Головна » ідеї » Фікус Бенджаміна (90 фото): види і догляд

Фікус Бенджаміна (90 фото): види і догляд

ідеї : Фікус Бенджаміна (90 фото): види і догляд

Фікус Бенджаміна - найбільш яскравий і популярний представник свого роду. У своїх природних умовах він виростає у вологих тропічних лісах Азії. Фікус володіє різноманітністю розмірів і форм, а в природному середовищі здатний виростати до 30 м, обростаючи розгалуженими пагонами. При цьому кореневище йде вглиб грунту на відстань, часто порівнянне з висотою стовбура. У посушливих європейських країнах культура не здатна досягати гігантських габаритів, але, тим не менш, не перестає дивувати своєю декоративністю. Рослину вирощують як у відкритому грунті на присадибних ділянках, так і в домашніх вазонах. Одна з переваг - здатність якісно очищати повітря.

Види фікуса Бенджаміна

Рід фікуса Бенджаміна налічує безліч різновидів, що відрізняються забарвленням, розмірами, темпами зростання, формою листя і іншими характеристиками. Будова стовбура також має свої відмінності - бувають багатостовбурні або поодинокі кістяки, карликові представники або ж надзвичайно високі.

Старлайт

Строкаті листи - головна особливість сорту. По всій поверхні листа хаотично розподілені кремово-білі плями, які в деяких випадках заповнюють практично всю пластину. Це медленнорастущая культура, зростання якої в рік становить не більше 10 см. Завдяки цій особливості сорт нерідко вибирають для кімнатного озеленення, в тому числі формуючи з нього деревце бонсай.

Наомі

Оригінальний декоративний сорт. Основною його відмінністю виступають круглі темно-зелене листя з загостреним кінцем. Одна з різновидів - Наомі Голд - має салатовий листя, доповнену темними штрихами.

Кінкі

Весела строкате листя світло-зеленого кольору з молочною облямівкою в поєднанні з карликовими розмірами куща робить цей вид відмінним «зеленим» декором будь-якого приміщення. Родом він із Західної Африки і має особливі вимоги до догляду. Зате він досить легко піддається обрізку і формування крони.

Керлі

Рослини цього сорту різко відрізняються від інших представників роду фікусових своїм забарвленням. Основна частина листової пластини (іноді і вся) пофарбована білим тоном. Культура любить яскраве освітлення, але боїться прямих сонячних променів.

Міднайт Леді

Сорт цього фікуса є вічнозелене деревце з тонкими звисаючими гілками. Листя у нього особливі - округлі, досить щільні і злегка гофровані. Молоде листя має яскраво-зелене забарвлення, який з віком переходить в темний. Батьківщиною культури вважається Північна Австралія і південні території Азії.

Фікус «Ірен»

Рослина має особливу декоративністю, неодмінно привертаючи до себе увагу. Його ошатні строкаті листя загнутої форми мають насичено-зелене забарвлення з бежевою окантовкою. Зростає культура повільно, будучи винятковим варіантом для фіто-дизайну інтер'єру.

Голден Монік

Фікус з сильно гофрованими краями листових пластин. Їх салатово-золотистий окрас в молодості змінюється рівномірним зеленим в більш зрілому віці. Особливу привабливість юним кущика надають темно-зелені штрихи на листі. Це один з найбільш стійких і невередливих сортів.

Віандена

Карликові деревця даного виду з легкістю здатні перетворюватися в симпатичні мініатюрні бонсаї, завдяки чому і користуються попитом. Оригінальний стовбур фікуса ніби вигинається під прямим кутом, а максимальна висота сягає не більше 30 см. Рослина легко витримує обрізку і зовсім невимоглива до умов утримання. Єдине, чого не можна допускати - контрастного зниження температурного режиму і холодних протягів, які тягнуть захворювання.

букле

Оригінальний представник роду фікусів сміливо може похвалитися своєю незвичайною листям. Кожна пластина темно-зеленого насиченого кольору закручена всередину по центральному прожилку, через що рослина в цілому володіє деякою Кучерявий. Сорт досить примхливий - вимагає якісного освітлення і регулярної формує підрізування.

Анастасія

Відмінними ознаками мають досить велике листя, прикрашені світло-салатовий облямівкою і таким же основним прожилками. Сорт досить швидко зростає, але, регулярно зрізуючи розгалужуються пагони, з нього теж можна зробити компактне кімнатна рослина. В теплих кліматичних умовах Індії, Північної Австралії і на Філіппінах можна зустріти величезних дикорослих представників даного роду. Цвітіння невеликими кулястими суцвіттями спостерігається виключно в оранжерейних умовах.

Правильний догляд за фікусом Бенджаміна

Фікус можна сміливо охарактеризувати як вибагливий екземпляр, який любить правильний догляд, турботу і любов. В умовах дотримання всіх правил в створенні сприятливого мікроклімату він віддячить господарів своєю красою і захистить будинок від негативних впливів зовнішнього середовища.

освітлення

Фікус Бенджаміна відноситься до розряду світлолюбних, особливо це стосується ряболисті сортів. Зелені види можуть приживатися і в тіні, але і для них більш сприятливим залишається яскраве освітлення. Молодий кущ можна поступово привчати до знаходження під прямими сонячними променями. Нашкодити рослині може перестановка зі зміною розташування щодо джерела світла. У деяких випадках це призводить до скидання листя.

температура

Оскільки фікус Бенджаміна родом з тропіків, він досить теплолюбний. Він комфортно себе почуває в температурному режимі від +25 С до +35 С. Рослина здатна переносити і більш високі градуси, але при регулярному обприскуванні. Особлива турбота необхідна в зимовий період. Бажано вазони, розташовані на підлозі або підвіконні, перемістити в місця, де виключені холодні протяги. Оптимальна зимова температура - + 15С ... + 18С.

Вологість

Створення умов підвищеної вологості життєво необхідно домашньому фікусу. У теплу пору року його обприскують щодня, взимку - рідше. Також рослині періодично влаштовують освіжаючий душ, що сприяє здоровому розвитку і позбавляє культуру від можливої ​​появи павутинних кліщів, щитівок та інших шкідників.

полив

Фікус Бенджаміна любить воду і не переносить пересихання грунту. Особливо уважно за цим потрібно стежити в спекотні періоди, надаючи рясно питво. У зимовий період досить щотижневого разового поливу. При пересиханні грунту кущики скидають листя.

Добрива і підживлення

Для підтримки соковитості листочків і успішного розростання крони фікус Бенджаміна необхідні корисні підгодівлі. Починаючи з травня, удобрювати компоненти вносять раз в 20 днів, влітку - раз на два тижні. З настанням осені, до середини вересня, підгодівлі припиняються, так як рослина має увійти в стан спокою. Відновлювати підживлення добривами потрібно починати в березні, вносячи їх раз на місяць.

В якості добрив виступають органічні і мінеральні сполуки, рослинні компостні суміші. Особливо добре впливають на зростання зеленої маси азотовмісні підгодівлі. Можна скористатися і народними перевіреними рецептами, наприклад, цукровим сиропом, розвівши цукор з водою в пропорції 1 ст. ложка на 1 л води (цього досить для двох-трьох горщиків). Глюкоза - прекрасне джерело енергії для життєвих процесів квітки, якщо не переборщити з дозами.

обрізка

Більшості сортів фікуса Бенджаміна необхідна періодична підрізування для омолодження і прийняття красивих форм, наприклад, кулястих, у вигляді оригінальних скульптур або ж у формі бонсай. Обрізка проводиться у весняний період, коли культура розростається особливо швидко. Важливо використовувати тільки стерильний інструмент і не пошкодити кору. Зріз виконується під нахилом до верхнього краю.

Шкідники і хвороби

Основною причиною захворювань фікуса Бенджаміна стає неправильний догляд з надмірними поливами, недотриманням температурного режиму або рівня освітлення. Недолік добрив також може викликати опадання листя та інші негативні наслідки. Існує і ряд специфічних недуг, а саме:

- Ботрітіс - проявляється білястим нальотом на листі;
- Церкоспороз - характеризується появою на задній стороні листової пластини темних вкраплень, які потім призводять до в'янення;
- Антракноз - виражається в посушливості країв листя, освіті коричневих плям.

При виявленні подібних явищ фікус необхідно обробити, видаливши пошкоджені сегменти, ізолювати і забезпечити належний догляд.

Серед шкідників, здатних завдати шкоди, найбільш небезпечними вважаються щитівки, попелиці і павутинний кліщ. Від попелиці можна позбутися за допомогою мильного розчину, а вивести інших ефективно допомагають інсектицидні препарати.

Як пересаджувати фікус Бенджаміна

Пересадка молодого фікуса проводиться щорічно. Більш дорослим рослинам рекомендується збільшити проміжок до трьох років. Бувають випадки, коли пересадка стає необхідною, наприклад, якщо коріння розрослися настільки, що видно з дренажного отвору або над верхнім шаром грунту.

Пересаджують культуру навесні, досипляючи при цьому свіжий поживний субстрат і облаштовуючи дренаж на дні горщика. Нова ємність береться на кілька сантиметрів просторіше за всіма параметрами, ніж попередня. Витягуючи кущ або деревце з колишнього горщика, потрібно не пошкодити кореневу систему, тому частіше застосовують метод перевалки.

Перший полив проводиться через три дні після пересадки, а при жарких умовах кімнати можна вдатися до обприскування.

Розмноження в домашніх умовах

Для розмноження фікуса Бенджаміна застосовують метод живцювання або ж вкорінення аркуша. Кращим періодом вважається весняно-літній, коли у нього спостерігаються підвищені темпи зростання.

Розмноження фікуса Бенджаміна живцями

Даний спосіб вважається найбільш безпроблемним і надійним. Зрізані живці необхідно промити під теплою струменем, а потім поселити в невеликі ємності з грунтом. Щоб поліпшити процес приживлюваності, потрібно створити тепличний мікроклімат. Для цього посадку накривають обрізаною пластиковою пляшкою (банкою). Іноді черешки поміщають не в грунт, а в воду, що також провокує зростання коренів. В даному випадку важливо не забувати міняти воду.

Розмноження фікуса Бенджаміна листом

Як посадковий матеріал беруться листя з нижньої частини куща, які потім поміщаються в грунт або баночки з водою. В останньому випадку можна додати в ємність активоване вугілля або ацетилсаліцилову кислоту - це допоможе уникнути загнивання.

Фікус Бенджаміна - фото

Фікус Бенджаміна, що володіє багатою різноманітністю сортових видів з виразною листям і оригінальними скелетами стовбура, є чудовим матеріалом для фіто-дизайну. Рослина здатна стати не тільки гідною прикрасою інтер'єру, але і притягувати погляди перехожих, розкинувшись на прибудинковій території. Набагато більше розповість про фікус добірка якісних фото, представлених в галереї. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар