Головна » ідеї » Клітки для кроликів своїми руками (70 фото)

Клітки для кроликів своїми руками (70 фото)

ідеї : Клітки для кроликів своїми руками (70 фото)

Наявність правильно обладнаного крільчатника - одне з найважливіших умов для утримання цих пухнастих гризунів. Як домашні, так і декоративні породи потребують окремого просторі - воно дозволяє забезпечити необхідний догляд і захистити вихованців від можливих неприємностей. При наявності матеріалів і мінімальних навиків поводження з інструментами зробити клітини для кроликів своїми руками досить просто. Корисні рекомендації, фотоприклади і невелике керівництво по їх будівництву Ви знайдете на цій сторінці.

Особливості виготовлення клітин

Перед тим, як починати роботу зі створення житла для кроликів, варто ознайомитися зі звичками і фізіологією майбутніх мешканців. Найбільш комфортний клімат для цих тварин протягом усього року - це помірне тепло (+ 12 ... + 18C), середні показники вологості повітря (60-75%), відсутність вітру і протягів. Зниження температури до -25C, а також спека понад + 30C, надмірна сухість або вологість є критичними і можуть привести до захворювань або навіть до загибелі тварин. Найкраще кролики розвиваються на свіжому повітрі, а пари гною (аміак) і пил, які зазвичай присутні в сараях, негативно позначаються на їхньому здоров'ї.

При будівництві клітин для одомашнених зайців дуже важливо передбачити спосіб очищення поверхонь від забруднень. Наприклад, підлоги в коробах нерідко роблять знімними, з дерев'яних рейок або сітки, що дозволяє збирати відходи в розташованому нижче піддоні, а самі решітки при необхідності легко можна помити і висушити. Суцільні стінки крільчатника бережуть вихованців від протягів, щурів і комах, але з боку годівниць завжди варто залишати дрібну сітку для вентиляції. Для вуличних і переносних конструкцій необхідно подбати про влагоустойчивой даху, яка, в той же час, не буде занадто нагріватися від сонця. Дверцята клітин повинні закриватися щільно, не залишаючи щілин, а самі замки слід кріпити так, щоб відкрити їх могли тільки господарі.

Види клітин для кроликів

Умовно класифікувати клітини для кроликів можна за наступними критеріями:

- за типом вихованців (для великих або дрібних порід, загальні або поодинокі, клітини для спаровування, маточники, клітини для молодняку);
- за способом експлуатації (стаціонарні і переносні, вуличні, для приміщень, універсальні);
- за кількістю ярусів;
- по типу використаного матеріалу (дерев'яні, з ДСП / ДВП / фанери, металеві, з сітки, пластикові, комбіновані).

Промислові клітини для кролячих ферм істотно відрізняються від оздоблених «будиночків» для декоративних кімнатних тварин. Останніх зазвичай містять в коробах, що складаються з глибокого пластикового піддону і сітки. Дверцята можуть бути пластиковими або з оргскла, всередині є місце для підстилки, годівниця, іноді додатковий закритий відсік, щоб тварина могла сховатися.

Особи, що розводяться в господарських цілях, найчастіше розташовуються в багатоповерхових конструкціях з великою кількістю роздільних вольєрів. Таку клітку можна як придбати в готовому вигляді, так і побудувати самостійно із застосуванням доступних засобів.

Етапи будівництва клітини для кроликів

Виготовлення клітини для кроликів своїми руками з нуля включає кілька послідовних етапів. Кожен з них досить значимий, вимагає продуманості і акуратності в роботі, але, якщо підійти до справи з усією відповідальністю, виріб буде служити багато років.

Заміри і креслення

Оптимальні габарити підбираються залежно від породи тварин, їх віку та кількості. В середньому, для самок з приплодом планується клітина довжиною близько 170 см, висотою 60-70 см і шириною 100 см. Молодняк від кролиці відкидають у віці 1, 5 місяця, групами по 3-5 шт. Дорослі особини (старше 3 місяців) тримають на відгодівлі в індивідуальних коробах приблизно 150х60х70 см. Площа для одного кролика повинна бути не менше 0, 3-0, 5 м2, висота стінок - від 35 см.

Вибір матеріалів та фурнітури

Головні критерії при виборі матеріалів - їх міцність, стійкість до механічних впливів і особливостей навколишнього середовища. Також не варто забувати, що кролики відносяться до гризунів і з легкістю ушкоджують тонку деревину. В цілому, будь-які дошки перед використанням рекомендується просочувати антисептиками, а ще краще - поліуретановим лаком (рідким пластиком). Біологічні відходи цих тварин дуже їдкі, тому окремо слід подбати про регулярному чищенні настилу.

Важливо, щоб всі навколишні поверхні не випарювали шкідливих речовин і не перешкоджали природної циркуляції повітря. Здоровий мікроклімат сприяє правильному розвитку вихованців, оберігаючи їх від будь-яких хвороб. Різні з'єднувальні елементи, такі як кріплення, завіси дверцят, що направляють для годівниць і висувних піддонів повинні бути високої якості, з хорошим захистом від корозії - це дасть можливість експлуатувати вольєри максимально тривалий термін.

Будівництво

Для виготовлення кролячих кліток в першу чергу споруджується каркас з металевого профілю і / або брусів. Потім до нього кріпиться зварна сітка, грати з дерева, деревостружкових плит або фанери. Задню, а часто і бічні стінки роблять суцільними, але мікропори в матеріалі повинні легко пропускати повітря і вологу.

Один з найвідповідальніших моментів - облаштування підлоги. Найкраще себе зарекомендували змінні конструкції рейкового типу, які можна згортати і розгортати, виймати і легко мити. Як статі можуть застосовуватися розташовані з невеликим інтервалом пластикові шпали, просочені поліуретановим лаком дошки, бамбукові ламелі, сітка. Розмір осередків повинен бути таким, щоб лапи тварин не застрявали, а прути не прогинатися під їх вагою. Металева сітка зручна з точки зору чистки, але провокує захворювання кроликів дерматитом, через що їм боляче ходити, тому бажано все-таки віддати перевагу пластику або дерева.

Кришка крільчатника - це одночасно навіс, що захищає вихованців від опадів і яскравого сонця, а також додаткова дверцята для відкривання-закривання вольєра. Зазвичай її кріплять з легким нахилом, виконуючи з щільно прилягає листа фанери або іншого матеріалу, не схильну до всихання або деформації. Покрівлю можна робити металевою, інакше в спеку вона буде занадто нагрівати повітря в клітинах. Для вулиці цілком підійде такий варіант, як м'яка черепиця, шифер, ондулін.

Установка і експлуатація

Готові клітини для кроликів рекомендується встановлювати на висоті не менше 0, 3-0, 5 м від підлоги, за винятком переносних конструкцій, призначених для вигулу тварин по траві. В інших випадках підняте положення підстави захистить вихованців від вогкості. На відкритому повітрі вольєри найкраще розташовувати в затінених ділянках, фасадами на схід чи захід.

У холодну пору року потрібно подбати про утеплення вольєрів. Для цієї мети підійде зовнішня оббивка стін повітропроникними ущільнювачами (мінватою, прошивними матами, деревоволокнистих плит, пінопластом, тюками з сіна / соломи / стебел льону і т. П). Щоб клітини прослужили якомога довше, їх слід регулярно чистити, берегти від впливу вологи і своєчасно проводити дрібний ремонт.

Клітки для кроликів своїми руками - фото

Велика кількість цікавих ідей і прикладів будівництва клітин для кроликів своїми руками зібрано в фотогалереї на цій сторінці. Будь-який з представлених варіантів при бажанні можна повторити вдома, самостійно виготовивши пухнастим гризунам комфортний і довговічний вольєр. Тип конструкції, матеріали та габарити в кожному випадку рекомендується підбирати індивідуально, орієнтуючись на кількість, тип і породу звірків, а також особливості їх змісту в конкретному господарстві.

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар