Головна » квартири » Англійська троянда (85 фото): види і сорти, догляд

Англійська троянда (85 фото): види і сорти, догляд

квартири : Англійська троянда (85 фото): види і сорти, догляд

Англійська троянда заслужено визнана найкрасивішою групою рослин в своєму роді, що заслуговує на особливу увагу. Це продукт копіткої праці селекціонера з Англії Девіда Остіна. Йому вдалося найвдалішим чином схрестити сорти старовинних троянд з підвидами сучасних чайно-гібридних, завдяки чому на світ з'явилася прекрасна англійська троянда. Дана група відрізняється високим рівнем стійкості до несприятливих кліматичних умов і хвороб і, звичайно, незрівнянним ароматом пишного цвітіння з нотками фруктових міксів, мускусу і чаю.

Види і сорти англійської троянди

На сьогоднішній день виведено досить багато сортів англійської троянди, кожен з яких має свої особливості і заслуговує на окрему увагу. Вони можуть відрізнятися розмірами кущів, палітрою цвітіння, формою бутонів, але об'єднують їх чудові естетичні якості. Розглянемо кілька більш цікавих і затребуваних сортів.

Вільям Шекспір

Квітка був представлений селекціонером в кінці 80-х років минулого століття, а на рубежі століть перед садівниками постала нова «вдосконалена» його різновид Вільям Шекспір ​​- 2000. Новинка викликала чималий інтерес своїми приголомшливими декоративними характеристиками: великими густомахровими квітками червоно-бархатистого забарвлення, який зі часом набуває пурпурний відтінок, а також пишністю гіллястого куща, одягненого в яскраво-зелену велику листя.

Бенджамін Бріттен

Цей результат селекції побачив світ вже на початку нинішнього століття, характеризується особливо потужною структурою скелета куща і його підвищеної гіллястістю. Даний вид англійської троянди в дорослому віці досягає метрової позначки, а бутончики можуть похвалитися оригінальним забарвленням червоного кольору, але з яскраво вираженим помаранчевим відтінком. Вони чудово виглядають на тлі зеленого листя і в сусідстві з іншими рослинами, що володіють білим кольором. Фруктовий аромат цвітіння вміщує в собі нотки винного і грушевого смаку. Варто відзначити, що культура зовсім невибаглива в догляді, стійка до захворювань.

Абрахам Дербі

Сорт відноситься до класу шрабов, має приголомшливий свежефруктовий аромат, досить виразний і стійкий. Квітка був виведений в 1985 році і до цього дня його популярність лише зростає.

Ще однією особливістю можна назвати габаритні квіти, які визнані найбільшими серед всього класу. Їх палітра переливається від насичено-абрикосовою всередині до рожевої на крайніх пелюстках, причому бутон має здатність змінювати свій колір залежно від погоди - в спеку він однотонно-абрикосовий, а в прохолодний сезон чітко видно переходи фарб.

Цвітіння триває довго, при цьому бутони розкриваються по черзі. Роза Абрахам Дербі наділена і такими перевагами, як стійкий імунітет до захворювань, а також швидке зростання, що дозволяє вирощувати її як плетистую культуру.

Грехем Томас

Кущі цієї троянди відрізняються сильноросле. Вони володіють пагонами, які в жаркому кліматі здатні досягати триметрової довжини, а в більш прохолодних - півтораметрової.

Нерідко сорт Грехем Томас використовується в ландшафтному дизайні як шпалерний, одягаючи паркани і арки в барвисті костюми. Ще один цікавий факт - зміна з віком забарвлення бутонів. У молодості вони помаранчеві, а потім стають сонячно-жовтими.

Розміри їх також досить значні і досягають 10 см. Під час цвітіння троянди чітко відчувається аромат з тонкими нотками чаю. Перше розкриття бутонів можна спостерігати влітку, а в кінці сезону проходять ще декілька менш рясних хвиль цвітіння.

Правильний догляд за англійською трояндою

Як і будь-якому квітучому рослині, англійської троянди необхідно створити відповідні умови існування. Вона не належить до примхливим культурам, і дотримання деяких нескладних правил буде цілком достатньо, щоб милуватися її прекрасним тривалим цвітінням.

освітлення

З огляду на той факт, що англійська троянда родом з Туманного Альбіону, вона не потребує яскравому освітленні. Для її посадки вибирають прітемненние ділянки, так як рослині цілком достатньо присутності сонця 4-5 годин в день. Однак, виростаючи на сильно затемненої території, кущ може почати витягатися, що порушить його декоративність.

температура

Квітка не має особливих вимог до температурного режиму і комфортно себе почуває в умовах помірного клімату. Англійська троянда здатна витримувати зимові заморозки до -20С, але все ж краще організувати їй укриття, наприклад, з гілля або фанерного ящика.

Вологість

Англійська троянда любить помірну вологість. У літню пору, крім поливу, їй не завадять душові заходи - обприскування відстояною водою. Проте надмірно сира погода нерідко призводить до засихання верхніх пелюсток бутона, в результаті чого квітка не може розкритися, і йому доведеться допомагати. Ще одна важлива деталь догляду - Отряхивание куща після дощу. Це робиться для того, щоб в бутонах не утворювався застій води, який призводить до утворення сірої цвілі.

полив

Поливають англійську троянду в міру необхідності, спостерігаючи за підсиханням верхнього шару грунту. Для поливу використовують теплу відстояну воду, яку можна завчасно підготувати. На один дорослий кущ разовий полив повинен становити не менше 8 л, а для кучерявих сортів - 15 л.

При цьому важливо, щоб вода не потрапляла на квіти і листя - вода подається до основи куща. Чим старше троянда, тим ширше розростаються її коріння і, відповідно, більше площа поливального місця. Пиття квітці надається у вечірній час доби два рази в тиждень (жарким літом можна поливати частіше).

Добрива і підживлення

Однією з найважливіших деталей життєвого циклу англійської троянди є внесення підгодівлі, які забезпечать їй міцне здоров'я і пишне цвітіння. Добрива також допомагають перенести рослині зимові заморозки. Підживлення вносяться в період бутонізації та цвітіння. Коли бутончікі ще не розкрилися, англійську троянду підживлюють азотними добривами, а квітучий кущ вимагає фосфорних і калійних добавок. Варто відзначити, що калієві склади дуже добре допомагають троянді перенести зимівлю, тому їх необхідно вносити регулярно.

Шкідники і хвороби англійської троянди

Для англійської троянди дуже важливо дотримання основних правил догляду. Такі фактори, як перезволоження, недостатнє освітлення та інше, нерідко призводять до погіршення її стану. Крім цього, квітка можуть долати грибкові та вірусні недуги, такі як чорна плямистість, борошниста роса, сіра гниль, іржа.

Визначається хвороба появою на кущах плям і точок, білого нальоту, скручування листя. Також чималу шкоду здатний принести англійської троянді павутинний кліщ, який живиться соком її листя. Його присутність характеризується нальотом на нижніх пластинах листочків, легкої павутиною.

Справитися з хворобами і шкідниками ефективно допомагає бордосская рідина, якою необхідно обприскувати кущ раз в 5-6 днів. В якості профілактики можна запилювати рослина двічі в сезон деревною золою і посипати нею грунт.

Як пересаджувати англійську троянду

Англійська троянда добре переносить зміну «місця проживання», якщо проводити процедуру в холодну пору року, дотримуючись при цьому деякі основні правила.

Пересадка проводиться в кінці вересня, оптимальний варіант - вечірній час доби, коли на вулиці досить свіжо. Найбільш відповідальний момент пересадки - витяг куща з грунту, яке повинно проводитися максимально акуратно без пошкодження кореневої системи.

Рослина підкопують лопатою з усіх боків, поступово збільшуючи глибину. Стрижневий корінь йде далеко вглиб грунту, тому на деякій ділянці його необхідно буде обрубати. Кущ дістають з ями зі збереженням земляного кома і переносять на нове місце.

Посадкова яма повинна бути трохи більше кореневища. Англійська троянда вмощується таким чином, щоб коренева шийка була поглиблена в грунті, після чого досипається свіжий грунт, злегка утрамбовується. Пересаджений кущик необхідно рясно полити і замульчувати. Високі рослини можна підв'язати, щоб правильно сформувалася форма.

Розмноження в домашніх умовах

Щоб самостійно займатися розведенням англійської троянди, звертаються до одного з декількох способів, беручи за сировину живці, відводки, нащадки або ж спосіб прищеплення. Останній метод застосовується садівниками частіше, так як вважається більш ефективним.

Розмноження англійської троянди щепленням

У розведенні англійської троянди методом щеплення найчастіше використовуються її нирки. Для початку вирощують підщепу (використовується сорт Rose Loxa), після чого до нього прищеплюється троянда.

Розмноження таким чином має наступні етапи:

- Посадка насіння для вирощування підщепи;
- Відбір саджанців;
- Відбір пагонів з нирками;
- Очищення кореневої шийки підщепи та її Т-подібний надріз;
- Зріз нирки на втечу;
- З'єднання підщепи з привоєм;
- Фіксація місця скріплення плівкою.

Результати такої процедури здадуться вже через пару тижнів.

Розмноження англійської троянди живцюванням

В даному випадку необхідно з доспілих пагонів зрізати живці, довжиною до 20 см, мають по кілька листочків (два з них зрізаються перед посадкою, залишається лише один на верхівці). Висаджувати матеріал можна безпосередньо в грунт. Для цього заздалегідь готується грядка, яку потрібно прополоти, і викопуються ямки на відстані 15 см один від одного. Живці сідають таким чином, щоб на поверхні залишався лише верхній листок. Кожен екземпляр потрібно накрити банкою або пластиковою пляшкою. Для зимівлі грядку ретельно вкривають. Навесні з'являться перші листочки, а пікірувати кущики можна лише через рік.

Розмноження англійської троянди відводками

Метод визнаний найбільш простим. На нижній частині куща необхідно відшукати подовжений втечу, зробити на ньому надріз, притулити до грунту і надійно зафіксувати. Додатково слід укладку присипати шаром грунту так, щоб була видна верхівка. Отводок необхідно регулярно поливати. Від'єднання і пересадка новоспеченого саджанця проводиться через рік.

Розмноження англійської троянди нащадками

Коренева поросль (нащадки) також є хорошим сировиною для розведення англійської троянди. Протягом сезону вона множинне розростається, але має досить слабку кореневу систему, тому для розведення беруть річний матеріал. Його акуратно відокремлюють і пересаджують. Найкращим часом для посадки є весняний період, коли зійде сніговий покрив.

Англійська троянда - фото

Кущова англійська троянда - це ідеальний варіант для створення ландшафтного озеленення присадибних територій. Вона служить чудовим матеріалом для висаджування живоплотів, бордюрів, оформлення терас і клубних композицій з іншими квітами або рослинами (сальвією, лавандою і ін.). Її різноманітні сорти здатні прикрашати і міські вулиці. Ознайомитися з різноманітністю видів англійської троянди і її прекрасним цвітінням можна на знімках, представлених фотогалереєю. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар