Головна » квартири » Астильба (85 фото): види і догляд

Астильба (85 фото): види і догляд

квартири : Астильба (85 фото): види і догляд

Декоративна астільба - ідеальна знахідка для живописного дачної ділянки. Вона невибаглива, не боїться тіні і сонця, не вимагає специфічного догляду. Історія культивування та розведення астильби почалася ще в 1800-х роках. З тих пір виведено безліч нових сортів і підвидів, і постійно з'являються нові. Вони відрізняються розміром, зовнішнім виглядом і умовами життя, тому прикрасити астильбой можна будь-яку ділянку.

загальні характеристики

Незважаючи на багату історію, довгі роки астильбу недооцінювали. Це звичайний дикоростучий квітка - не надто яскравий і привабливий. Вперше її описав лорд Гамільтон в 1825 році. Так і з'явилася назва, яке дослівно означає «без блиску». Але непримітний зовнішній вигляд не завадив Гамільтону привезти кілька сортів в Європу.

В кінці ХІХ століття потенціал астильби розгледів ботанік Еміль Лемуан. Він отримав ряд нових сортів і довгий час відточував до досконалості садові форми. Пізніше до нього приєдналися селекціонери і вчені з інших країн.

Георг Арендс і зовсім присвятив астильба понад півстоліття. Він вивів 84 нових види з різною формою і забарвленням суцвіть, розміром куща, зовнішнім виглядом листя і періодом цвітіння. Так почала зароджуватися і повноцінна класифікація нової садової культури. Сорти Лемуана і Арендса улюблені садівниками донині.

Групи астильби

Ботаніки класифікують астильбу за різними критеріями. Садівники по всьому світу використовують ряд загальноприйнятих визначень. Такі категорії базуються на зовнішньому вигляді, розмірах і формі квітки, а не на його походження. Адже саме характеристики рослини визначають, чи можна використовувати його на тій чи іншій ділянці.

Термін цвітіння. Більшість сортів астильби цвітуть влітку, а період триває 1-2 тижні. Виділяють три групи: ранні, середні та пізні.

Висота. Налічується чотири групи: Високі - від 90-100 см; Середні - 60-90 см; Низькі - 30-60 см; Карликові - до 30 см.

Форма суцвіть. Це основна декоративна характеристика.

- никнуть. Суцвіття на гнучкому довгому стеблі поникают до землі. Вони виглядають особливо витончено і витончено.

- Пірамідальна. Перпендикулярно центральної осі розходяться бічні відгалуження з квітами, які стають все тонше і коротше. Суцвіття звужується від основи до верхівки.

- волотистому. Як і в пірамідальних суцвіттях, бічні гілочки розходяться перпендикулярно до осьової, але в цьому випадку вони ще й інтенсивно гілкуються.

- Ромбическая. Гілочки з квітами відходять під прямим кутом і формують подобу ромба.

види астильби

За підрахунками ботаніків, є понад 350 сортів астильби, і їх число постійно зростає. Однак найчастіше використовуються всього близько 10 різновидів.

астильба гола

Низький кущ невеликого діаметра, 12х15 см. Квіти рожевих відтінків розпускаються в червні-липні. Листя відливають бронзовим.

астильба простолістная

Відрізняється від більшості видів астильби нерозділеними листям простої конфігурації. Пластина зелена і блискуча, з грубим краєм. Білі квіти щільно зібрані в пірамідальні пониклі суцвіття. Рідше зустрічаються інші забарвлення. Період цвітіння - липень-серпень.

астильба китайська

Багаторічна плодоносне рослина зі складними ажурними листками з декількох пір'я. Висота - до 100 см. Листова пластина - блискуча, з прожилками, покрита рудим ворсинками по краях. Найбільші - прикореневі листя на довгих черешках, стеблові - менше і коротше. Дрібні бузкові, рожеві або білі квіти розпускаються в довгих щільних суцвіттях близько 30 см завдовжки. Період цвітіння - кінець червня - початок серпня. Китайська астільба відома з 1859 року. Є кілька підвидів.

астильба корейська

Відома з 1904 року і відбувається з Кореї і Північно-Східного Китаю. Це порівняно невисока трав'яниста рослина до 60 см. Зморшкуваті листя світлого кольору, з бурими ворсинками. Суцвіття - відносно короткі, до 25 см, але пружні і щільні, трохи пониклі. Квіти - кремового білого відтінку. Період цвітіння - липень.

астильба японська

Один з перших представників сімейства японських гібридів, відомий з 1837 року. Трав'яниста багаторічна рослина у вигляді широкого розлогого куща. Висота - до 80 см. Темні перисті листки з глянсовою пластиною ростуть на червонуватих черешках. Дрібні рожеві або білі квіти збираються в щільні ромбические суцвіття до 30 см. Період цвітіння - липень.

астильба Давида

Вона відома з 1902 року, а її родина - Монголія і Північний Китай. Це високе плодоносне багаторічна рослина до 150 см. Листя - світлі, з коричневими прожилками, складні, перисті і зморшкуваті. Бузкові і рожеві квіти розпускаються в вузьких пірамідальних суцвіттях до 40 см завдовжки. Період цвітіння - липень-серпень.

астильба Тунберга

Специфічний підвид, поширений в східно-азіатських регіонах Росії і Японії. Проростає в листяних і змішаних аркушах. Відомий цей сорт з 1878 року. Висота куща досягає 80 см. Особливість - буре деревянистое кореневище. Овальні листя - складні і перисті, овальної форми з зубчастими краями. Білі квіти збираються в гроновидні розгалужені суцвіття верхівкового типу 25х10 см. Період цвітіння - липень-серпень. Є кілька підвидів цього сорту.

Догляд за астильбой

Астильба в саду підходить для тінистих місцевостей і вимагає постійного зволоження. У природі вона росте в тінистих листяних лісах або біля водойм, що і позначається на її способі життя.

Астильбу висаджують самостійно або групами, в землю або в контейнерах. Вона витончено вписується в миксбордер або бордюр. Карликові сорти яскраво прикрасять декоративну альпійську гірку. Більшість видів найкраще почувають себе біля водойм. При нестачі вологи листя в'януть, а суцвіття дрібнішають.

Швидкість зростання залежить від вологи і тепла. Високі сорти висаджують на відстані близько 50 см, низькі - до 30 см. Спочатку потрібно підготувати грунт: перекопати, видалити бур'яни, внести добрива і мінеральні добавки. Ідеально підходять ділянки з високими ґрунтовими водами.

Розріджена тінь забезпечує регулярне та інтенсивне цвітіння. Сонце найкраще переносять сорти зі світлими і білими квітами. Їх період коротше, але значно більш насиченим.

Кущ живе близько 5 років. Після цього його потрібно пересаджувати.

Пересадка і розмноження

Астильба - це відмінний фон для квітників. Вона прекрасно уживається з іншими листяними рослинами і весеннецветущих сортами, начебто тюльпанів, гіацинтів і ломикаменів. Добре вона гармонує і з лилейниками, ірисами, дзвіночками, високими злаками, геранню та іншими видами. Доповнюють один одного і різні сорти. Наприклад, цілісну композицію можна створити з низькорослих форм для переднього плану і високих кущів - для заднього.

При висаджуванні викопуються поглиблення до 30 см, куди засипаються добрива, борошно і перегній. Суміш заливається водою. Обов'язково потрібно мульчування грунту для збереження вологи і захисту від перегріву.

Садівники користуються двома способами розмноження:

Нирки поновлення. Найшвидший варіант. Навесні акуратно зріжте пагони з фрагментом кореневища. Присипте зрізи золою і висадіть їх в суміш торфу з гравієм під плівку. До пересадці в грунт астільба буде готова приблизно через рік.

Розподіл куща. Найпростіший і вдалий варіант. Викопайте кущ, зріжте листя і розділіть його на деленкі з 3-5 нирками. Видаліть отмершее кореневище і висадіть деленки на відстані один від одного. Щодня поливайте їх, і тоді при посадці на початку весни до осені астільба зацвіте.

Розмноження насінням використовують тільки селекціонери. Це складно, довго, вимагає високоякісного насіння і особливого догляду. Спочатку проводиться стратифікація для прискорення зростання. Потім насіння висаджуються в зволожений грунт, але не закладаються в грунт. Навесні листя можна пересаджувати в грядки.

Боротьба з шкідниками та хворобами

Астильба зростає красивою і здоровою практично в будь-якому грунті. Важливо наявність калію і фосфору і їх пропорції. Для підгодівлі сухої землі використовується торф і компост, вологою - комплексні добавки, після цвітіння - фосфорно-калійні кислоти.

Астильба майже не хворіє, і її недолюблюють комахи. Найпоширеніші проблеми:

Пенніц. Це невеликі цикади, які відкладають яйця на листках або молодих пагонах. Через пенніц рослини повільніше ростуть, а суцвіття не розвиваються. Також вона може бути переносником різних захворювань. Вона не боїться більшості хімікатів, тому позбуватися від шкідника доведеться вручну.

Нематода. Це дрібні черв'яки, які паразитують на рослині і витягають його соки. Головні ознаки - потовщення черешків і пагонів при деформації листя. Листової пластини скручуються і покриваються бурими плямами. Найчастіше уражені рослини доводиться викопувати і знищувати. Для профілактики навали використовуються комплексні інсектициди.

Хрущі і слимаки. Простіше і швидше за все позбавлятися від них вручну.

Ще одна проблема астильби, як і інших любителів вологи - загнивання коренів. Це відбувається через надлишок води або недостатньої кількості кисню в грунті. Для профілактики до цвітіння рослини обробляються спеціальними антисептиками і бордоською рідиною.

Астильба - фото

Ми зібрали кращі фотографії астильби, щоб ви змогли порівняти і зрозуміти, як виглядає квітка і куди його поставити або посадити. Дивіться і надихайтеся!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар