Головна » ідеї » Стелі з гіпсокартону (85+ фото)

Стелі з гіпсокартону (85+ фото)

Плануючи ремонт, багато хто не приділяють належної уваги оформленню стельової поверхні, а даремно, адже саме її зовнішній вигляд відіграє значну роль в дизайні приміщення. Стеля має досить велику площину, облаштування якої може не тільки прикрасити інтер'єр, але і в тій чи іншій мірі скорегувати простір, підкреслити необхідні зони. Лідируючу роль серед сучасних оздоблювальних матеріалів для стелі займає гіпсокартон, що дозволяє творити справжні інтер'єрні шедеври. У нашій статті ми розглянемо, які існують різновиди стель з гіпсокартону і як правильно вибрати конфігурацію для окремо взятої кімнати.

особливості Гісокартона

Популярність гіпсокартонних конструкцій, які часто використовуються в облаштуванні сучасних інтер'єрів, пояснюється їх унікальними властивостями. Виготовляють матеріал, як зрозуміло вже з самої назви, з гіпсу, який покривають картоном для облицювання. Сюди ж додають, що клеять добавки, а також речовини, здатні підсилити ті чи інші характеристики (водо-, вогнестійкість). У приміщенні гіпсокартон здатний підтримувати здоровий мікроклімат, не виділяє шкідливих речовин, тому його можна віднести до розряду екологічно нешкідливих матеріалів і сміливо використовувати для облаштування будь-яких приміщень, включаючи спальні, дитячі. Перевагою виступає податливість матеріалу обробці, завдяки чому його застосовують не тільки для спорудження рівних перекриттів, але і в оформленні арок, ніш, укосів, будь-яких фігурних конструкцій.

Сьогоднішній виробник випускає різноманітні види гіпсокартону, що відрізняються своїми технічними характеристиками, і цей факт потрібно враховувати при проведенні будівельних робіт. Наприклад, стіновий (стандартний) гіпсокартон можна використовувати для спорудження декоративних, звукоізоляційних міжкімнатних конструкцій. Стельовий - більш тонкий, його товщина на кілька міліметрів менше, ніж у стандартних листів. Це ідеальний варіант для створення багаторівневих стельових конструкцій з організацією різних криволінійних форм і арок. Для таких приміщень, як ванна, кухня краще вибрати вологостійкий гіпсокартон, що містить антисептичні речовини, що перешкоджають утворенню цвілі і грибка (випускається в зеленому кольорі). Вогнестійкі листи мають особливу маркування, що наноситься з двох сторін червоними чорнилом. Їх використовують в облаштуванні приміщень з особливими вимогами до пожежної безпеки.

Існує також особливий вид - для міжкімнатних перегородок. Листи відрізняються особливою тонкістю, що не перевищує 6 мм. Вартість його вище, ніж звичайного, через вміст у складі скловолокна, однак матеріал дозволяє споруджувати самі звивисті конструкції, які неможливо зробити з інших видів матеріалу.

Незважаючи на таке розмаїття, всі ці види об'єднує ряд позитивних властивостей: легкість монтажу, невелика вага, відмінні звукоізоляційні показники, довговічність. Спорудження гіпсокартонних конструкцій на стелі дозволяє замаскувати будь-які недоліки поверхні, заховати комунікації, включаючи електропроводи, красиво організувати систему освітлення, а також надає безліч варіантів для декорування.

Різновиди гіпсокартонних стель

Спочатку гіпсокартонні листи використовувалися виключно для вирівнювання поверхонь і створення рівних перегородок. Але прагнення людства до прекрасного спричинило появу безлічі способів облаштування чудових декоративних конструкцій, що вражають часом своїми майстерними формами.

Однорівневі стелі з гіпсокартону

Такі стелі - найбільш простий вид обробки, який цілком можна здійснити самостійно, володіючи базовими будівельними навичками. Вони можуть як виступати готовим покриттям, так і служити плацдармом для оформлення багаторівневої конструкції. Роботи з облаштування проходять в короткий термін - досить правильно спорудити металевий каркас на стельової поверхні, зробити електропроводку і обшити листами, підігнаними під розмір. Далі можна приступати до опоряджувальних робіт - фарбувати, оформляти натяжний полотно, обклеювати шпалерами і т. Д. Одноуровневая конструкція ідеально підходить для приміщень з невисокими стелями, так як «краде» маленький проміжок простору, тут можна облаштувати систему точкового освітлення без видимих ​​проводів.

Багаторівневі стелі з гіпсокартону

Більш складний варіант, що має на увазі наявність декількох «поверхів» в конструкції. Такі стелі служать прекрасним варіантом для зонування простору кімнати, позначаючи фігурними елементами ту чи іншу територію. Вони дають можливість урізноманітнити систему освітлення, де, крім основного джерела, може бути присутнім світлодіодна, неонова підсвітка, точкові світильники. Вибір способу оформлення дуже великий: від простого двоярусні периметра до складних острівних композицій - все залежить лише від Вашої фантазії і стилю. Якщо розглядати найбільш популярні конфігурації, можна виділити наступні:

1. Рамковий. З назви зрозуміло, що гіпсокартонна конструкція буде розміщуватися, немов рамка, по периметру приміщення. Вона може складатися з двох або трьох сходинок товщиною до півметра. Як правило, в ньому розміщують точкові світильники і підсвічування.

2. Діагональний. Такі стелі мають рівну основу, яке умовно ділиться по діагоналі від одного кута до протилежного, і на одній зі сторін формується багаторівнева конструкція. Лінія поділу на особистий розсуд може бути прямою або зігнутою.

3. Зональний. В даному випадку конструкція в кілька рівнів споруджується над певною зоною кімнати, наприклад, над ліжком в спальні. Вона може мати довільну форму або повторювати обриси розташованої під нею території.

4. Складний. Стелі відрізняються особливо складною структурою, вибудувати яку, не володіючи відповідними навичками, не просто - краще звернутися до послуг професіоналів. До такого виду стель відносяться:

Об'єкти, що представляють собою геометричні фігури, квіти, нерідко розташовані в центрі стельової поверхні. Подібні конструкції оснащують підсвічуванням, контрастною обробкою; Абстракції - хаотично розташовані елементи різної конфігурації, включаючи спіралеподібні, поєднують в собі різні види підсвічування і колірні рішення.

Особливу популярність останнім часом заслужили «ширяють» гіпсокартонні конструкції. Вони являють собою елементи, укріплені до стельової поверхні або стартовому однорівневої стелі металевими штирями. Зовні створюється враження, що конструкції «підвішені» в повітрі, а підсилити ефект допомагає підсвічування. Перевага такого оформлення в тому, що можна періодично змінювати композицію, провертаючи деталь в ту чи іншу сторону.

Декор стель з гіпсокартону

Гіпсокартонні конструкції дають можливість застосовувати різні способи обробки. Найпростіший - фарбування - використовується найчастіше для однорівневих стель, але і в більш складних конструкціях може зіграти не останню роль - білим кольором нерідко оформляють периметр, а яскраві - застосовують для внутрішніх площин. Фарбами можна легко підкреслити окремі деталі складного стелі, підібравши колір і відтінок. Гіпсокартонні стелі можна оштукатуривать або обклеювати шпалерами. Незвично виглядають фотошпалери на стельової поверхні. Малюнок потрібно вибирати так, щоб він відповідав стилю і функціональному призначенню кімнати. Наприклад, в спальнях нерідко можна зустріти шпалери, що імітують безкрайню небесну гладь, квіткові мотиви, а в вітальні, виконаної в дусі аристократизму, красиво виглядають полотна, що нагадують старовинні фрески.

Сучасним способом фінішної обробки стелі з гіпсокартону виступають натяжні полотна. Вони можуть бути матовими, глянсовими, тканинними, але в будь-якому випадку служать гідною прикрасою. Матові поверхні частіше вибирають для приміщень, оформлених в класичних, ретро, ​​етнічних стилях, а для новомодних течій більше підійдуть глянцеві відображають стелі, які, до речі, стануть ідеальним рішенням для маленьких кімнат.

Стелі з гіпсокартону в інтер'єрі

Стеля з гіпсокартону в передпокої або коридорі

Вибір конфігурації стелі для того або іншого приміщення багато в чому залежить як від його розмірів, так і від функціонального навантаження. Для кімнат з маленькими стелями краще віддавати перевагу однорівневим конструкціям або дворівневим, що не володіє складними формами. Візуально «підняти» стіни допоможе вбудоване підсвічування, розташована по периметру гіпсокартонної конструкції. Такий варіант може стати хорошим рішенням для передпокою або коридору, які мають досить обмежені габарити. Якщо вхідний зал має високою стелею, можна змонтувати склепінні, арочні гіпсокартонні перекриття.

Стеля з гіпсокартону на кухні

На кухні теж найчастіше оформляють гіпсокартонні потолки по периметру, оснащуючи ступені точковими світильниками. Якщо кухня об'єднана з вітальнею - площину стелі дозволить впровадити різні зональні форми, які позначать території робочої зони, обідньої або відпочинку. Оскільки на кухні вирують процеси приготування їжі, кращим варіантом стане гіпсокартонна стеля з натяжним глянцевим полотном, яке легко помити.

Стеля з гіпсокартону в дитячій кімнаті

У дитячій важливо не перевантажити простір, тому великі деталі тут використовуються виключно для визначення будь-якої зони. В іншому ж стельова поверхня повинна виглядати спокійно. Можна пофарбувати поверхню в ніжні відтінки або підібрати фотошпалери з зображеннями неба, квітів, метеликів.

Стеля з гіпсокартону в спальні

У спальні оформлення стелі відіграє особливу роль - адже це перше, що постає перед поглядом під час пробудження, тому старатися зі складними хитромудрими конструкціями не варто. Це можуть бути лаконічні однорівневі конструкції або багаторівневі, акуратно обіграють певні зони, наприклад, над ліжком. Чуттєве, розслаблене настрій створить система вбудованого освітлення.

Стеля з гіпсокартону в вітальні

Ось де дійсно можна «розгулятися», оформляючи гіпсокартонна стеля - це вітальня, особливо якщо вона має солідні габарити. Звичайно, необхідно дотримуватися стилю оформлення, але і частка неробства не завадить. Красиво тут будуть виглядати багаторівневі конструкції, що володіють яскравими квітами з багатогранною системою освітлення. Нерідко фігурними елементами оформляють певні зони: над каміном, телевізором, обіднім столом, великим м'яким диваном.

Дизайн стелі з гіпсокартону - фото

На закінчення огляду пропонуємо відвідати галерею, де кращі фото демонструють чудові зразки оформлення стель гіпсокартонними конструкціями. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар