Головна » ідеї » Габіони своїми руками (70 фото): красиві ідеї

Габіони своїми руками (70 фото): красиві ідеї

Використання габіонів - це ефектний і незвичайний спосіб декорування саду. Огорожа, оформлене таким чином, буде дуже міцним і прослужить протягом довгих років, а підпірні стінки стануть частиною композиції з рослинних посадок.

Габіони: що це ">

Габіони, також відомі як ГСИ, являють собою сітчасту форму, що складається, як правило, з металевого матеріалу з сипучим наповнювачем всередині. Романтичну назву споруди пояснюється країною його походження - сонячної Італією, проте його переклад вже натякає нам, що справа йде більш прозаїчно. Дослівно він звучить як «велика клітка», і цей вислів досить точно відображає суть. Прообразом даних конструкцій служать мішки з грунтом та піском, які застосовували ще в XVIII столітті для зведення фортифікаційних споруд.

Сьогодні габіони використовують на військових базах, залізницях і берегах в тих же цілях, що і багато століть назад. Однак такий прийом все частіше став використовуватися в якості декорування ландшафтного ділянки. Бум популярності можна пояснити досить просто - відносна дешевизна поряд з високою якістю, легкістю збірки і естетичною привабливістю.

Короби виконуються з оцинкованої сітки або з покриттям з полімеру для протекції від корозії. Якщо ви будете використовувати габіон не в інженерних цілях, то можете звернутися до будь-якого типу сітки, який подобається. Але матеріал вибирайте захищений, якщо тільки ви не прагнете отримати іржу для прикраси.

форми габіонів

Габіони розрізняються, в тому числі відповідно до їх формою. Можна виділити 4 основних типи:

1. Циліндричний володіє плавною зміною, що нагадує валик, закріплений в кінцях;

2. матрацна-тюфячная - своєрідний неширокий лоток, що закривається загальною кришкою;

3. Коробчатий - короб прямокутної форми;

4. Короб з панеллю для армування володіє подовженим дном для якісного зміцнення.

В цілому, габіон має міцну структуру. Друга і третя різновиди забезпечені мембранами, метою яких є збільшення несучої здатності і міцності. При цьому для великих конструкцій варто подбати про додаткової фіксації, створіть міцний каркас.

Габіони в ландшафтному дизайні

Крім явних практичних інженерних достоїнств, габіон привабливий своїм зовнішнім виглядом. Такі характеристики забезпечили успіх споруд у ландшафтних дизайнерів, і ГСИ стали застосовуватися також і в декоративних цілях. У країнах СНД цей тренд ще не отримав велику популярність, і це безсумнівний плюс, адже ви маєте можливість опинитися одним з перших, хто застосує такий цікавий дизайнерський хід на власній ділянці.

Найпрекрасніше - то, що габіони підійдуть для території в будь-якому стилі і з будь-яким посилом. Природні ландшафти гармонійно завершить наповнювач з каменю. Сітка з металу і струнка структура дозволить зіграти на техногенному образі, який підкреслить довільні сукупності рослин. Вони також здатні стати елементом регулярного саду, так як ГСИ є впорядкованою архітектурну форму.

Габіони з наповнювачем з каменів виглядає просто чудово навіть в зимовий і весняний період. Під шаром білого снігу споруди виглядають особливо виразно й ефектно, а весняні потоки води не зможуть її зруйнувати. Більш того, нагріваючись від променів сонця, камінь забезпечить теплом грунт, що буде дуже корисно для садової рослинності.

На території присадибної ділянки конструкції можуть виступити в різних втіленнях.

1. Підпірні стінки - класичне застосування габіонів. Конструкція неймовірно стійка і стане відмінною опорою для терас, вигинів і схилів. Модульні опори допомагають створити штучний рельєф досить швидко і, на відміну від монолітних будівель, вони не вимагають дренажних пристосувань. Гнучкість габіонів забезпечує стійкість при сезонних зрушення грунту. Таким чином, красиві і практичні ГСИ в багатьох аспектах випереджають цегляні і бетонні споруди.

2. Модульна споруда дає можливість застосовувати габіони для розмежування різних зон на ділянці. При цьому їх здатність до дренажу доводиться як не можна до речі, адже квітники і сад потребують якісного стоці.

3. Габіони на основі гальки впораються з питанням берегів, схильних до намірів. Вони оформлять як штучні, так і природні водойми, доповнюючи їх зовнішній вигляд, а до того ж не прийдуть з часом в непридатність, як у випадку з тим же бетоном.

4. Багаторівневі споруди утворюють відмінну огорожа для всієї території ділянки. Якщо використовувати засипку з гальки, то паркан не буде створювати зайве громіздке враження. У той же час подібні конструкції самі по собі не відрізняються стійкістю, тому додайте міцний каркас - таким чином, огорожа вийде не тільки незвичайною, але і довговічною.

5. Сітки для габіонів - нетривіальний матеріал для створення меблів в саду. Варіюйте кількість і отримуйте різні речі - столи, стільці або лавки. Однак така меблювання немобільних, перенести її на нове місце у вас навряд чи вийде. Як варіант, можна утворити лаву, яка буде зонувати простір або стане підпірною стінкою - досить покласти на габіони сидіння з дерева.

6. Під ГСИ можна заховати систему фонтану. Використовуйте кам'яний насип.

7. Додати атмосферности літньому вечору на свіжому повітрі можна завдяки лампам, захованим всередині кам'яної насипу. Або спробуйте зробити габіон в якості підставки для світильника.

8. Якщо ви ще не зважилися побудувати з габіонів об'ємний об'єкт, створіть гарний декоративний акцент з одного елемента. Так можна виділити окрему ділянку садової території.

Габіон своїми руками - як зробити

Ці оригінальні і функціональні конструкції можна зробити своїми руками без особливих труднощів. Варто лише докласти трохи зусиль і підключити фантазію. Сітку можна зварити самостійно або купити в будь-якому будівельному магазині. При цьому наповнення габіонів - досить цікаве заняття.

Перед початком будівельних робіт не забудьте попередньо підготувати грунт. Щоб рівно розмітити ділянку під установку габіонів, натягніть шнур або нитка - цього буде цілком достатньо для рівного периметра.

Підготовка ділянки поділяється на наступні кроки:

- Очистіть верхню частину ґрунту від родючого шару, рослин і різного сміття;
- Вирийте траншею для закріплення конструкції або заливки фундаменту;
- Щоб під основою не проростає бур'яни, її можна вистелити геотекстилем.

Власне процес виготовлення складається з наступних кроків:

1. Насамперед визначтеся з розмірами і формою майбутнього габиона;
2. З підготовленої дротяної сітки виріжте листи необхідного розміру, а отримані гострі краї загніть. Це зміцнить конструкцію і додасть їй довговічності;
3. Далі необхідно скріпити всю конструкцію і перейти до наповнення;
4. Фракція наповнювача повинна бути в 1, 5-2 рази більше, ніж розміри клітин сітки;
5. Викладайте наповнювач так, щоб уникнути пустот. Для цього намагайтеся підбирати розміри і форму елементів наповнення.

Паркани з габиона збираються без використання сполучних розчинів і тому мають невелику рухливість. Ця конструктивна особливість має цілу низку переваг, наприклад, при спученні або осаді землі огорожа не зруйнується і не втратить основну форму. Наповнювач лише трохи осяде або підніметься аналогічно грунту. У більшості випадків такі зміни і зовсім не помітні, але якщо ж вони кидаються в очі, то виправити це досить просто.

Щоб виготовити сітчастий каркас для забору з габіонів, ви можете скористатися одним із способів:

- Придбати повністю готову мережу з шестикутних осередків. Найкраще, якщо ця мережа буде виготовлена ​​зі скрученого дроту;
- Купити зварні сітчасті карти з дроту з цинковим шаром захисту;
- Зварити каркас самостійно. Для цього підійде товста дріт, яку потрібно покрити захисною фарбою.

У деяких випадках каркаси можуть не закріплюватися на бетонний фундамент, а просто заглиблюватися в грунт на 25-40 см. Все залежить від маси конструкції і місця її розташування.

Поради по виготовленню габіонів

В процесі будівництва ви можете зіткнутися з деякими особливостями габіонів, які можуть викликати труднощі:

- Великі і красиві камені, які прекрасно виглядають при створенні габіонів, коштують чималих грошей. Саме тому застосовуйте їх лише для оформлення зовнішніх стінок, а нутрощі укладайте більш дешевими матеріалами, наприклад, битою цеглою або шлакоблоком;

- Щоб досягти максимальної жорсткості конструкції габиона, використовуйте більш великі камені і намагайтеся укладати їх максимально щільно і акуратно;

- Якщо ви вирішили використовувати легкий наповнювач, наприклад, спиляти деревини, то сітку закріплювати потрібно на більш міцному підставі, такому як бетон;

- Зверніть увагу, що сітка з товстого дроту володіє величезною жорсткістю, а каркаси, виготовлені з тонкої кручений мережі, можуть втрачати свою форму від ваги великих каменів. Це негативно позначиться на зовнішньому вигляді всієї конструкції, враховуйте це при будівництві габиона.

Прикрасити готовий габіон можна за допомогою точкового підсвічування або гірляндою. Така конструкція буде випромінювати тепло і романтичний настрій щовечора. Споруди не вимагають догляду в процесі експлуатації - це одне з основних переваг ГСИ. Через деякий час вони зміцняться і будуть виглядати ще більш гармонійно та природно.

Габіони - фото

Ще більше фото ідей по використанню габіонів, виконаних своїми руками, ви зможете побачити в нашій добірці. Бажаємо вам натхнення та приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар