Головна » ідеї » Будинки з оциліндрованих колод (80+ фото)

Будинки з оциліндрованих колод (80+ фото)

ідеї : Будинки з оциліндрованих колод (80+ фото)

Будинки з оциліндрованих колод чудово поєднують в собі красу і користь, що нечасто зустрінеш в інших будівлях. Ялина, сосна, кедр або модрина - всі ці дерева стають прекрасним матеріалом, з якого зводять і розкішні колод хороми, і невеликі мисливські будиночки. Історія ремесла йде в далеку глибину століть, але з роками лише набирає популярність, а нові технології обробки деревини дозволяють споруджувати найкрасивіші і незвичайні будівлі. Далі ми розглянемо переваги будинків з оциліндрованих бруса, а також цікаві ідеї та проекти.

Особливості будинків з оциліндрованих колод

Особливістю будівництва будинків з оциліндрованих колод є техніка виконання робіт, яка значно відрізняється від традиційної. Спочатку колоди обробляють на спеціальному промисловому обладнанні, яке счищает всю непридатну поверхню, надаючи тілу форму циліндра. Потім на деревині робляться всі необхідні вирізи для складання зрубу за заздалегідь складеним планом. На будмайданчик доставляється вже готовий матеріал, з якого, немов з конструктора, викладається споруда. В кінцевому підсумку виходить будинок з оциліндрованих колод, який має масу переваг, в порівнянні з аналогами, виконаними з інших, більш сучасних матеріалів, а саме:

- Точність збірки і короткі терміни будівництва - попередня підготовка і точна вирізка всіх складових деталей дозволяє досить якісно збудувати будинок без похибок, хоча і вартість матеріалу збільшується. Але зате можна заощадити на оплаті праці будівельникам - адже роботи проводяться досить швидко;

- Низька теплопровідність - натуральна деревина володіє високим опором тепловіддачі, за рахунок чого в будинку надовго зберігається тепло;

- Міцність - взаємозв'язок всіх деталей споруди забезпечує її цілісність, тому зруйнувати зруб можна тільки цілком;

- Відсутність оздоблювальних робіт - чітка форма колод, естетична привабливість текстури з неповторними малюнками, створеними самою природою, роблять матеріал універсальним, що не вимагає додаткового облицьовування. Колоди розкривають спеціальними засобами і лаком для продовження терміну служби. Також може використовуватися шпаклівка для закладення щілин і стиків;

- Економія на фундаменті - зруб має невелику вагу, тому не вимагає масивного дорогого підстави, що значно скорочує витрати;

- Екологічність - хоча матеріал і піддається обробці антисептиками, він все одно займає лідируючі позиції як найбільш чистий і безпечний для людського організму.

Така кількість плюсів, безсумнівно, говорить про те, що оциліндрований брус є чудовим матеріалом для будівництва будинку. Але, як то кажуть, і тут не обійдеться без «ложки дьогтю». Основним недоліком будинку з оциліндрованих колод виступає його усадка, яка значно відсуває терміни введення житла в експлуатацію. При цьому будівля може зменшитися в висоті на 5-10%. Також неприємними факторами є пожежонебезпека і неможливість оформлення додаткового утеплення, хоча іноді в цих цілях в якості природного утеплювача успішно використовується мох.

Проекти будинків з оциліндрованих колод цінуються за особливий колорит рубленого будинку, і з цим важко посперечатися. Далі ми розглянемо сучасні проекти зрубів, які напевно не залишать Вас байдужими.

Сучасні проекти будинків зі зрубу

Проект будинку з оциліндрованих колод можна замовити в спеціалізується компанії або ж винайти самостійно, враховуючи побажання і потреби сім'ї. В першу чергу необхідно визначитися з поверховістю будівлі, чи є необхідність зводити другий, третій поверх або ж краще заглибитися, зробивши житловим приміщенням територію підвалу. Далі все залежить від особистих побажань - будівництво можна зробити невеликий, але досить комфортною, або ж спорудити цілий палац з мансардами, терасами та іншими архітектурними «наворотами».

Мисливський будиночок з оциліндрованих колод

Будівництво невеликих мисливських будиночків з оциліндрованих колод знаходить все більшу популярність. Окремо стоїть дерев'яний будинок в лісі зможе забезпечити комфортне перебування однодумців далеко від міської суєти, занурити в природні природні мотиви і надихнути на вдалий промисел. В даному варіанті будинок має скромні габарити з декількома приміщеннями, яких цілком достатньо для недовгого перебування. Проект може припускати додаткову площу, яку дає мансардний простір з гостьовими кімнатами. Нерідко до основної споруди прилаштовується банька.

Будинок з колоди в стилі шале

Особливий інтерес представляють проекти будинків з оциліндрованих колод в стилі шале. Вони мають красиву архітектуру, яку важко сплутати з іншими конструкціями. Стиль зародився в Альпах, де сувора природа вплинула на вибір матеріалу і конструктивні особливості. Основною відмінною рисою напрямки є нарочито виступає звід даху, який покликаний захищати від кліматичних реалій. Найчастіше він настільки великий, що здатний вмістити під собою балкони і тераси. При цьому будинку, в більшості своїй, двоповерхові з просторими мансардами.

Будинок з колоди в сучасному стилі

Складно повірити, що конструкція з колод може бути вибудувана в ультрамодних напрямках, таких як мінімалізм або лофт. Однак при погляді на фото готових проектів сумніви розсіюються. Проекти таких будинків з оциліндрованих колод не перестають дивувати і вражати винахідливістю дизайнерів, які здатні гармонійно поєднати давню технологію побудови з сучасними формами. Ще однією відмінною рисою є наявність панорамних вікон, які підкреслюють сучасну концепцію відкритості та свободи простору.

Будинок з колоди з декоративною різьбою

Дерев'яне різьблення традиційно використовувалася в російській архітектурі як чудове прикраса зрубів, перетворюючи їх на справжні палаци. Різьбленими елементами декорують вікна, веранди, карнизи, балкони, а також внутрішні хороми. На сьогоднішній день такі прийоми, які стали частково забуті, набирають актуальності, так як безликі будівлі нині не в моді. Особливо цінними є унікальні візерунки, зроблені вручну, які неодмінно стануть предметом заздрості сусідів. Крім цього, ще з давніх-давен існує повір'я, що різьблення захищає господаря будинку від різних напастей і недуг.

Поєднання колоди і каменю

Будинок з колоди дозволяє обіграти чудове поєднання дерева і каменю. Зазвичай такі будови передбачають кам'яний цокольний поверх, а решта конструкції виконується з колоди, що цілком виправдано, адже камінь погано зберігає тепло, а його утеплення коштує чималих коштів. Такі комбінації зустрічалися в архітектурі ще багато століть тому, коли купці мали на перших кам'яних поверхах лавки або контори, а другі, дерев'яні, відводили під житлові кімнати. Також варто відзначити, що кам'яна основа вберігає оциліндрованої колоди від негативного впливу вологих ґрунтів і гризунів. При цьому перший поверх прослужить десятиліття, не втрачаючи своєї міцності.

Будинок з колоди з мансардою

Погодьтеся, що будинок з оциліндрованих колод з двосхилим дахом і спрямованими в небесну гладь вікнами виглядає набагато привабливіше нудною коробки. На користь мансарди каже і економічність її зведення в порівнянні з вигонки другого поверху. Тут можна облаштувати затишну спальню або дитячу, прилаштувати балкон, з якого буде відкривати чудовий вид на навколишню природу.

Дерев'яний будинок з верандою

Веранда, вона ж тераса, стане відмінним доповненням до будівлі, що дозволяє визначити затишну площадку для зони відпочинку. Вона може бути закритою або відкритою, але в будь-якому випадку зробить відпочинок максимально наближеним до природи. На великому майданчику можна встановити піч, мангал і відмінно провести час в колі друзів. Навіть маленька веранда цілком зійде для того, щоб побути на самоті, розгойдуючись в кріслі-гойдалці. Будинок з колоди з верандою виглядає дуже виразно, особливо з присутністю зелених рослин, засклених ділянок стін або різьблених декоративних елементів.

Будинки з оциліндрованих колод - фото і проекти

Вид природного оциліндрованих колод привносить в житлову споруду неповторну атмосферу натуральності, затишку і тепла домашньої обстановки. Дерев'яний будинок - це елегантне, комфортне, практичне житло, яке може бути маленьким лісовим будиночком або ж справжнім замком. В нашій галереї представлені численні фото, що демонструють різноманітність будинків з оциліндрованих колод, поєднання в них сучасності і вірності традиціям старовини. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар