Головна » дитяча кімната » Поєднання кольорів в інтер'єрі дитячої: 60 ідей

Поєднання кольорів в інтер'єрі дитячої: 60 ідей

Вибір колірних рішень для інтер'єру дитячої дуже важливий, адже кімната повинна бути не просто красиво оформленої або зручною, але і функціональною. Проводять тут час не тільки діти, а й дорослі, які вважають за краще барвистим квітам пастельні і більш спокійні тони. Однак дитині більше сподобається грати, вчитися і відпочивати в оточенні яскравих відтінків, а тому слід розібратися, як можна грамотно оформити кімнату. Наведемо рекомендації психологів і дизайнерів про те, як підібрати поєднання кольорів для інтер'єру дитячої.

Що радять дизайнери

Оформляючи дитячу, потрібно обов'язково радитися з власником кімнати, який повинен висловити власну думку. Батькам рекомендують враховувати побажання малюка при облаштуванні приміщення.

Вибираючи між темним і світлим відтінком, віддавайте перевагу останньому. Дитині буде комфортніше в світлій кімнаті, а оптимальним рішенням для дитячої вважають «легкі» для сприйняття тону, які послужать чудовим тлом для барвистих акцентів (різних аксесуарів і декоративних елементів).

Обережно підходьте до вибору ахроматической палітри. Відтінки сірого, чорний і білий не варто використовувати, що називається, «в чистому вигляді». Позитивні емоції дитині подарують зовсім інші поєднання кольорів, а контраст світлого і темного створюватиме, особливо у молодших дітей, негативний психологічний настрой.

Ні в якому разі не вибирайте дисонуючі тони. Пам'ятайте, що краще підібрати тільки два основні кольори, а розбавити палітру допоможе білий, який робить інші відтінки більш насиченими і повітряними.

Як вибрати колірні рішення

Є загальні поради грамотних психологів, які слід враховувати, підбираючи кольори для дитячої. Момент, пов'язаний з психологічним впливом відтінків, безпосередньо впливає на те, наскільки комфортно буде знаходитися в приміщенні. Пройдемося по квітам основного спектру і їх відтінків.

Блакитний і синій позитивно впливають на нервову систему, однак важливо використовувати з цією метою тільки світлі тони, особливо, якщо кімната для маленької дитини. Комбінувати блакитний можна з пісочним, жовтим і персиковим. Такі поєднання виключають перезбудження нервової системи, що актуально для дуже активних малюків.

Червоний, жовтий і оранжевий не рекомендують застосовувати як базис в оформленні приміщення, адже вони можуть служити подразниками. Однак акценти цих квітів допускаються і можуть прикрасити інтер'єр.

Зелений колір можна сміливо використовувати в якості основного, він позитивно впливає на організм, підвищує гостроту зору, покращує настрій, сприяє нормалізації сну. Це оптимальний варіант для фону, особливо, якщо в інтер'єрі комбінують декілька відтінків зеленого. Наприклад, стіни ви можете пофарбувати ніжним салатовим, а декор підібрати в барвистих смарагдових тонах.

Фіолетовий для оформлення інтер'єру дитячої кімнати допомагає сконцентрувати увагу і відкрити творчий потенціал дитини. Відтінки цього кольору підходять для тих дітей, які активно пізнають навколишню дійсність. Ступінь насиченості можна міняти, залежно від віку та індивідуальних переваг.

Палітра з картинки

При створенні інтер'єру «з нуля» рекомендують використовувати оригінальний спосіб підбору колірних рішень - за допомогою картинки або фотографії. Це можуть бути самі різні зображення, головне, проаналізувати поєднання кольорів. Зробити це за кілька миттєвостей допоможуть спеціальні програми та сервіси, що генерують колірну палітру.

Цей прийом працює навіть в тій ситуації, коли необхідно лише доповнити інтер'єр дитячої кімнати. Ви можете сфотографувати, наприклад, ліжко і шафа, а потім точно визначити, як найкраще оформити стіни і інші елементи приміщення.

Відтінки можуть бути контрастними, комплементарними і т.д. Пам'ятайте, що створювати інтер'єр повністю з барвистих квітів не рекомендують. Велика кількість яскравих відтінків завадить дітям спокійно засинати і відчувати себе розслабленими. Найкраще, якщо в приміщенні будуть поєднуватися спокійні і барвисті тони.

Варіанти поєднання кольорів

Є кілька способів комбінування відтінків в дитячій кімнаті, причому кожен з них має власні переваги та недоліки. Розглянемо найбільш прийнятні варіанти поєднання кольорів.

Нейтральний фон і акценти

Перший спосіб полягає в поєднанні нейтрального підлоги і стін з яскравими предметами меблів, декоративними елементами та аксесуарами. Головною перевагою цього варіанту є те, що його легко реалізувати. Такий інтер'єр має на увазі наявність акцентів у вигляді текстилю - подушок, покривал, штор.

Пам'ятайте, що декоративні елементи повинні радувати око, але ні в якому разі не вибирайте надмірно строкаті аксесуари. Якщо в кімнаті занадто багато акцентів, такий інтер'єр сприймається «недоладним» і не дає розслабитися. Підбирайте для декору два або три головних відтінку. У такій ситуації приміщення буде виглядати гармонійним і оформленим зі смаком.

В результаті барвисті кольори зможуть стимулювати активну поведінку, а нейтральний фон - «втихомирити» малюка, коли це знадобиться. Зверніть увагу на дитячий темперамент, а ще поцікавтеся щодо рекомендацій психолога. Таким чином, можна вибрати відтінки в індивідуальному порядку, щоб вони ідеально відповідали характеру дитини.

зонування дитячої

Другим варіантом вважається поділ дитячої кімнати на зони. Цей спосіб має на увазі оформлення зони для відпочинку (спальні, з ліжком) в спокійних ніжних відтінках. Ігрова зона, навпаки, може бути яскравою і барвистою для додаткової стимуляції активності малюка. Місце для навчання оформляють в пастельних кольорах, щоб дітей ніщо не відволікало від занять. Якщо дитині ще трохи років, і він не потребує напруженої розумової роботи або вдумливому навчанні, кут для занять можна оформляти в соковитих, що привертають увагу відтінках.

Не варто боятися контрастів, якщо вони до душі вашому чаду. У цьому випадку кімната не буде виглядати нудно. Однак пам'ятайте про те, що в усьому потрібна знати міру. Особливо, це стосується оранжевого і червоного. Нехай в дитячій буде помітно різноманітність відтінків, але не перетворюйте її в надмірно строкате місце.

Як не потрапити в пастку стереотипів

Ні для кого не секрет, наскільки міцно укорінився стереотип про те, що «дівчаткам підходить рожевий, а хлопчикам - блакитний». Є безліч інших варіантів, потрібно тільки спробувати проявити креативний підхід. Головне, щоб всі вибрані відтінки відповідали один одному.

Наприклад, дівчаткам замість стандартного достатку рожевого краще підійде ніжний бузковий в якості фону і темніший бузковий, а також жовтий колір в декоративних елементах і аксесуарах.

Кімната для хлопчика може бути оформлена оздоблювальними матеріалами салатового і спокійного коричневого кольору, а текстиль і предмети меблів нехай будуть помаранчевими, смарагдовими і т.п. Проявляйте фантазію і ви зможете створити красивий і функціональний інтер'єр.

Які відтінки можна порекомендувати в якості оптимального колірного рішення ">

Поєднання кольорів в інтер'єрі дитячої - фото

Уявити гарний інтер'єр дитячої кімнати без наочних прикладів досить складно. Тому рекомендуємо подивитися, як виглядають комбінації різноманітних кольорів і фактур в дійсності. У цьому вам допоможе наша добірка фотографій. Надихайтеся!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар