Головна » ідеї » Маранта (70 фото): види і догляд

Маранта (70 фото): види і догляд

ідеї : Маранта (70 фото): види і догляд

Маранта - яскравий і незвичайний тропічний квітка родом з південних регіонів і Центральної Америки. Відома вона, в першу чергу, дивним забарвленням листя з чітко проступають плямами і жилами. Крім незвичайного забарвлення, вони ще й цікаво ростуть, змінюючи форму і напрямок в залежності від освітленості та інших умов. Це явище характерне для всього сімейства. Саме за цю рослину прозивали молитовної травою або прочанином. При всій екзотичності трав'янистої багаторічників доглядати за ним легко навіть в умовах середньої смуги.

Загальна характеристика

Маранта - декоративний трав'янистий багаторічник, розміри і зовнішній вигляд якого залежать від конкретного сорту. В середньому висота досягає приблизно 60 см. Стебла - спочатку прямостоячі, але чим старше рослина, тим сильніше воно схиляється до землі.

Бульби маранти використовують в готуванні в різних країнах світу. Як і в інших бульбових, в них багато крохмалю.

Річний приріст квітки невеликий. Період цвітіння - літо. Прямо з стебла з'являються рідкісні і мініатюрні витончені суцвіття-волоті. Квіти маранти крихітні і непримітні, білого, пастельного жовтого або лососевого рожевого відтінку. За своїм декоративним якостям вони не здатні позмагатися з великими і гарними листами, але на їх місці формуються коробочки з насінням.

види маранти

Існує величезна безліч сортів маранти, але вдома і в господарстві зазвичай розводять кілька з них. В основному, це декоративні сорти. Селекціонери постійно виводять нові і цікаві забарвлення. Більшість з них можна класифікувати на дві категорії: біколор і триколор, за кількістю квітів, в які забарвлена ​​листова пластина.

беложильчатая маранта

Компактний багаторічний кущ поступово розростається до полуампельной форми. У цю категорію входить цілий ряд сортів і підвидів з різним забарвленням листя.

Але загальні обриси залишаються незмінні: довгасті, серцевинні або широке листя приблизно від 7х10 до 10х15 см. Щодо черешка вони ростуть під гострим кутом. Кореневище куща - розвинене, з овальними бульбами, що нагадують картоплю. На листової пластини проступають білі жили, через що сорт і отримав назву. Зворотна сторона листа зазвичай червона.

Красножільчатая маранта або Фасцінатор

Це яскравий представник триколорів. Основний фон листової пластини - темний зелений, іноді коричневий. До країв листя світлішають. По центру проходить світла смуга, від якої розходяться виражені поперечні жили. Вони пофарбовані в червоний, насиченість якого змінюється від зовсім блідого до глибокого пурпурного. Ще одна особливість - ламане напрямок стебел.

гребенчатая маранта

Кущ середнього розміру досягаємо приблизно 40 см. Соковита повзуче кореневище - коротке, з веретеновидними стовщеннями для накопичення поживних речовин і вологи. Листя - широкі або довгасті, до 15 см. Краї пластини злегка хвилясті.

Особливість гребенчатой ​​маранти в її кольорі. На зеленому листі проступає безперервний салатовий гребінь, від якого розходяться широкі темні мазки. Вони утворюють безперервну облямівку, а гребінь поступово загострюється.

очеретяна маранта

Один з найцікавіших і незвичайних видів сильно виділяється на загальному тлі. Висота прямостоящих стебел іноді перевищує 120 см. Листя - подовжені, що нагадують яйце за формою. До кінців вони загострюються. Край забарвлений в темний сизий відтінок. Кореневище густо всіяне бульбами.

маранта Керховена

Це найпоширеніший і відомий сорт. На темній листової пластини проступає центральна жила. По обидва боки від неї розташовуються симетричні мазки, які темніють і коричневеют в міру зростання. При цьому вони залишаються окремими і не зливаються в одну смугу. Поздовжні жили є, хоча їх практично не видно.

маранта Маріселла

Фон листової пластини цього сорту - темно-зелений. Це виділяє його на тлі інших. А ось жилки і смуги - світлого салатового відтінку. Таке забарвлення нагадує негатив класичної.

маранта Массанжа

Це вишуканий сорт, який також прозвали чорної маранту. Зовні він недалеко пішов від класичної беложильчатая. Різниця в тому, що базовий зелений фон зберігається по краю. Від головної жили різко виступають розходяться поздовжні, максимально світлі або навіть білі. Контрасту надають темні мазки між ними.

Маранта Емерал Б'юті

Від попереднього виду вона відрізняється шириною світлої смуги. Вона займає до половини листа, а перехід кольору - поступовий, без яскраво виражених меж і плям.

Маранта Б'юті Кім

Це один з найбільш строкатих сортів з темними зеленими або коричневими плямами, салатово-жовтими мазками, штрихами і білими смугами, які можуть займати до половини листа.

Догляд за маранту

Секрет успішного догляду за маранту в дотриманні температурно-вологісного режиму.

Ідеальна грунт для постійного зростання - мікс з листової, перегнійної і хвойної почвосмеси, замішаної з піском і деревним вугіллям. А ось стандартний волокнистий торф не підійде. Також уникайте наявності вапна. На дні обладнайте високий дренаж.

Рослина погано переносить спеку і спеку вище + 28 ... + 30С. Уникайте і прямих променів сонця, протягів, а також різких температурних перепадів. Оптимальна взимку - до + 20С. Взимку небажано знижувати її нижче + 14С. У цю пору року важливо, щоб листя не стосувалися холодного вікна.

Під час активного росту використовуйте комплексні добрива. Зараз продаються спеціалізовані розчини для декоративно-листяних сортів. Але і не зловживайте, адже не менше важливо не перегодувати маранту.

Рясний полив рекомендується повторювати тільки в міру висихання верхнього шару субстрату. До холодів скоротіть частоту, щоб уникнути гниття кореневища. Для поливу беріть фільтровану воду, як мінімум - м'яку відстояну. Маранта чутлива до будь-яких сторонніх домішок.

Ідеальна вологість повітря - близько 70%. Компенсувати її можна за рахунок систематичного обприскування листя. Особливо це важливо влітку і під час опалювального сезону. Локально збільшити вологість допоможе піддон з водою, але в такому випадку стежте, щоб волога не потрапляла на корені.

Найкомфортніше маранта відчуває себе в півтіні. Під прямими сонячними променями і яскравому освітленням вона блякне. У квартирі зверніть увагу на вікна, які виходять на північний захід або схід.

Пересадка і розмноження

Розмножується маранта трьома класичними методами:

1. При посіві насіння займіться вирощуванням розсади відразу з приходом весни. Візьміть широкий вазон або ящик, торф'яно-піщаний субстрат і насіння. Перші сходи з'являються в найближчі 2 тижні. Головне - підтримувати стабільну температуру, близько + 16 ° ... + 19 °. Як тільки на саджанці з'являється кілька повноцінних листочків, його можна пересаджувати.

2. Для вкорінення живців відріжте з материнської рослини пагони до 10 см з декількома повноцінними здоровими листям. Весь процес займає близько 4 тижнів. Займатися укоріненням можна з травня по вересень. Як тільки сформується корінь, пересадити маранту в торф'яної субстрат.

3. Дорослі і здорові чагарники можна розмножувати поділом. Викопайте і очистіть кущ, після чого акуратно розріжте кореневище. Важливо, щоб у кожного саджанця було по кілька здорових листя і бульб. Перед пересадкою обробіть зрізи вугіллям для дезінфекції. Після цього їх можна розсаджувати у вологу пухкий грунт.

Доросла рослина рекомендується пересаджувати щорічно, на початку весни.

Боротьба з шкідниками та хворобами

Проблеми маранти типові для тропічних рослин. При нестачі вологи або тепла вона слабшає і в'яне, але при надлишку води з'являється коренева гниль і розвиваються грибкові захворювання. Запобігти цьому можна, підтримуючи стабільний режим і періодично обробляючи квітка протигрибковими препаратами.

Листя іноді вражають щитівки. Вони висмоктують сік, через що пластина змінює забарвлення, на ній з'являються пошкодження і липкі краплі. Видаляють паразитів механічним способом, за допомогою мильної води. Після цього обприскати листя спеціальним препаратом.

При надмірній сухості повітря з'являються павутинні кліщі. Від них можна позбутися гарячим душем, але робити це потрібно швидко і обережно. Зате таким чином можна знищити паразитів без хімії, а це особливо важливо в квартирі. Є і спеціальні акарициди від шкідників.

Маранта - фото

Щоб зрозуміти, як сповна скористатися красою і вишуканістю маранти, подивіться нашу добірку фотографій! Ми зібрали самі барвисті і цікаві ідеї для натхнення!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар