Головна » ідеї » Дім із дерев'яною структурою (90 фото): проекти та ідеї

Дім із дерев'яною структурою (90 фото): проекти та ідеї

ідеї : Дім із дерев'яною структурою (90 фото): проекти та ідеї

Сьогодні нерідко можна почути про будівництво каркасних будинків - такі споруди стали дуже популярні. Батьківщиною зародження даної технології є Німеччина, але найбільшого поширення вона отримала на північноамериканському континенті. У наших краях перевага каркасних будинків оцінили в другій половині минулого століття, і на сьогоднішній день їх будівництво стрімко розвивається. Що ж таке «каркасний будинок» і в чому полягають його переваги ">

Каркасні будинки мають особливу технологію зведення, яка полягає в тому, що спочатку викладається міцний скелет з попередньо оброблених міцних брусів або металевих балок, який потім обшивається стінами з фанери або OSB-плит.

Оскільки конструкція виходить досить легкою, вона не вимагає зведення потужного фундаменту - використовуються більш легкі, недорогі конструкції. Коли конструкція готова, починається найвідповідальніший етап установки стійок, формування обв'язки. Одночасно формуються стельові перекриття. Потім настає час для обшивки будівлі з усіх боків фанерою, яка потім обшивається гідро і пароизоляторами, утеплюється. На кінцевому етапі проводяться оздоблювальні роботи.

Різновидом будівництва каркасних будинків є каркасно-щитове, коли будинок повністю збирається на виробництві, а потім транспортується на ділянку з фундаментом.

Виходячи з усього вищесказаного, можна виділити основні переваги будівель, а саме:

- Короткі терміни зведення - будинок середніх розмірів можна побудувати за кілька тижнів;

- Відносно невисока вартість матеріалу і робіт;

- Відсутність періоду усадки - на відміну від більш важких будівель, наприклад, дерев'яних, будинок можна експлуатувати з перших днів споруди;

- Швидкість прогріву - якщо роботи з утеплення зроблені правильно, будинок буде прогріватися досить швидко, зберігаючи при цьому комфортний мікроклімат;

- Довговічність - з огляду на той факт, що в процесі виробництва весь матеріал піддається обробці спеціальними засобами, він не схильний до гниття і шкідництва комах;

- Екологічна безпека.

Оскільки зведення каркасного будинку обходиться набагато дешевше, ніж використання інших матеріалів, це дає можливість для багатьох верств суспільства мати своє власне житло.

вибираємо поверховість

Каркасні будинки можуть мати від одного до декількох поверхів. Вибір поверховості залежить від особистих переваг і потреб сім'ї. На користь одноповерхових будівель свідчить їх дешевизна, безпеку переміщення всередині будинку дітей і людей похилого віку членів сім'ї, так як сходи на верхні поверхи відсутні. Дво- і триповерхові будівлі дають можливість отримати більше корисної житлової площі, заощадивши при цьому територію земельної ділянки. Але такі будинки зажадають великих витрат на оплату комунікацій в процесі експлуатації, та й вартість будівництва буде значно вище.

Досить популярні сучасні каркасні будинки з підвалом або, як його ще називають, цокольним поверхом. Такі споруди мають більш високий рівень міцності, морозостійкості, універсальності. На території цокольного поверху можна розмістити котельню, сауну, міні-спортзал, обладнати пральню або комори приміщення.

Ідеї ​​планування каркасних будинків

Кожен господар мріє, щоб його майбутній будинок був надійним, комфортним і, звичайно ж, красивим. Щоб побудувати каркасний будинок, можна вибрати типовий проект, який дозволить звести будівлю в короткі терміни, при цьому не потрібно буде возитися з дозвільними документами і продумувати різні дрібниці. Недоліком таких будівель є їх однотипність. Якщо ж Ви хочете, щоб будинок був не схожий на наявні зразки, можна скласти індивідуальний проект, де будуть передбачені всі необхідні приміщення. Далі ми підкажемо деякі ідеї, як раціонально спланувати житло, щоб воно стало максимально зручним і сучасним.

Будуємо не вгору, а вниз

Максимальна висота каркасних будинків найчастіше не перевищує трьох поверхів - можна побудувати і чотири, але потрібно врахувати, що кожен наступний поверх потребують чималих капіталовкладень, які торкнуться і оформлення суперміцного фундаменту.

Організація повноцінного цокольного поверху в двоповерховому будинку стане кращим рішенням. Таким чином можна отримати додаткову житлову площу і розмістити тут все, чого не знаходиться місця на верхніх поверхах. Якщо дозволяє рельєф, на площі підземного поверху можна також обладнати підвал з майстернею.

Ще на стадії планування необхідно передбачити всі інженерно-технічні і конструктивні нюанси, пов'язані з підведенням комунікацій, тепло-, гідроізоляцією, вентиляцією тощо., Щоб підвальне приміщення стало дійсно функціональним.

Вибираємо форму даху

Каркасні будинки мають дві основні форми покрівлі - односхилий і двускатную. Але, якщо підійти до цього питання творчо, можна отримати оригінальну сучасну дах, яка також буде наділена певними функціями. Дуже красиво виглядає багатоскатний мансардний дах, немов утворює хвилі на вершині будівлі. Крім високої декоративності, вона володіє і іншими перевагами. Мансардний дах дозволяє організувати в її надрах додаткове житлове приміщення з високими стелями і оригінальним інтер'єрним дизайном завдяки пологами стін. Ще один важливий плюс - тут не буде застоюватися сніг і інші опади.

На сьогоднішній день, як в архітектурі, так і в оформленні інтер'єрів найбільшу популярність завойовує мінімалістське напрямок. Для каркасного будинку, побудованого в даному стилі, найбільш виграшним варіантом стане будинок з плоским дахом. Хоча для нас така форма здається чимось новим, незвичайним, в західних країнах вона має велику популярність.

У чому ж її перевага ">

Додаткові елементи архітектури

Щоб будинок виглядав по-справжньому красиво і при цьому відповідав потребам господарів, можна доповнити його наступними функціональними елементами:

Еркера - зроблять екстер'єр будівлі більш виразним. Найчастіше на територіях таких фігурних виступів організовують обідню або вітальню зони. Також можна оформити засклену лоджію або просторий балкон;

Тераси - облаштовані території між будинком і зеленою зоною. Вони можуть бути відкритими або закритими. Наявність тераси і її функціонал необхідно продумувати заздалегідь. Якщо тут буде знаходитися зона відпочинку - достатньо оформити над нею дах або склити, а для печі або мангала необхідно окремо передбачити майданчик;

Гараж - в умовах заміського проживання є необхідним елементом. Розміщення його на території будинку допоможе значно заощадити площа ділянки, до того ж в приміщення можна легко потрапити під час негоди. Нерідко гаражі облаштовують в підвальних приміщеннях, але вони можуть розміщуватися і на території першого поверху, якщо заздалегідь все розпланувати;

Балкон - будучи гарним і функціональним, може стати справжньою прикрасою будинку. Вибір його конструкції залежить від архітектури будинку. Просторий балкон може стати прекрасним місцем для відпочинку молоді або літніх членів сім'ї, особливо, якщо з його території відкривається прекрасний вид на околиці.

Оздоблення фасаду каркасного будинку

Важливим питанням на шляху зведення каркасного будинку є вибір сировини для облицювання, так як від нього залежить не тільки декоративний показник, але і якісний. Серед всіх існуючих матеріалів найчастіше використовуються:

- Фасадна штукатурка - має акуратний вигляд, невисоку вартість, проте термін її служби не перевищує 5 років;

- Фасадна (клінкерна) плитка - виглядає дуже презентабельно, довговічна, має велику різноманітність форм поверхні;

- Вініловий сайдинг - найбільш простий у виконанні і, мабуть, найбільш економний варіант;

- Блок хаус - матеріал, що створює візуальний ефект, ніби будинок зведений з дерева (колоди або бруса);

-Крашеная фасадна дошка - варіант обробки фінських будиночків, де використовуються дошки, які мають ворсисту поверхню для кращого вбирання фарби. Якщо технологія витримана правильно, матеріал витримує колір до 12 років без повторного фарбування.

- Останнім часом в обробці каркасних будинків також стали використовувати натуральний, штучний камінь і цегла. Будова з такими фасадами виглядає солідно, але і вартість облицювального матеріалу і роботи досить велика.

Каркасні будинки - фото і проекти

У каркасі може бути втілений практично будь-який дизайнерський задум, варто лише поглянути на яскраві приклади споруд європейських архітекторів. Вони можуть мати різноманітні форми, величезні панорамні вікна, всілякі архітектурні елементи, які вдало підкреслюють грамотно підібрані матеріали обробки. Більше інформації про готових проектах каркасних будинків можна почерпнути з фотогалереї, де зібрані найкращі сучасні варіанти будівель. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар