Головна » ідеї » Ворота і хвіртки з профнастилу: 70 фото та ідей

Ворота і хвіртки з профнастилу: 70 фото та ідей

Проїжджаючи по територіях приватних будівель, нерідко можна побачити паркани, ворота і хвіртки з профнастилу, виконаного в різних колірних рішеннях. Вони мають досить привабливий вигляд, особливо, якщо скомбіновані з іншими матеріалами. Але не тільки зовнішня естетичність є їхньою перевагою. Такі конструкції наділені рядом позитивних технічних характеристик. Яких саме ">

Щоб зрозуміти, чому ворота і хвіртки з профнастилу здобули велику популярність, варто розглянути властивості цього матеріалу, з яких випливають всі достоїнства виробів. Перш за все, уточнимо, що ж собою являє сировину. Профнастил виготовляють із сталевих листів, які проходять прокат через стан і набувають відповідну форму. Однак в такому вигляді сталевий лист не придатний для розміщення на відкритих територіях, тому його додатково покривають різними полімерами, які забезпечують його міцність і антикорозійні властивості.

Опрацьованого матеріалу не страшні вологі опади, ультрафіолетові промені - він не піддасться корозії і не вицвіте. Звідси можна зробити висновки про основні переваги воріт і хвірток з профнастилу, а саме:

- Довгий термін служби - оскільки матеріал не схильний до зовнішніх природних впливів, прослужать ворота і хвіртки досить довго (не менше 50 років);
- Несхильність горіння;
- Простота установки;
- Невисока вартість.

Окремо варто відзначити естетичні функції профнастилу. Матеріал може бути представлений в різних колірних інтерпретаціях. Він прекрасно поєднується з каменем, деревом, цеглою, що дає можливість споруджувати красиві вхідні композиції.

Які бувають ворота: конструктивні особливості

Вид майбутньої будови, а також зручність користування залежить від конструктивних особливостей. Ворота можуть бути орними, розсувними, відкотами або гаражного типу. Сучасні конструкції нерідко наділені автоматичними приводами, підйомними механізмами. Найчастіше ворота виготовляють шириною в 3-4 м, щоб забезпечити проїзд як легковому, так і вантажного автомобіля. Кожен з видів має свої достоїнства, і вибір конструкції залежить від особистих уподобань господарів і наявності вільного простору.

орні

Цей варіант зі стулками, що відкриваються за типом дверей, всім відомий вже давно і не втратив своїх шанувальників. Вони легкі в монтажі і подальшої експлуатації. Сучасні конструкції оснащують автоматикою, яка забезпечує самостійне відкривання і закривання воріт. Недоліком таких конструкцій виступає необхідність досить великого вільного ділянки, який дозволить безперешкодно відкриватися стулок. Найчастіше такі ворота роблять двостулковими, так як на одну панель буде припадати більше навантаження, та й відкривати їх незручно.

відкатні

Даний тип нагадує розсувні кімнатні двері. Ворота являють собою одну панель з роликовим підставою, яка переміщується вздовж паркану. Такий тип відкривання вигідний тим, що не вимагає додаткового простору. Оскільки стулка пересувається, не стикаючись із землею, вона не зажадає прибирання снігу в зимовий час. Ворота оснащуються автоматикою, яка здатна витримувати 30-градусний мороз.

підйомні

Це один із сучасних варіантів, коли ворота мають одну стулку, що не відсувається в сторони, а піднімається вгору. Механізм відкриття може бути ручним або автоматичним. У відкритому положенні конструкція не займає зайвої площі, хоча сантиметрів на 20 «вкраде» висоту отвору.

Розкладні ворота-гармошки

Даний вид зустрічається набагато рідше. Найчастіше такі конструкції виготовляють домашні умільці для невеликих ділянок, де є істотне обмеження в просторі. Ворота складаються з декількох панелей профнастилу, з'єднаних між собою петлями. Між стулками прокладають шар гуми, який буде забезпечувати герметизацію, захист від вітру.

Якими бувають хвіртки

Якщо ворота служать в основному для проїзду автомобіля, то хвіртка необхідна для організації проходу. Іноді від неї відмовляються, але, як показує практика, таке рішення нераціонально. Щоб впустити або випустити когось з території, необхідно постійно відкривати і закривати великі створи воріт, що вкрай незручно.

Хвіртки можуть бути двох видів - вбудовані в ворота та окремо розташовані (розміщені на протязі забору). Останній варіант має більшу популярність, хоча економічно більш витратний, до того ж, він дозволяє заощадити полотно забору, якщо територія невелика.

Розташовані окремо, мають свої переваги - її можна встановити будь-якої висоти і ширини, не завдаючи шкоди практичності воріт. Такі конструкції забезпечують врізними замками, що гарантує зручність експлуатації і більший рівень безпеки. Хвіртки встановлюють невеликих розмірів, оснащують дзвінком або відеофоном, скринькою для пошти, хоча останній в наш час виконує швидше декоративну функцію.

Декоративні ворота і хвіртки

Звичайно ж, кожному господареві хочеться мати ворота і хвіртки не тільки зручні і міцні, але ще і красиві. Як театр починається з вішалки, так і загальний вигляд вхідних воріт створює перше враження про всю споруду і господарів будинку, їх матеріальний достаток і смакові переваги. Тому, вибравши найбільш підходящу конструкцію, слід продумати її дизайн, приділивши увагу кольором, комбінаціям матеріалів та інших декоративних деталей.

колір

Вибираючи колір воріт і хвіртки, варто відштовхуватися від загального дизайну будинку - його колірного рішення і стилю. При цьому особливу увагу варто звернути на дах і обробку фасаду, які повинні складати єдиний колірний ансамбль з загородженням. Красиво виглядає поєднання темної даху і воріт зі світлим фасадом будинку.

Стиль грає важливу роль, наприклад, якщо будинок оформлений в сільському напрямку, з ним краще буде гармоніювати паркан з воротами і хвірткою коричневих, пастельних тонів. Для будинку, схожого по архітектурі на замок, можна вибрати теплі тони червоного кольору і т. Д. Також важливу роль відіграють паркани з воротами сусідніх ділянок.

Кожна палітра має індивідуальні властивості, які можуть так чи інакше вплинути на зорове сприйняття. Наприклад, зверніть увагу на білі ворота з профнастилу, які здатні своєю легкість візуально розширити простір, створити відчуття чистоти і порядку. Такий колір ідеально поєднується з будь-яким іншим: яскравою зеленню прибудинкової території, цегляною кладкою, а ковані елементи надають особливу легкість.

Коричневі ворота - універсальні. Вони ідеально поєднуються з будь-якими фасадами, зеленими насадженнями та сусідніми будівлями.

Зелений колір користується великою популярністю - він приємний для очей і привносить якийсь затишок в обстановку. Така палітра повністю зливається з оточуючими зеленими насадженнями, якщо тільки не зупинитися на варіанті, коли ворота виступають акцентом, як, наприклад, чудова зелена відкатна конструкція з профнастилу з яскраво-жовтими стовпами. Таке оформлення виглядає по-своєму несподівано і оригінально.

Рідше можна зустріти ворота жовтого кольору. Хоча палітра і асоціюється з теплими променями сонця, вона є досить контрастною і з часом може викликати роздратування. Все ж у кольори є свої шанувальники, а якщо застосувати поєднання з чорними кованими елементами, може вийти досить елегантна конструкція.

Синій чудово відтіняє зелену палітру прибудинкової ділянки. Такі ворота нерідко одягають в білу, сіру або чорну ковану оболонку з витіюватими елементами, що виглядає дуже красиво і стильно.

Яскрава і багата червона палітра має безліч відтінків, кожен з яких чудово поєднується з фасадами будинку з цегли або каменю. Такий варіант можна назвати одним з найбільш розкішних.

комбінації матеріалів

На початку статті ми вже говорили про те, що профнастил чудово поєднується з іншими матеріалами, дозволяючи створювати найстильніші композиції. Особливою витонченістю і неповторною естетикою наділяють ворота ковані елементи, які використовувалися ще за старих часів для прикраси входів в будинок. Це можуть бути окремі вставки або цілі композиційні накладки, що несуть частинку душі майстрів сучасності. До того ж, поєднання кування з профільованим сталевим листом досить практично, так як ці матеріали не бояться кліматичних примх і являють собою довговічні конструкції.

Ворота з ковкою умовно поділяють на класичні, мають стриманий дизайн, і декоративні, доповнені безліччю витончених витків, візерунків з пишними рослинними орнаментами. Нерідко ковані конструкції роблять за індивідуальними ескізами, щоб підібрати візерунки, які найбільше підходять до стилю будівлі і ландшафтного дизайну.

Можливо, не таким витонченим, але не менш привабливим є поєднання полотна профнастилу з цегляною кладкою, з якої формують опорні стовпчики. Цегла забезпечує надійність конструкції, а його різноманіття колірних рішень дозволяє експериментувати із загальним оформленням входу.

Опорні конструкції воріт, виконані з каменю, заслуговують на особливу увагу. Тут є багато варіантів, так як сам матеріал рясніє розмаїттям, та й способи укладання можуть бути самими незвичайними. Тут широко застосовуються такі матеріали, як схожий з мармуром доломіт, вапняк, булижник, черепашник тощо. При цьому кладка з каменів неправильної форми, хоч і більш трудомістка, виглядає набагато привабливіше і своєрідний. По довговічності камінь не має аналогів.

Ще одна цікава ідея оформлення - вибір для воріт і хвіртки профнастилу з поверхнею, що імітує камінь або деревину. Така конструкція буде виглядати багато, привабливо, а коштувати - набагато дешевше, ніж вона виглядає.

Ворота і хвіртки з профнастилу - фото

Подальший огляд різноманітних способів оформлення воріт і хвірток з профнастилу пропонуємо продовжити в нашій галереї, де ми постаралися зібрати найкращі фото-приклади. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар