Головна » квартири » Агератум (95 фото): види і догляд

Агератум (95 фото): види і догляд

квартири : Агератум (95 фото): види і догляд

Агератум - чудове декоративна рослина, яке при масовій посадці здатне створити приголомшливий різнокольоровий пухнастий килим. Назва його в перекладі з латинської означає «нестаріючий», що цілком зрозуміло тривалим цвітінням - з червня до заморозків. Основними достоїнствами агератума виступають прекрасні естетичні якості і нескладний процес вирощування, догляду. Завдяки таким характеристикам він широко застосовується при декоруванні прибудинкових територій, створення ландшафтних вишукувань. Вазони з низькорослими сортами прекрасно прикрашають лоджії, балкони та тераси.

Основні види агератума

У природному середовищі налічується близько сорока видів цієї культури. Однак основою для культурного вирощування є найбільш поширений вид - мексиканський або, як його ще називають, агератум Хоустона. Він став прабатьком маси нових декоративних сортів. Його звивисті стебла утворюють форму кулястого куща, розміри якого коливаються від 15 до 60 см. Суцвіття, розташовані на верхніх частинах гілок, мають велику палітру відтінків. Для домашнього вирощування використовується ряд найбільш популярних у квіткарів сортів, за допомогою яких присадибна ділянка або домашній інтер'єр наповнюється пишними фарбами.

Альба

Цей різновид агератума є сферичні кущики висотою до 20 см, відрізняється пухнастим білосніжним цвітінням бутонів, що нагадують помпони. Сорт часто використовується для оформлення живих бордюрів, його висаджують по краях клумб в сусідстві з чорнобривцями, календулою, Клеомен і ін.

блакитна норка

Невеликий напівчагарник, висота якого не більше 25 см, виглядає досить щільним. Він покритий густо-зеленим листям гілок, прикрашених блакитними суцвіттями, що нагадують шапочки. Це один зі старих культивованих сортів агератума, але не втрачає популярності і затребуваності. Кущики часто висаджують на клумбах для створення основного фону, а також оформляють ними доріжки.

синій букет

Рослина має прямостоящие або вилягаючі стебла, висота яких досягає 45 см. Бутони розпускаються яскраво-блакитним цвітінням.

біла куля

Сорт має довгими сланкими гілками. До кінця липня на них розпускаються білосніжні суцвіття діаметром 1, 5 см. Самі кущики не перевищують 25 см. Вони чудово виглядають в сусідстві з квітами червоного, синього або фіолетового відтінку.

рожевий вогонь

Акуратні компактні чагарники, що досягають у дорослому віці висоти 30 см, мають досить дрібним листям, але зате на її тлі прекрасно рясніють великі яскраво-рожеві суцвіття. Цей сорт прекрасно підходить для створення масових посадок, а також використовується для залучення метеликів. Кущики нерідко вирощують в горщиках, прикрашаючи ними тераси і патіо.

Північне море

Один з найбільш дрібних сортів - висота кущиків досягає 15 см. Під час цвітіння ці «малюки» виглядають дуже гарно, розпускаючи свої темно-фіолетові бутони.

Правильний догляд за агератум

Агератум можна назвати вимогливим рослиною. Він прекрасно почуває себе в будь-якому грунті, за винятком особливо «жирної», з великим вмістом гумусу - це призводить до розростання гілок і відсутності бутонів. Також є деякі рекомендації, які варто дотримуватися, щоб не викликати хворобу рослини і його загибель.

освітлення

Якісне освітлення можна назвати основним фактором для результативного вирощування культури. Тільки на повністю відкритих сонячних місцях можна спостерігати тривалий пишне цвітіння кущів. У тіні рослина втрачає свою акуратну форму, перетворюючись на безформний кущ з непоказними суцвіттями. Завдяки здатності прекрасно переносити літню спеку агератум часто використовується ландшафтними дизайнерами для оформлення відкритих клумб.

Низькорослі сорти, що прикрашають балкони і лоджії квартир, краще розташовувати на південних сторонах, а в зимовий період оснащувати досвітки за допомогою фітоламп.

температура

Рослина здатна винести сильну спеку, а при похолоданні повітря до + 1С може загинути. З настанням осінніх стійких похолодань кращим рішенням буде викопати кущ і пересадити в кімнатний горщик до весни, облаштувавши його в добре освітленому місці.

Вологість

Агератум любить зволожений грунт, але необхідно стежити за тим, щоб вода не застоювалася, не зловживати поливами. Обприскування навіть в спекотні періоди не допускається. При сильному проливним дощем рекомендується накривати кущі. Культура може уповільнити своє зростання в перезволожений середовищі або зовсім не цвісти. Для домашніх «улюбленців» необхідно спорудити горшкові дренаж.

полив

Хоча деякі сорти агератума відрізняються підвищеною посухостійкістю, все ж не варто перевіряти рослина на витривалість, якщо хочете милуватися пишним і довгим цвітінням. Поливати потрібно рясно, але не надмірно. При цьому волога повинна потрапляти виключно під корінь, а не на листя. Після поливу краще розпушити землю навколо куща для вільного проникнення повітря до кореневої системи, а також внести добрива.

Добрива і підживлення

Щоб культура пишно цвіла насиченими фарбами, її необхідно підгодовувати мінеральними і органічними добавками. Робиться це раз в два-три тижні. Як органіки можна використовувати настій коров'яку, але ні в якому разі не застосовувати свіжий гній, який здатний погубити рослина. Добрива вносяться в помірних кількостях - перегодовування може викликати зростання і яскравість листя з втратою можливості цвісти.

Шкідники і хвороби

Хоча догляд за агератум у відкритому грунті не припускав застосування особливих зусиль, все ж недотримання деяких правил може спричинити серйозні захворювання. Це стосується, в першу чергу, перезволоження грунту, в результаті якого розвивається коренева гниль. Рослина не піддається лікуванню - його необхідно видаляти.

Також агератум може постраждати від «мозаїки огіркової». Недуга проявляється утворенням жовтуватих сегментів на листках, в'яненням нераспустившихся бутонів. Рослина ще можна врятувати на початкових стадіях. Потрібно негайно ліквідувати пошкоджені ділянки, а решту пагони обробити інсектицидним препаратом.

Крім захворювань, рослина (як в польових, так і домашніх умовах) може бути атаковано шкідниками. Найбільш небезпечними є білокрилка і павутинний кліщ. Позбутися від них можна обробкою спеціальними препаратами до повного знищення.

Як пересаджувати агератум

Пересаджувати рослину необхідно в кінці весни, коли мине небезпека нічних заморозків. Необхідно вибрати ділянку, який добре висвітлюється сонячними променями. Якщо посадити рослину в тіні, його гілки почнуть хаотично витягуватися. У підсумку вийдуть «розпатлані», погано квітучі кущі. Також потрібно врахувати, що агератум боїться протягів, а особливих вимог до грунтової складу він не має.

Перед тим, як висадити кущик, необхідно добре розпушити землю, викопати ямки такої ж глибини, як горщики, в яких розташовувалися кущі до пересадки. Відстань між ними має бути не менше 10 см (в даному випадку враховується, яким буде зростання дорослого куща того чи іншого сорту). Кущ встановлюється в ямку, присипається грунтом. Посадку необхідно полити, а грунт можна додатково оформити мульчею, щоб добре зберігалася волога. Перше цвітіння можна буде спостерігати через пару місяців.

Розмноження в домашніх умовах

Найбільш поширеним і ефективним способом вирощування агератума є висівання насіння на розсаду. Цікавий факт: кожен зрілий плід рослини містить близько шести тисяч насіння, здатних зберігати свою схожість протягом чотирьох років.

Також розмножити культуру можна за допомогою живців, що теж нерідко використовується квітникарями.

Розмноження агератума насінням

Посадку насіння необхідно починати в березні, ближче до квітня. Для цього необхідно підготувати ємність, наповнену грунтом, що включає торф, перегній і пісок (в однакових пропорціях). Оскільки насіння зовсім маленькі, висипають їх акуратно в невеликій кількості і зверху не присипають. Посадку необхідно зволожити, накрити плівкою (целофановим кульком) або склом, поставити в тепле місце. Регулярно тепличку провітрюють і підтримують грунт у вологому стані.

Через 10-14 днів з'являться перші сходи, а ще через три тижні - перші справжні листки. Накриття до цього часу необхідно прибрати. Можна проводити пікіровку в окремі контейнери. Молодим паросткам необхідний сухе повітря, а грунт повинен бути лише злегка зволоженою, щоб від підвищеної вогкості вони не загинули.

Розмноження агератума живцями

Матеріал для розмноження (маточники) збирають в кінці осені і на протязі всієї зими зберігають в саду або оранжереї. Живці можна також зрізати навесні. У першій половині весни (березень-квітень) настав час приступати до посадки живців в окремі ящики або в грунт тепличних грядок. Їх саджають на глибину до 1, 5 см і наривають прозорим ковпаком (нерідко його роль виконує прозора пластикова пляшка). Через два-три тижні «дах» потрібно прибрати. На час вкорінення молодих рослин необхідно підтримувати постійну температуру, не менше + 20С. Варто відзначити, що пагони міцніють і вкорінюються досить швидко. Пересадка у відкритий грунт проводиться в кінці весни.

Агератум - фото

Фотопідбірка, завершальна нашу статтю, продемонструє багато різноманітних видів пишного агератума. Тут Ви можете ознайомитися з тим, як рослина знаходить своє застосування в ландшафтному дизайні, і почерпнути ідеї для власного присадибної ділянки. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар