Головна » спальня » Ліжко-подіум в інтер'єрі: 80 фото-ідей

Ліжко-подіум в інтер'єрі: 80 фото-ідей

Облаштування спального місця - один з найбільш важливих питань організації житлового приміщення, так як комфортний відпочинок стає запорукою гарного настрою і прекрасного самопочуття на весь наступний день. Сучасний ринок наповнений великою кількістю моделей зручних ліжок, але не кожна з них може похвалитися своїми високими естетичними і функціональними показниками. Лідируючу позицію тут займає ліжко-подіум, за допомогою якої можна грамотно розпланувати обстановку маленької кімнати або ж створити абсолютно незвичайний образ в просторому приміщенні. Крім цього, вона може бути доповнена рядом додаткових функцій, які роблять її незамінним предметом інтер'єру. Пропонуємо Вам ознайомитися з кращими ідеями облаштування ліжка-подіуму, а також відвідати фотогалерею, де представлені різноманітні моделі.

Переваги і недоліки

Облаштовуючи внутрішній простір кімнат, необхідно подбати як про естетичної привабливості житла, так і про його зручність, функціональності. У приміщеннях спалень, віталень і дитячих, а також квартирах-студіях, установка подіумної ліжка має масу переваг, які полягають в наступних характеристиках:

- Ліжко з підставою-подіумом може стати містким сховищем для одягу, білизни та інших предметів побуту, позбавляючи від необхідності придбання додаткових меблів. Це питання досить актуальне в малогабаритних квартирах, де йде боротьба за кожен додатковий квадратний метр корисної площі;

- За допомогою ліжка-подіуму можна ефектно зонувати простір, що особливо актуально для квартир-студій. Приміщення, розділене територіально ложем на узвишші, збереже відчуття простору, так як тут не знадобиться встановлювати додаткові перегородки;

- Багатофункціональність подіумів і можливість організації на них мобільних ліжок дозволяють отримати додаткову площу. Простір подіуму в денний час може використовуватися під майданчик для дитячих ігор, зустрічі гостей, занять творчістю і т. Д .;

- Естетична привабливість - важливий фактор, який грає одну з основних ролей в оформленні сьогоднішніх інтер'єрів. Конструкція сама по собі виглядає досить привабливо і оригінально. Її цілком можна доповнити вбудованим підсвічуванням або шикарним балдахіном, створюючи атмосферу комфорту.

Варто відзначити і той факт, що виготовлення каркасного подіуму з ліжком своїми руками дає можливість наповнити його всіма необхідними функціональними елементами, скоротивши при цьому грошові кошти для придбання шаф, тумб та інших меблів. Що ж стосується недоліків, тут можна виділити стационарность конструкції, яка не дасть можливості легко перемістити її при необхідності. Як показує практика, з конструкцією подіуму важко звертатися людям похилого віку та людям, що мають проблеми з суглобами, зокрема, сідати на подіум і вставати з нього. Також перед придбанням варто врахувати висоту стелі і площу приміщення, щоб ліжко не зайняла весь вільний простір.

Види ліжок-подіумів

На сьогоднішній день конструкторами винаходиться безліч нових моделей ліжок з подіумом, які здатні виконувати різноманітні функції в інтер'єрі. З точки зору функціональної приналежності весь асортимент можна умовно розділити на три види:

1. Виконують технічні функції - ліжка з основою, яка допомагає заховати небажані комунікації або дефекти приміщення, можуть мати в конструкції додаткові системи зберігання;

2. Декоративні - здатні стати справжньою окрасою інтер'єру, його акцентним елементом, брати участь в розподілі простору на зони і його коригування;

3. Комбіновані - поєднують в собі характеристики двох попередніх видів, нерідко володіючи місткою системою зберігання, додатковим освітленням, висувними механізмами.

Кожен з видів має безліч інтерпретацій, які ми докладно розглянемо далі. Вони володіють індивідуальними конструктивними особливостями, що дозволяють вибрати підходящий варіант для тієї чи іншої сім'ї.

Ліжко на монолітному подіумі

У цьому варіанті ліжковий подіум формується у вигляді цільної конструкції. Установка таких подіумів грає, в більшості своїй, декоративну функцію - монолітні подіумні ліжка встановлювали ще в величних замках, і служили вони досить довго через високу міцності. У сучасних квартирах така установка має деякий мінус, що полягає в її великій вазі, адже при установці використовується бетон, тому конструкції придатні для приватних будинків.

Традиційна ліжко на каркасній основі

Найбільш спрощений варіант організації ліжка-подіуму, коли ложе розташовується на каркасній основі. Конструкція покликана виконувати функції прикраси інтер'єру, вирівнювання асиметрії простору. Тут немає ніяких додаткових систем зберігання, тому такі моделі мають більш низьку вартість, але, тим не менш, виглядають не менш ефектно. Вони можуть бути доповнені узголів'ями і приліжковими поличками.

Багатофункціональна ліжко-подіум

Спорудження ліжка на каркасному подіумі дає чудову можливість організувати містку систему зберігання. Як правило, такі конструкції включають в себе досить місткі шухлядки, ніші і полички, обсяг яких цілком дозволяє відмовитися від придбання додаткового шафи.

Вдалим дизайнерським прийомом є маскування відсіків зберігання, коли виявити їх вдасться не відразу, а приміщення наповнюється вільним простором і повітрям. Найчастіше подіуми оснащуються не тільки нижніми ящиками, але і бічними системами, що дозволяє розмістити одяг, білизну та інші необхідні речі: книги, техніку тощо. У внутрішній частині подіуму можна розмістити вбиральню або сейф, доступ до яких буде проводитися через люк біля ліжка, виявити який буде досить складно. Ліжка на каркасному подіумі виготовляють, як правило, під замовлення, враховуючи всі побажання господарів за внутрішнім наповненням.

Висувна ліжко-подіум

Таку конструкцію можна назвати найбільш функціональної і доречною для невеликих приміщень. Суть полягає в тому, що спальне місце «ховається» в надрах подіуму і висувається при необхідності за допомогою роликів. Це відмінний варіант, на який варто звернути увагу багатодітним сім'ям або ж проживають в тісних житлових умовах. Висувна система ліжка дозволяє практично повністю задіяти простір подіуму під необхідні цілі - на ньому можна розмістити ігрову, робочу зони або ж встановити м'який диван, перетворюючи територію в вітальню.

Цікавим є той факт, що подібна ідея «ховати» додаткове ліжко родом з середніх віків, коли під ліжками представників багатої знаті перебували додаткові спальні місця для помічників, які ночували разом з ними. Звичайно, колишні конструкції не відрізнялися високою мобільністю і естетичними показниками, на відміну від нинішніх, але все ж концепція їх організації знайшла своє відображення в сучасних ліжках-подіумах.

Мобільна ліжко на подіумі

В даному випадку подіум і ліжко є окремими елементами ложа. На території чималому ступені у вечірній час вкладається тонкий матрац з постільними речами. У денний час все це з легкістю забирається в тумбу, а сам подіум використовується для інших цілей.

Подіум балконного типу

Зручне спальне місце цілком реально організувати на території балкона або лоджії, якщо попередньо подбати про додаткове утеплення. Для балкона краще встановити потрійні склопакети, а також утеплити стіни і підлогу (іноді тут проводять систему обігріву). Зібрати балконний подіум нескладно самостійно, зробивши попередньо точні виміри. Каркас формується з металевих куточків, меблевого щита і фанери. При цьому можна зробити додаткову кришку, щоб мати доступ до внутрішнього простору подіуму. Поверх конструкції укладають м'який матрац. Такий подіум стане чудовим місцем для повноцінного відпочинку.

Кругла ліжко-подіум

Досить ефектно виглядають сучасні круглі конструкції подіумів. При цьому спальне місце може бути прямокутним або мати округленої форму. Найчастіше такі ліжка встановлюють в просторих приміщеннях або спальних кімнатах з нестандартним плануванням. Ложе стає своєрідним центром, навколо якого формується подальша обстановка. Цей предмет меблів настільки незвичайний, що неодмінно сконцентрує на себе увагу.

Встановлюється ліжко або в центрі приміщення, або ближче до центру найдовшою зі стін. У довгих вузьких спальнях такий варіант виглядає невигідно, так як кругла ліжко буде служити перегородкою. Виходом може стати придбання круглого подіуму з додатковим голови, що дозволяє встановити ліжко в кутку, уздовж стіни або в ніші.

Ліжко-подіум з вбудованим підсвічуванням

Особливо оригінальним рішенням виступає організація спального місця з підсвічуванням, яка додасть обстановці деяку таємничість і неординарність, створюючи ефект «ширяючого» в просторі ложа. Щоб зробити підсвічування, використовують точкові світильники або світлодіодну стрічку. Крім того, що таке ліжко-подіум виглядає у вечірній час досить красиво, додаткове світло служить також для безпеки, висвітлюючи краю сходинки. Якщо в подіумі розташована система зберігання, з додатковим освітленням не складе труднощів знайти необхідну річ у вечірній час доби, не включаючи основне освітлення.

Дизайн ліжка-подіуму

Крім вибору ступеня функціональності та естетичного сприйняття ліжка-подіуму, важливо звернути увагу на стиль інтер'єру. Наприклад, в класичному стилі ложе може і повинно мати досить багатий вигляд, який досягається за допомогою розкішної оббивки каркаса і головах. У більшості випадків класичні конструкції служать прикрасою інтер'єру, тому системи зберігання, якщо такі є, маскуються.

Особливо цікаво виглядають ліжка в стилі лофт, подіуми яких виконані з грубого, необробленої деревини. Колір деревини може бути різним, але обов'язково природним. Оскільки старовинні меблі особливо цінується в даному напрямку, вона може мати елементи старіння, облупленою фарби. Щоб забезпечити комфортний відпочинок на дерев'яному подіумі, важливо підібрати зручний сучасний матрац.

У східних напрямках, наприклад, в японському стилі, кращі невисокі ліжка-подіуми з мобільного організацією спального місця. Тут використовуються національні матраци татамі в комплекті з зручними подушечками. Меблі не обов'язково повинна відрізнятися дорожнечею, швидше за їй властива строгість і простота з відсутністю декоративних елементів.

Ліжко-подіум в стилі хай-тек може мати найсміливіші і несподівані форми. Це технологічний напрям передбачає геометричні строгі або обтічні форми в поєднанні з нестандартністю оформлення.

Ліжко-подіум - фото

Безліч варіантів сучасних ліжок-подіумів представлено в нашій фотогалереї, де можна на власні очі переконатися у зручності тієї або іншої моделі, щоб зробити в подальшому правильний вибір ложа для своєї кімнати. При цьому важливо звернути увагу на можливості правильного розташування меблів в інтер'єрі, її здатності розділити територію на зони, а також стати чудовою прикрасою. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар