиційний вид огорож. З його допомогою люди не так прагнула позначити межі своєї території, скільки бажали відображати посягання недоброзичливців. Значні обриси частоколу привнесе відчуття недосяжності і величності. Для будівництва такого паркану знадобитися всього кілька днів. Використовуйте колоди діаметром в 10-15 см, висотою від 2 метрів для створення захисної конструкції на кордонах вашої ділянки.

4. Драбинка - огорожа з вертикально розташованих дощок, які встановлюються внахлест. Найчастіше спорудження робиться з необрізаних дерев'яних пластин, при цьому важливо підібрати правильну конструкцію, щоб уникнути некрасивого зовнішнього вигляду.

Огорожа буває глухий або з зазорами, вибір варіанту виконання залежить від превалюючою функції, яка покладається на огорожу. Головне достоїнство цього виду полягає в мінімальному попаданні дощової води на прольоти, що продовжує термін служби драбинки.

5. Якщо практичності ви віддаєте перевагу естетичну привабливість, то ви напевно оціните ґратчасту огорожа. Основна функціональне навантаження цієї огорожі складається в декоруванні.

Конструкція досить проста, а тому спорудити такий паркан не складе труднощів для будь-якого господаря. Досить запастися невеликими рейками і прикріпити їх хрестоподібним способом до основної опори, яка виготовляється з міцних дощок.

кам'яний паркан

Кам'яну огорожу - грунтовний і презентабельний варіант. Довговічний матеріал зберігає свою якість протягом довгих років служби. Він чудово гармоніює з кам'яним облицюванням всієї будівлі або його заснування.

Для забору з каменю потрібно фундамент, сам він може бути облицьований декоративною цеглою або просто оштукатурений. Такі бар'єри дуже привабливі в поєднанні з витіюватими кованими деталями. Тим не менш, якщо ви хочете забезпечити приватність приватної території, важливо спорудити максимально глуху огорожу. Кам'яна споруда довговічна і не вимагає періодичного догляду, не беручи до уваги пофарбовані і оштукатурені аналоги.

Що стосується негативних сторін питання, то слід враховувати, що така споруда передбачає досить тривалий період зведення і високих професійних навичок від забудовника. До того ж, вартість матеріалу не завжди відрізняється демократичністю цінової політики. У той же час, якщо загальна довжина паркану невелика, співвідношення витрачених коштів і одержуваного результату залишиться цілком прийнятним.

Цегляна кладка є менш дорогою, а також нескладної в плані укладання. Даний варіант стійкий і фундаментальний. Він здатний доповнити і підкреслити загальну архітектурну задумку в разі його використання при обробці інших споруд. До того ж таке огорожу піддається різному декоруванню: ви можете вибирати матеріали серед різноманітної кольорової палітри, прикрашати місце для воріт за допомогою арок, маленьких башточок і колон.

залізобетонний паркан

Конструкції із залізобетону найдоступніші серед найбільш надійних модифікацій сучасних огорож. На просторах країн СНД такі огорожі зустрічаються досить часто. Подібна популярність пояснюється не тільки невисокими цінами, але і швидкістю, а також простотою процесу установки варіанти будь-якої конфігурації і довжини.

Сьогодні будівельний ринок пропонує широкий асортимент товарів, серед яких легко підібрати необхідний аналог, відповідний смаковим уподобанням господарів приватного будинку. Залізобетон може імітувати текстури цегли, сланцю, деревини в широкому колірному спектрі. До того ж пігменти, що забезпечують насичений забарвлення забору, характеризуються високою стійкістю до вигоряння і пожовтіння. Після установки вам не доведеться піклуватися про регулярне оновлення фарбування і обробки матеріалу хімічними розчинами.

Огорожа з комбінацій матеріалів

Сполучення різних будматеріалів у виробництві огорожі території приватного будинку дозволяють отримати чудовий результат. Разом вони створюють міцну і довговічну огорожа з унікальним зовнішнім виглядом.

Профільовані листи. Поєднання металопрофілей і блоків з бетону утворює дуже надійну конструкцію, яка оберігає домоволодіння від цікавих поглядів перехожих. Гарний вигляд споруди забезпечить фарбування профнастилу в тон, що перегукується з кольором бетону.

Огорожа з профнастилу або металопрофілю, розміщена на кам'яному фундаменті, як і у випадку з бетоном, буде функціонувати протягом тривалого терміну, не втрачаючи своїх показників якості і міцності.

Однак перед тим, як зробити вибір на користь матеріалу, рекомендуємо ознайомитися з деякими нюансами. У разі регулярних механічних впливів, листи з металу схильні до деформації. До того ж, ушкодження у вигляді подряпин часто призводять до ураження іржею, яка скоротить експлуатаційний період забору.

Огорожа з полікарбонату і металу. Дане огорожу виглядає дуже стильно і кілька футуристично. Полікарбонат буває прозоро-глухим, високий варіант такої споруди надійно захистить ділянку від вторгнення сторонніх осіб, і в той же час буде пропускати сонячне світло, а тому не створить насичену тінь біля нього, яка завадить нормальному росту рослин.

Огорожа з дерева і полікарбонату. Класичний образ дерев'яного паркану можна розбавити за допомогою сучасних синтетичних матеріалів, серед яких виділимо полікарбонатні листи. Цікавий і незвичайний зовнішній вигляд огорожі аж ніяк не знизить показників міцності, які притаманні огорожі з дерева, але при цьому ви отримаєте оригінальне доповнення до оформлення вашої ділянки.

Кована огорожа. Ковані перегородки дуже довговічні, надійні і міцні. У той же час, через саму суть ажурної конструкції, яка передбачає величезні зазори, цей паркан здатний продемонструвати все, що відбувається на території вашого двору. Тому цей тип захисного споруди розумно робити всередині ділянки, а не на його кордонах; або, розраховуючи на тривалу перспективу - висадити біля нього в'юнкі рослини, які створять щільний живий завіса. Також для досягнення цієї ж мети можна доповнити конструкцію полікарбонатом.

Декор для забору

Створивши навколо власного домоволодіння високу перешкоду на шляху цікавих поглядів випадкових перехожих і сусідів, нерідко можна зловити себе на думці, що ви замкнулися в незатишних стінах. В такому випадку використовуйте нескладні прийоми, які прикрасять огорожу, перетворивши його в жваве і навіть затишне спорудження.

Основною функцією забору є обрамлення території. У той же час, він здатний стати ще й гарним доповненням до загальної задумом ландшафтного дизайну. В першу чергу варто звернути увагу на декорування кучерявими квітами. Така маніпуляція доречна практично для будь-якої дерев'яної, металевої або кам'яної огорожі. Рослини, що обплітають міцні матеріали, виглядають особливо ніжно, вишукано і природно. І, що особливо приємно, спорудити таку прикрасу не важко будь-кому домовласникові. Досить висадити бостонський плющ, або тріостренний, дівочий, пятілісточковий декоративний виноград - і з часом ви отримаєте чудову живопліт. Якщо ви бажаєте насолоджуватися прекрасними квітами, то віддайте перевагу плетистими трояндам або клематисів. Також безлику конструкцію можуть перетворити строкаті квіти в горщиках.

Ще один спосіб зробити ваш паркан оригінальним і виділяється на загальному тлі - прикрасити його мозаїкою. Це не потребує великих фінансових затрат, адже деталі виготовляються з осколків скла, дзеркала, цегли і плитки.

Крім перерахованих вище методів «пожвавлення» огорож, існує ще один ефектний хід - висадити по периметру декоративний чагарник, який стане логічним продовженням фруктового саду або квіткової клумби. Не обмежуйтеся стандартними методами, створити воістину незвичайне огорожу допоможе ваша фантазія, втілити в життя яку допоможуть кольорові скла і каміння, підвішені баночки зі свічками, гірлянди, цікаві графіті. Навіть самий неабиякий паркан здатний стати полотном для польоту вашої творчої думки!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар