Головна » ідеї » Поєднання шпалер в інтер'єрі: 80 фото-ідей

Поєднання шпалер в інтер'єрі: 80 фото-ідей

ідеї : Поєднання шпалер в інтер'єрі: 80 фото-ідей

У наш час популярним прийомом оформлення житлових просторів виступає комбінування різних видів шпалер, які можуть відрізнятися за кольором, малюнком, фактурою. Такий дизайн дозволяє створювати унікальні неповторні інтер'єри, приховувати наявні недоліки обстановки і змінювати геометричні похибки кімнат. У сьогоднішній статті ми розглянемо, як правильно поєднувати шпалери в інтер'єрі і що потрібно врахувати при виборі матеріалу.

Що необхідно врахувати ">

Маючи намір оформити обробку кімнати комбінацією шпалер, слід правильно вибрати основний тон. Якщо приміщення невелике, краще віддати перевагу світлим фарб. Також варто врахувати розташування вікон приміщення відносно сторін світу: якщо кімната виходить на південну сторону, де достатньо сонячного світла, краще використовувати холодні тони, а для північних приміщень - теплі.

Великі візерунки і темні полотна - прерогатива великих кімнат, в маленькому приміщенні вони можуть бути присутніми лише як акценти, виділення певної зони. Також з їх допомогою можна скорегувати простір. Наприклад, оклеив одну зі стін темними шпалерами або полотнами з великими принтами, ви зможете візуально її наблизити. Такий прийом нерідко використовується у вузьких кімнатах - контрастним кольором оформляють одну з коротких сторін - тоді кімната набуває більш правильну квадратну форму.

Вибираючи комбінації, врахуйте і вплив розташування візерунків на візуальне сприйняття простору - горизонтальні лінії здатні розширити стіни, але в той же час знижують їх висоту, тому це не кращий варіант для приміщень з невисокими стелями. Вертикальні лінії, навпаки, здатні «підняти» стельову поверхню.

При комбінуванні важливо правильно виконати перехід від одного полотна (або матеріалу) до іншого. Існує кілька варіантів:

- Без переходу - полотна клеяться встик, без будь-яких обрамлень. Для подібного оформлення потрібно ретельно вирівняти стіни і по можливості підібрати полотна однакової товщини;

- Оформлення молдінгами - такий спосіб дає можливість прикрасити стіни своєрідними панно в красивій оправі. Цей прийом нерідко зустрічається в класичному стилі, хоча при правильній компоновці матеріалів, цілком можна прикрасити таким чином і сучасний інтер'єр;

- Оформлення бордюру - спосіб позначення горизонтальної комбінації шпалер, який вносить своєрідну родзинку в інтер'єр.

На сьогоднішньому ринку оздоблювальних матеріалів наданий величезний асортимент, серед яких найчастіше нелегко вибрати відповідні шпалери для комбінування. Якщо ви не впевнені у виборі, зверніть увагу на готові колекції, де виробник пропонує вже скомпоновані полотна.

Способи комбінування шпалер

Сучасними дизайнерами розроблено безліч способів поєднання шпалер в інтер'єрі. Це можуть бути комбінації полотен за кольором, фактурі, узорів або з іншими оздоблювальними матеріалами. Різні поєднання допомагають провести зонування приміщення, виділити чільну територію, скорегувати простір, а також приховати недоліки обстановки: відвернути увагу від застарілих меблів або дефекти стін.

колірні поєднання

Вибір колірного спектра для обробки кімнати - найбільш пріоритетний момент. Поєднувати шпалери можна кількома способами, які ми розглянемо за допомогою колірного кола, представленого на фото. Найбільш простий і безпрограшний варіант - монохромна комбінація, коли вибирають один чільний колір, який доповнюють його ж відтінками, що відрізняються насиченістю. Як правило, контрастними фарбами позначають одну з зон або коректують, поділяють простір.

Наступний спосіб колірного комбінування - використання сусідніх тональностей колірного кола. В такому випадку відтінки будуть плавно перетікати один в одного, створюючи гармонійну обстановку.

Найбільш суперечливий варіант - так зване, комплементарное поєднання, коли створюються союзи з протилежних палітр, наприклад, червоний колір є сусідами з зеленим, жовтий з фіолетовим і т.д. На перший погляд, таке оформлення може здатися досить несподіваним, але з правильним підбором відтінків для певного інтер'єру, можна створити досить привабливу обстановку. Спальню або вітальню можна оформити в спокійних відтінках, а дитячу - більш яскравих.

Щоб трохи спростити вам завдання, відразу відзначимо, що є кілька кольорів, які відмінно комбінуються з будь-якими іншими - це білий, чорний, сірий (назвемо їх універсальними). Бежеві тони відмінно себе ведуть в оточенні свого рідного спектра, універсальних тонів, а також в поєднанні з червоними, блакитними палітрами. Для зеленого кращими союзниками стануть жовтий (оранжевий), шоколадний, золотистий. До синього можна підібрати червоний, зелений, універсальні тони. Червона палітра вважається найбільш контрастною, тому розбавити яскравість допомагають комбінації з білим, жовтим або зеленим.

Комбінування різних фактур

Сучасні шпалери відрізняються не тільки різноманітністю забарвлень, але і фактур. Залежно від матеріалу виготовлення, вони можуть бути паперовими, флізеліновимі, ​​текстильними, скловолоконними, металізованими, рідкими. До більш дорогим можна віднести шкіряні, пробкові та бамбукові полотна, що є найбільш екологічно чистими. Комбінації різних фактур створюють в інтер'єрі цікаві архітектурні особливості. Їх нерідко використовують для оформлення дверних, віконних арок, позначення кутів, ніш, колон, а також настінних декоративних фрагментів, обрамлених молдінгами.

На окрему увагу заслуговують рідкі шпалери. Якщо розібратися, даний вид обробки дуже схожий з оштукатурюванням, коли матеріал наноситься шпателем, що дозволяє створювати не тільки одноманітні полотна. Різноманіття кольорової палітри і можливість застосування різних декоративних добавок в вихідну суміш, дозволяють створювати унікальні візерунки і цілі картини, які можуть стати справжньою окрасою інтер'єру на тлі однотонної обробки.

Фотошпалери по праву можна назвати найбільш ефектним оздоблювальним матеріалом, який здатний не тільки декорувати, а й кардинально змінити сприйняття простору. Зокрема, це стосується полотен з 3D-зображеннями, які створюють враження нескінченності простору, відчуття перебування всередині малюнка. Шпалери розміщують на одній зі стін у оточенні однотонної фонової обробки. Але варто врахувати, що справжній ефект можна отримати лише в умовах просторої кімнати.

Поєднання однотонних шпалер

Однотонні полотна досить популярні в сучасних інтер'єрах - вони вносять якусь строгість і впорядкованість в обстановку, тому частіше використовуються в таких стилях, як мінімалізм, хай-тек, модерн та ін. В той же час, комбінації різних відтінків допомагають зробити акценти і скорегувати площа.

Підбираючи шпалери, варто звернутися до одного з трьох варіантів комбінування кольорів, розглянутих нами вище і визначитися з чільним тоном. За допомогою світлих шпалер можна освітлити затемнені ділянки кімнати, куди найменше надходить природне світло. Темні полотна наближають площині, тому їх розміщення буде доречним на коротких стінах вузької кімнати. Щоб інтер'єр не здавався нудним, можна комбінувати гладкі поверхні з рельєфними.

Комбінування шпалер з малюнком

Шпалери з малюнками-принтами характерні для багатьох стильових напрямків - вони широко використовуються в класичних, сільських, ретро інтер'єрах. В даному випадку, існує кілька варіантів:

1. Поєднання однотонних і шпалер з візерунком. Досить популярний прийом комбінування, де полотна з малюнком прикрашають акцентну стіну, а однотонні полотна служать фоном. В такому випадку, малюнок може бути яскравим і виразним.

2. Поєднання шпалер з різними візерунками. Вибираючи в якості обробки полотна з різними візерунками, потрібно підібрати матеріал з однієї кольорової палітри і, бажано, зі схожим НЕ контрастним малюнком. Щоб інтер'єр не виглядав «наляпісто», можна вибрати основний візерунок для декількох стін, а одну - акцентну, оформити полотнами з відмінним принтом.

3. У стилі печворк. Це, мабуть, найбільш складне, але, в той же час, ефектне комбінування, коли стіна оформляється з «клаптиків» шпалер з різними візерунками. Важливо грамотно підібрати вихідний матеріал, щоб поєднувалася колірна гамма і товщина полотен. При цьому, текстура і фактура повинні бути різними, а малюнок мати високу якість.

Комбінування шпалер з іншими матеріалами

Шпалери чудово поєднуються з будь-якими іншими оздоблювальними матеріалами. Такий прийом дозволяє не тільки створити ефектне оформлення, але і послужити практичну службу. Наприклад, на кухні шпалерами оформляють обідню зону, яка менш схильна до забруднень, вологості і перепадів температур, а керамічною плиткою робочу зону. У коридорі найбільш забруднені ділянки можна обробити ПВХ-панелями, а віддалені - шпалерами або виконати горизонтальне комбінування.

Красиве поєднання виходить при поєднанні шпалер з фарбуванням. Наприклад, в спальні рівні пофарбовані поверхні чудово доповнять полотна з хитромудрим принтом біля ліжка. У вітальні можна скомбінувати шпалери зі штучним каменем, яким оформляють кути, арки, ніші і акцентні стіни біля каміна або домашнього кінотеатру.

У сучасному дизайні велику популярність отримала цегляна кладка, правдоподібну імітацію якої створюють за допомогою ПВХ-панелей. Для Провансу можна підібрати виконання під біла цегла, яке буде поєднуватися з витонченим принтом шпалер. Для брутального лофтового інтер'єру нерідко підбирають більш темну цегляну кладку і однотонні шпалери.

Декоративна штукатурка - також досить часто зустрічається в сучасних інтер'єрах. З її допомогою можна отримати різноманітні гладкі і рельєфні покриття. Матеріал становить основний фон приміщення, а шпалери - акцентну зону. Залежно від концепції дизайну, можна використовувати однотонні полотна, шпалери з непомітним малюнком або фотошпалери.

Поєднання шпалер в інтер'єрі - фото

Поєднання шпалер в інтер'єрі відкриває масу можливостей для створення унікального дизайну з необхідними акцентами і функціональними зонами. Переконатися в цьому допоможе наша фотогалерея, де зібрано безліч вдалих прикладів. Дивіться і надихайтеся!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар