Головна » ідеї » Домашні кактуси (90 фото): види, догляд та полив

Домашні кактуси (90 фото): види, догляд та полив

Практично всі, хто задається питаннями про красивих і невибагливих домашніх рослинах, так чи інакше приходять до того, щоб завести кактус. Їх люблять за різноманітність і незвичайний зовнішній вигляд. Навколо них існує безліч міфів, повір'їв та прикмет. Вважається, наприклад, що якщо кактус несподівано розцвів - це до важливого радісної події. Нарешті, це справжня знахідка для тих, хто мріє про домашній зеленому куточку, але у них катастрофічно не вистачає часу на складний і регулярний догляд.

загальні характеристики

Батьківщиною кактусів заслужено вважається Мексика. Хоча про походження видів можна посперечатися, але саме тут вперше оцінили властивості незвичайної рослини у всій красі.

Різні сорти кактусів містять величезну кількість всіляких речовин, включаючи алкалоїди. За своєю природою вони мають виражений антисептичний ефект, запобігають розвитку грибків і хвороботворних організмів. Тому на їх основі виготовляють різні фармацевтичні та медичні препарати для лікування проблем серцево-судинної системи, запобігання гіпертонії і стенокардії, регуляції кровообігу.

У народній медицині настої на кактуси використовуються для лікування суглобів. Сік кактуса має виражений тонізуючий ефект. Він використовується в препаратах для стабілізації нервової системи і лікування порушень шлунково-кишкового тракту.

Відомо також властивість кактусів нейтралізувати шкідливий вплив електромагнітного випромінювання від побутових приладів. Тому свого часу їх почали активно вирощувати в офісах і вдома на комп'ютерних столах.

Кактуси люблять колекціонери, дизайнери та декоратори. Їх них можна створювати складні композиції і справжні колючі сади. І все це - при мінімальних зусиллях і трати часу.

Види домашніх кактусів

У світі існує близько трьох тисяч видів кактусів. Далеко не всі з них домашні. Всі їх можна розділити на три великі категорії. Опунціевие - це кактуси з соковитими дрібним листям, які легко відділяються від тіла. Відрізняється у них і форма колючок. Вона називається глохидии. Перескіевие - кактуси з класичними розвиненими листям. Цереусовие - сорти без листя і глохидий.

опунція

Ярковираженний представник однойменного роду. Середня висота - 20-30 см, але форма і розмір залежать від конкретного виду. Це одне із самих великих і різноманітних сімейств. Червоні або білі колючки - незвичайної гачкуватої форми.

цереус

Ще один класичний домашній кактус. Він дуже затребуваний в оформленні та інтер'єрного дизайну. Він підходить для складних композицій і садів, але відмінно відчуває себе і самостійно. Згодом може доростати до метра, але на це піде далеко не один рік. Існує сорти і підвиди з химерними мутаціями, наприклад, Монстрозус.

Тріхоцереус

Доросла рослина - висока метрова колона, яка з віком стає не тільки вище, але і ширше. Деякі сорти досягають 1, 5 м і вище.

ехіноцереус

Це гребінчастий кактус, який нагадує невисоку шипастими колону. Середня висота домашніх сортів - 20-30 см. Особливості цвітіння залежать від конкретного підвиду.

хамецереус Сільвестрі

Це швидко зростаючий і цікавий кактус, який відчутно розростається вже в перші роки. На початку літа він зацвітає яскравими червоними квітами.

апорокактус

Це невибагливий і швидко зростаючий плетевідний сорт з тонкими стеблами близько сантиметра в діаметрі. За рік він виростає на кілька сантиметрів. Великі квіти з'являються навесні. Апорокактус можна вирощувати в підвісних кашпо і корзинах.

Маммілярія

Гарний декоративний сріблястий сорт цвіте білими квітками, які кільцем охоплюють весь стебло. Форма кактуса - округла.

Нотокактус

Сферичний домашній кактус середнього розміру, примітний міцними жорсткими колючками. Цвісти він починає через кілька років. Квіти - досить великі, але цей вид цінується не за них.

Астрофитум

Спочатку він нагадує ребристий шар, який у міру зростання перетворюється в циліндри. Яскраві жовті квіти нагадують ромашки. З'являються вони влітку і іноді досягають 30 см в діаметрі. Колючки - прямі або вигнуті, в залежності від конкретного сорту.

ребуция

Мініатюрний сорт з кулястими п'ятисантиметровими стеблами. Щороку ребуция радує дрібними помаранчевими квітами. Є й сорти побільше, до 10 см.

клейстокактус Штрауса

Цей вид теж популярний серед дизайнерів, хоча він досить великий. Дорослі особини доростають до метра. Поверхня вкрита не тільки шипами, а й білими ворсинками, через які з відстані клейстокактус здається сріблястим.

Догляд за домашніми кактусами

Через розмаїття сортів і підвидів складно вивести єдину схему догляду за всіма кактусами. Але є загальні рекомендації, на які можна орієнтуватися.

Підтримуйте в приміщенні помірну температуру. Зимовий мінімум - близько + 13C. Хоча більшість сортів легко переносить короткострокові заморозки, не потрібно цим зловживати. Максимальну температуру до + 35C домашні кактуси переносять без проблем.

Кактусам завжди потрібне світло, особливо взимку, але прямих палючих сонячних променів все ж краще уникати. У спекотні літні місяці створюйте легку тінь для вазонів на південній стороні

Не ставте тільки що куплений кактус біля інших рослин. Насамперед - дводенний карантин, адаптація і пересадка.

Полив і вологість

Навесні схема поливу стандартна - у міру висихання верхнього шару грунту. Беріть теплу відстояну воду без домішок. Як тільки починає холоднішати, поступово скорочуйте полив. Восени і взимку сміливо залишайте грунт майже сухим. Кількість води в цей час - мінімальне, щоб не пересихав корінь, а рослина не зморщилося.

Всупереч стереотипам, кактус не варто обприскувати, за винятком деяких окремих видів. Повітря може бути сухим, але він обов'язково повинен бути свіжим.

Пересадка і розмноження

Вирощувати кактус з насіння в домашніх умовах - довго і недоцільно. Зате у більшості сортів швидко і легко вкорінюються навіть дрібні живці. Займіться цим в теплу пору року, щоб не турбуватися щодо підтримки температурно-вологісного режиму. Спочатку трохи посушити живці, залишивши їх на пару днів, а потім висадіть в торф'яної компост.

Якщо ж хочеться зайнятися насінням, то не забувайте про ефект парника для розсади, а головне - дотримуйтесь температурний режим + 22 ... + 27C.

Молоді кактуси пересідають щорічно, дорослі - тільки в міру необхідності. Для цього беріть горщик побільше попереднього. Краще проводити такі процедури навесні. Намагайтеся не пошкодити делікатне корінь. Також стежте, щоб під землю не йшов стебло кактуса - там він починає гнити.

Боротьба з шкідниками та хворобами

Найпоширеніша хвороба, яка вражає кактуси - стеблевая гниль. Вона проявляється коричневими плямами. Щоб позбутися від неї, доведеться видалити пошкоджені ділянки і обробити рослина дезінфекційними засобами. Найпоширеніша причина - неправильні умови утримання, а особливо - занадто висока вологість.

Деякі сорти дуже складно довести до цвітіння. Це не хвороба. Просто вони вимагають умов, максимально наближених до природних, відтворити які в квартирі не так просто. Пам'ятайте, що більшість рослин цвітуть тільки на новому прирості, а для цього потрібно дотримуватися режиму активності і спокою. Також інтенсивне цвітіння стимулює тісний горщик. Якщо він буде занадто просторим, велика частина ресурсів іде на розвиток кореневища, а не наземної частини.

Домашні кактуси - фото

Давно мріяли завести декоративні невибагливі кактуси, але поки не визначилися, куди їх поставити ">

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар