Головна » квартири » Деревовидні півонії (60 фото): види і догляд

Деревовидні півонії (60 фото): види і догляд

Пишні чагарники деревовидних півоній неймовірно красиві і ароматні. Більш того, вони не вимогливі у відході, не схильні до частих захворювань і відрізняються довгими роками життя. Тому багато садівників мріють обзавестися цим прекрасним квіткою у себе на ділянці.

Опис і види

Деревоподібна півонія - це один з видів рослинності сімейства Піоновий. Багато ботаніки сходяться на думці, що він має на увазі цілу групу чагарникових. Як би там не було, загальна характеристика цього прекрасного представника флори розбіжностей не викликає.

Отже, деревовидні півонії представляють собою кущ, який досягає висоти 150-200 см зі світло-коричневими стеблами і великими квітками в червоному, білому, жовтому або рожевому кольорі. Пелюстки мають великими розмірами і гофрованої структурою, а на їхньому тлі чітко виділяються великі тичинки. Суцвіття можуть бути махрові або напівмахрові по своїй текстурі. Цвітіння триває протягом двох тижнів, але якщо погода не надто спекотна, то період може бути більш тривалим. Після закінчення цвітіння чагарник залишається таким же гарним і зберігає декоративні властивості завдяки красивій формі листя.

Деревоподібна півонія не вимагає складного догляду і цілком стійкий до різних захворювань.

Сьогодні офіційно існує понад п'ятсот сортів цих півоній. Більшість з них були виведені в Китаї. Величезна кількість видів, як правило, поділяються на кілька основних груп:

- Гібриди, отримані шляхом схрещування півоній Делавея і жовтого;
- Китайсько-європейська група володіє великими суцвіттями з махрової фактурою;
- Японський тип може мати як немахрові, так і напівмахрові невеликі, легкі квітки;
- Іто-гібрид - сорт, що стався від півонії трав'яного і деревовидного, від першого батька отримав аналогічну листя, а від другого - стебло, що никне до зими.

Посадка деревовидного півонії

Висаджувати півонії найкраще в осінній період. Він починається з другої половини серпня і триває до останніх днів вересня. Перед тим, як безпосередньо приступити до посадки, необхідно підібрати локацію, на якій прекрасні квіти будуть виростати. Деревовидні півонії дуже люблять сонце, а тому не терплять сусідства з високими і габаритними будівлями і рослинами, які можуть обмежувати квітам доступ до променів.

Кращий варіант для грунту - це суглинок. Якщо на вашій ділянці грунт піщаний, то збагатите його дерновим грунтом, торфом, глиною і натуральним добривом. У грунт з глини додайте перегній і пісок. Не нехтуйте цими умовами, адже вони здатні забезпечити вашим півонії довге існування. Так, рослина може радувати господарів щороку протягом 100 років!

Якщо грунтові води розташовуються занадто глибоко, то необхідно викопати конічне поглиблення з діаметром в 60-80 см, а на дно помістити пісок або гальку шаром в 25-35 см. У випадку з підвищеною кислотністю грунту варто ввести 250-300 г вапна, далі насипте грунт і висадіть в нього деревовидний піон. Для гарної фіксації і проростання кореневища рясно полийте землю. Коли рідина повністю вбереться, засипте поглиблення, при цьому залишаючи шийку над поверхнею. При посадці кількох одиниць цієї рослини прикопують їх на відстані 1, а краще 2 м.

Підживлення і полив

У перші два роки існування деревовидний піон не потребує постійному і спеціального догляду. Далі можна вводити підгодівлю у вигляді 300 г кісткового борошна. На початку весни, коли рослина почне пускати перші паростки, а також під час набрякання бруньок, додавайте нітрофоску в обсязі 100-150 г.

У міру можливості поливайте рослину золою, розведеною у воді. Найкраще робити це з частотою 1-2 рази на тиждень. Після того, як півонія завершить період цвітіння, додайте в землю суперфосфат. Приблизно в жовтні, коли листя вже опаде, покрийте грунт навколо кущів торфом.

Кожен з видів добрива додавайте після проведення поливу, інакше коріння можуть піддатися опіків. Також будьте дуже обережні з азотними підгодівлею. Якщо ви переусердствуете, то може утворитися дуже небезпечна для чагарнику сіра гниль, тому в більшості випадків від них варто і зовсім утриматися.

Поливайте деревовидний піон рясно, але не часто. Одного разу в пару тижнів цілком досить. Обсяг - від 6 до 9 л води за один раз. Якщо погода спекотна і посушлива, то потреба в рідині зростає, плюс до всього, після процедури поверхню навколо чагарнику корисно замульчувати.

обрізка півонії

Цей різновид півонії потребує обрізку кожну весну. Від рослини відокремлюються застарілі, засохлі, зламані гілки. Підрізати чагарник доцільно також і після періоду цвітіння. Необхідно позбавлятися від головок з насінням і трохи обрізати гілки.

Китайські фахівці наполягають на «генеральної стрижці» півоній кожні 2 десятиліття. Процес полягає в відрізанні кожного втечі аж до досягнення поверхні землі. Такий підхід забезпечує якісне омолодження і розвиток нових нирок.

Грамотне проведення процедури стрижки забезпечує хорошу якість і велика кількість майбутніх квітів.

Пересадка деревовидного півонії

Переїзд на нове місце проживання цей півонія сприймає нелегко і часто навіть болісно. Як правило, після пересадки кущ не може ожити з колишньою силою на протязі декількох років. Тому проводити її потрібно тільки в разі крайньої необхідності і гранично обережно.

Намагайтеся не травмувати кореневище чагарнику. Викопуючи рослина, залишайте корінь цілим і навіть з хорошим шаром землі, яку потім потрібно вимити потоком води. Ретельно огляньте кореневу систему, приберіть нездорові ділянки, подрежьте надто довгасті, а зрізи обприскайте 1% -ним розчином марганцівки, в завершенні посипте підземну частину рослини подрібненим вугіллям.

Для розмноження куща розділіть його на деленкі в районі шийки кореня. Якщо ви зробили це з застосуванням ріжучих інструментів, то обов'язково обробіть подразнень площині. Кожен з півоній повинен мати розвинений корінь і кілька нирок, а перед посадкою помістіть рослина в розчин з глини на 30 хвилин.

розмноження

Як вже було зазначено, розмноження з насіння - процес складний і малоефективний, а про розподіл говорили тільки що. Додамо, що такий метод можна застосовувати для дорослих рослин, яким 5 і більше років. Готувати до поділу чагарник потрібно за два роки. У перший рік півонія необхідно кілька разів підгортати на 8-10 см. У другій рік повторіть процедуру, але підніміть землю на 20 см. У результаті кущ знаходить молоді пагони, які починають активно розвивати корінь уже з настанням осені. Навесні, коли зійдуть сніги і грунт трохи прогріється, вже можна приступати до поділу.

Півонія деревовидна розмножується і живцями. Останні повинні мати здерев'янілих структуру. Зрізайте їх в кінці червня, відокремлюючи нирку разом з деревної частиною втечі. Відріжте половину листа і закріпіть їх на глибині 1-2 см в контейнерах з торфом і піском. Накрийте ємності пакетом або склом і організуйте їм регулярне обприскування і полив. Уже на початку осені розсадите їх в окремі горщики і протримаєте їх в теплому місці до настання весни. Коли молоді кущики почнуть рости, їх вже можна буде садити у відкритий грунт.

Розмноження відведеннями триває 2 роки. Для цього в кінці весни підберіть сильні пагони, зробіть невеликий надріз на нижній стороні, вставте кілочок, акуратно притисніть їх до рівня грунту, а потім закопайте втечу землею на 10 см. Поливати свіжі відведення потрібно так само, як і основний кущ. На початку осені почнуть розвиватися коріння, саме тоді втечу можна остаточно відокремити від куща-матері і посадити його на власне місце.

Нарешті, найбільш надійний метод - розмноження щепленням. Саму щеплення слід робити на кореневище трав'янистої різновиди півонії. У перший тиждень серпня підготуйте живці з парою очок деревовидного півонії і заточите їх нижню область. Вставте держак в паз з конфігурацією клина біля кореня трав'янистої півонії. Місце з'єднання міцно оберніть плівкою. Рослини, які отримали щеплення, укладіть в ємність з зволоженими тирсою і залиште в тіні.

Через 30 днів молодий півонія вже можна пересаджувати в окремий контейнер, при цьому нижня брунька повинна бути заглиблена на 6-8 см. Поставте квітка в тепле місце і вирощуйте протягом півтора-двох років.

Шкідники і хвороби

Деревовидні півонії не відрізняються хворобливістю, але, як і інші рослини, схильні до деяких труднощів. Як правило, недуги трапляються зі старими і пересадженими півоніями.

Найбільша неприємність - це утворення сірої гнилі, адже вона може привести навіть до смерті квітки. Поразка лікується розчином марганцю або мідного купоросу. Зверніть увагу, що підгнилі частини необхідно утилізувати.

Ще одна проблема - бурі плями на листі. Такі листочки також зріжте і спаліть, щоб хвороба не передалася іншим рослинам. Сам чагарник обприскайте бордоською рідиною відповідно до інструкції по застосуванню.

Підготовка до зими

Деревоподібна півонія відрізняється високою морозостійкістю. Восени пагони варто накривати виключно для блокування доступу до них птахів. При цьому для широт, що відрізняються суворими зимами, рекомендується обрізати листки на третину і покривати рослини.

Врахуйте, що для куща не такі небезпечні заморозки, як періоди відлиги, адже в цей час півонія може почати прокидатися, але наступні похолодання знищать весь кущ.

Щоб уникнути таких неприємностей, в середині осені скріпіть пагони між собою, потім покрийте грунт торфом і при першому дійсно холодному вітрі укрийте деревовидний піон імпровізованим куренем з листя, щільною прошарку дрібної кори або мішками, спеціальними пакетами.

Деревовидні півонії - фото

Квітки деревовидних півоній представлені в широкому колірному спектрі. Якщо ви стоїте на порозі вибору сорту для власного саду, вас напевно надихне добірка фото з цими прекрасними рослинами в буйному різноманітності відтінків і форм.

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар