Головна » ідеї » Глоксинія (80 фото): види і догляд

Глоксинія (80 фото): види і догляд

ідеї : Глоксинія (80 фото): види і догляд

Домашні глоксинії цінуються квітникарями, перш за все, за свою надзвичайно красиву листя і барвисте цвітіння. Родом цю екзотичну рослину з Бразилії, а в Європу було завезено в XIX столітті. Над селекцією довгий час працював головний ботанік саду Боннського університету Вільгельм Синнінгия, який вивів багато нових красивих сортів. На честь нього рослині було дано ботанічна назва синнінгія, а квітникарі його називають глоксинією. Зараз можна зустріти різні види культури з квітами колокольчатой ​​форми, які бувають махровими або простими, з контрастними і оборчатимі краями, різних забарвлень.

Основні види

Незважаючи на те, що в природі налічується близько 25 видів цього чудесного рослини з різноманітними сортами, в культурі вирощують тільки два основних, які носять дуже гарні назви «Прекрасна» і «Королівська».

Глоксинія прекрасна

Цей вид включає в себе сорти з простими і махровими квітами, які мають форми великих дзвіночків. Колірна палітра їх найрізноманітніша - від білого, блакитного та фіолетового до рожево-пурпурного.

Глоксинія королівська

Даний вид представлений мініатюрним кущем, який не перевищує у висоту 10 см. Його листя мають цікавим малюнком у вигляді сріблястих прожилок. Подовжені дзвіночки квіти мають діаметр до 7 см, а довжину - близько 5 см.

Крім цих двох основних видів, виведено чимало різних сортів, серед яких такі, як: «Зимова вишня» з махровими бордовими пелюстками і схожа з нею «Єсенія», «Пінік Фламінго» з великими рожево-ліловими квітами, облямованими білою смужкою, дуже красивий «Крістін Іріша», що володіє густомахровими білими пелюстками бутонів з червоною окантовкою, а також білосніжний «Хай Лайт», який часто використовується для формування букетів.

Правильний догляд за глоксинією

Хороший догляд дуже важливий для глоксинії, як і для будь-якої квітучої культури. Багато в чому для створення сприятливого мікроклімату використовується принцип «золотої середини». Розглянемо, які основні вимоги повинен дотримуватися квітникар, щоб милуватися красою цвітіння якомога довше.

освітлення

Культура любить багато розсіяного і яскравого світла, а від прямих сонячних променів її необхідно ховати, щоб не сталося в'янення. Кращий варіант в домашніх умовах - східні і західні вікна. Якщо рослина буде постійно перебувати в півтіні, воно почне витягуватися. Чи достатньо йому світла, можна визначити за станом листя. Якщо вони розташовані горизонтально і мають темне забарвлення - світла цілком вистачає, а коли вони піднімають вгору - значить освітлення не достатньо. Коли світла занадто багато, скорочується період цвітіння, а у листя закручуються краю - потрібно створити півтінь.

температура

Культура досить теплолюбна, але не любить спеку. Оптимальною температурою для нормального розвитку є діапазон від + 18 ... + 20. Коли рослина відчуває перегрів, його листочки піднімаються вгору і, навпаки, при переохолодженні опускаються. У зимовий період, коли настає опалювальний сезон, кімнатні глоксинії необхідно прибирати далі від батарей.

Вологість

Особливих вимог до умов атмосферної вологості у культури немає - цілком підійде звичайний кімнатний мікроклімат. У спекотну пору рослина можна злегка обприскувати.

полив

Полив глоксинії необхідний помірний - при надлишку води коріння почнуть гнити. Вода повинна бути теплою відстояною, на пару градусів вище кімнатної температури. Ні в якому разі не можна поливати холодною проточною водою, так як це призведе до в'янення стебел. У вегетаційний період глоксинію зволожують в піддон або верхнім поливом так, щоб вода не потрапляла на листя і квіти, при цьому грунт між поливами повинна підсихати. В кінці літа періодичність підживлення збільшуються, щоб культура поступово входила в стадію спокою.

Добрива і підживлення

Недолік поживних речовин може привести до блеклости забарвлення бутонів, зменшення їх розмірів і зниження тривалості цвітіння, також зупиняється і зростання самої рослини.

Для підгодівлі культури використовують комплексні добрива, які вносять один раз в десять днів. Сприятливо впливають на розвиток і цвітіння підгодівля з чергуванням мінеральних і органічних добрив. Нескладно приготувати розчин коров'яку. Для цього його концентрат розводять в відстояною воді в пропорції 1:12. Починати підгодовувати глоксинію потрібно після того, як завершиться стадія спокою, з'являться перші бульбові пагони.

В кінці літа удобрення грунту припиняється. У літній період, коли глоксиния постійно перебуває в умовах рясного освітлення, у неї може розвинутися дефіцит бору. Він визначається по появі зазубрин на краях листових пластин. Вилікувати рослина можна за допомогою підгодівлі розчином бури.

Шкідники і хвороби

Найбільш небезпечним захворюванням для культури виступає сіра гниль, яка є наслідком неправильного догляду, а саме - перезволоження і застою води в грунті. При цьому листя глоксинії покриваються коричневими плямами. Щоб уникнути цього, необхідно дотримання правильного догляду, але якщо вже недугу має місце, його необхідно виліковувати. Для цього видаляють пошкоджені ділянки і обробляють рослина фунгіцидом. Крім цього, культуру потрібно берегти від таких захворювань, як фітофтороз, «чорна ніжка» і «борошниста роса», для лікування яких застосовується фундазол. Можна також проводити профілактику, обробляючи культуру Фітоспорін.

Але це ще не весь перелік неприємностей, які можуть спіткати квітка. Значної шкоди приносять йому шкідники, серед яких найбільш небезпечні такі, як:

Трипси - зараження ними культури характеризується появою світлих штрихів і крапок на листках, які потім сохнуть, стають бурими з нижньої сторони, а краю загортаються вгору;

Цікламентовие кліщі - досить дрібні, неозброєним поглядом їх не можна розрізнити, а велика їх скупчення виглядає як шар пилу. Визначити його поява на рослині можна по деформації і потовщення листків, їх закручування. У квітки швидко в'януть бутони, а верхівки пагонів сохнуть;

Павутинні кліщі - живуть на нижньому боці аркуша і харчуються його клітинним соком. Визначається за наявністю білих вкраплень на ранній стадії зараження і павутини - на пізній.

Крім того, що трипси вражають листя глоксинії, їх личинки йдуть в грунт, тому верхній його шар необхідно обов'язково змінити. Захворіла рослина необхідно тричі обробити інсектицидами (карбофос, фітоверм) з інтервалом в один тиждень. Також виводяться і кліщі, але грунт при цьому не змінюється.

Як пересаджувати глоксинію

Пересаджують глоксинію щорічно в лютому. Її саджають в горщик з новим грунтовим складом, який можна придбати в готовому вигляді в магазині. Прекрасно підходять суміші для фіалок і бегоній. Якщо ж готувати її самостійно, потрібно змішати листову, а також перегнійну землю і пісок в співвідношенні 2: 1: 1.

Бульби глоксинії акуратно виймають з ємності разом із землею і переміщують в новий горщик, який повинен бути трохи крупніше, ніж раніше. Попередньо в ньому повинен бути покладений дренаж і шар нового грунту. Встановивши рослина, його присипають зверху субстратом і утрамбовують так, щоб бульба був закопаний наполовину. Після цього слід уважний догляд.

Розмноження в домашніх умовах

Існує три способи для розмноження глоксинії - насінням, живцями і діленням бульби. Насіннєвий спосіб дозволяє отримати велику кількість розсади, але основним його недоліком є ​​ризик зміни зовнішнього вигляду рослини. Проте, квітникарі широко його застосовують.

розмноження насінням

Висівати насіння потрібно з кінця осені і до початку весни. Для цього використовують неглибокі ємності-ящики, в які насипається ґрунтова суміш. Вона складається з землі, піску і торфу, присутніх в рівній кількості. Висадивши насіння в зволожений грунт, ящики тримають в теплому місці. Потрібен час від часу обприскувати грунт злегка підігрітою відстояною водою. Через пару тижнів утворюються перші паростки. Пікірувати саджанці можна після появи двох повноцінних листочків. Якщо їх розміщують не в окремих вазонах, а загалом контейнері, потрібно витримувати відстань 7-8 см. Перше цвітіння можна спостерігати через 7 місяців.

розмноження живцями

Щоб розмножити глоксинію таким способом, потрібно від рослини квітують зрізати молодий лист з черешком. Його укорінюють в грунт, що складається з піску і торфу в пропорції 2: 1, і встановлюють зверху скляну баночку. Щодня банку потрібно прибирати хвилин на 15-20, щоб провітрити, після чого встановлювати в початкове положення. Після закінчення декількох тижнів, після вкорінення, живці можна пересадити в окремі ємності. Розквіт можна очікувати в рік посадки.

розподіл кореня

Бульба дорослої глоксинії акуратно розрізають. При цьому можна отримати стільки посадкового матеріалу, скільки є на бульбі відростків. Зрізи обов'язково потрібно посипати товченим вугіллям, щоб не спровокувати захворювань. Кожна отримана частина поміщається в свій горщик з добре зволоженим і підживити грунтом. Кілька перших днів полив не потрібно.

Глоксинія - фото

Яскраві, завжди привертають до себе увагу глоксинії неможливо описати словами - найкраще про них розкажуть численні фотографії, зібрані в нашому каталозі. Пропонуємо Вам ознайомитися з цим прекрасним представником флори, який здатний затьмарити багатьох сусідів по підвіконню своїм букетом чудових дзвіночків.

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар