Головна » квартири » Панданус (80 фото): види і догляд

Панданус (80 фото): види і догляд

квартири : Панданус (80 фото): види і догляд

Панданус - досить ефектне, красиве рослина, яке прибуло до нас з африканських тропіків. Спіралеподібне розташування його довгих листочків з колючками щодо деревної осі дало другу назву рослині - пальма гвинтоподібна. У природних умовах проживання панданус щорічно цвіте, ніж, на жаль, не можуть похвалитися кімнатні екземпляри. Після запилення відбувається процес утворення великих їстівних плодів, що мають приємний солодкуватий присмак. Також панданус дуже невибагливий, ніж та завойовує симпатію початківців квітникарів. Його часто використовують для декорування не тільки домашніх апартаментів, а й громадських будівель і офісів.

Основні види пандануса

Загальна чисельність вивчених різних представників роду пандануса становить близько шести сотень видів. Однак переважна їх кількість здатна виростати лише в своїх природних умовах. Для вирощування в домашніх і присадибних умовах використовують кілька більш адаптуються видів.

панданус Вейча

Даний представник панданусов відноситься до повільно зростаючі рослини - його середній приріст за десять років становить не більше 1, 5 м, тому він відмінно підходить для домашнього озеленення інтер'єру. Цей вічнозелений багаторічник має досить коротким деревовидним стволом. Довгі листя (до 90 см) мечевидной форми щільно прилягають до основи, від якого потім розходяться, немов віяло. Листові пластини прикрашені білястої смугою і світло-бурими невеликими шипами.

панданус Корисний

Досить оригінальне розлога деревце. Для утримання його в домашніх умовах необхідно вибрати просторе приміщення - хол або терасу, так як рослина здатна набирати триметрову висоту. Старий потужний ствол має відгалуження, верхівки яких увінчані гвинтовими кронами з никне листям. Листя дуже довгі, іноді виростають до 120 см, маючи при цьому ширину не більше 10 см.

панданус Сандера

Дізнатися даний вид легко по окрасу декоративного листя - на насичено-зеленому тлі пластини чітко проглядаються вузькі сонячно-жовті смуги. Краї листя мають шипи бурого відтінку.

панданус прикривають

Культура являє собою густолисті кущ з розгалуженим стеблом. Висота рослини нерідко досягає 4 м, тому селити його варто на території присадибної ділянки - в приміщенні йому буде тісно. Особливий інтерес викликає будова пандануса - особливість полягає в тому, що, завдяки наявності повітряних коренів, підстава розташоване на висоті. Розлога крона рослини представлена ​​досить жорсткими пружними листям однотонно-зеленого забарвлення, має пірамідальну форму.

Правильний догляд за пандануси

Панданус відноситься до невибагливим видам і цілком може виростати без людського втручання. Однак такий зміст позначиться на декоративних показниках домашньої культури. Дотримуючись нескладних правил, можна домогтися найкращих естетичних показників і уникнути захворювань.

освітлення

Пандануси в домашніх умовах необхідно якомога більше світла. Воно абсолютно не боїться прямих сонячних променів і віддає перевагу добре освітленим території. У кімнатних умовах вазони екземпляри розміщують біля вікон, що виходять на східні і західні сторони. Рослина любить довгий світловий день, тому взимку, коли він зменшується, потрібно подбати про організацію штучної досвітки протягом 5-7 годин.

температура

Мікроклімат житлового приміщення, з точки зору температурного режиму, ідеально підходить панданусу, так як комфортніше всього він себе почуває при температурі + 22 ... + 24С. У зимовий період необхідно стежити за тим, щоб стовпчик термометра в кімнаті не опускався нижче + 15С - похолодання може стати згубним. Влітку панданус виносять на балкон або терасу, створюючи при цьому захист від можливих вітряних потоків і прохолодних протягів.

Вологість

Рослині необхідно помірне зволоження. Час від часу йому влаштовують водні процедури у вигляді купання і обприскування. Після таких процедур необхідно простежити, щоб пазухи були наповнені водою, що нерідко призводить до гниття. Листочки пандануса можна протирати вологою серветкою, але під час роботи потрібно бути гранично акуратним, не забувати про шипах.

Збільшити рівень вологості можна, поставивши його на піддон з вологим керамзитом (мохом, галькою). Небезпеку становить перезволоження грунту, в якій може розвинутися хвороба гниття кореневої системи. Ще на стадії посадки необхідно оснастити горщик дренажним шаром, що допомагає уникнути застою води.

полив

Щоб зрозуміти, наскільки часто панданусу потрібно питво, необхідно спостерігати за станом грунту - вона повинна бути не більше ніж наполовину підсушити. У теплу пору року поливи рясні (раз в два дні), а з похолоданням поступово скорочуються до одного разу на чотири дні. Чималу роль для здоров'я культури відіграє стан води - вона повинна бути відстояною (профільтрованої) і теплою, не нижче + 25С.

Добрива і підживлення

Крім того, що при посадці пандануса контейнер наповнюється живильним грунтом, потреба в підгодівлі залишається актуальною протягом всієї життєдіяльності культури. У теплі періоди добрива необхідно вносити двічі на місяць, а з похолоданням регулярність скорочується до однієї місячної підгодівлі. Можна використовувати рідкі універсальні добрива, призначені для подібного роду культур.

Хвороби і шкідники

Панданус відрізняється високим імунітетом до захворювань. Основною причиною недуг, які можуть його наздогнати, стає неправильний догляд або невідповідні умови утримання. Через перебування в умовах занадто сухого повітря (часто це відбувається в опалювальний сезон), у культури спостерігається усушка кінчиків листя, придбання коричневого відтінку.

Ці ж симптоми можуть говорити і про нестачу поживних речовин. Втрата листям строкатості і уповільнення їх зростання говорить про недостатній освітленості. Різке посветление листя - сигнал до того, що полив проводиться жорсткою водою. Виявивши подібні ознаки, необхідно відновити правильний догляд за рослиною.

Як пересаджувати панданус

Панданус необхідно періодично пересаджувати, але, з огляду на той факт, що кімнатні «жителі» мають досить ранимі коріння, зміною їх місця проживання не варто захоплюватися. Пересадка методом перевалки проводиться тоді, коли корінь оплетет земляний кому.

Перед початком процесу необхідно пов'язати листя в пучок, щоб не поранити руки об численні шипи. Важливо підібрати нову ємність, яка буде трохи більше колишньої по всіх параметрах. Близько третини горщика заповнюють дренажним шаром, на який укладається легкий ґрунт з піском, перегноєм і листяним грунтом.

Пересаджувати панданус необхідно гранично акуратно, не пошкодивши повітряні коріння, які при посадці повинні залишитися видимими на поверхні. По завершенні процесу грунт злегка утрамбовують і рясно зволожують.

Розмноження в домашніх умовах

Розводити нових представників роду пандануса в домашніх умовах можна кількома способами, беручи за вихідний матеріал насіння або різні черешки. Також при пересадці дорослої рослини його можна просто розділити.

Розмноження пандануса насінням

Насіння пандануса не потрібно попередньо обробляти перед посівом. Необхідно підготувати неглибокий контейнер і наповнити його грунтом з піску і торфу. Засіяну грядку обов'язково накривають плівкою, створюючи парник, і встановлюють в теплому місці. Сприятлива температура для дозрівання посіву - близько + 25С. При дотриманні цієї умови перші паростки пандануса можна буде побачити вже через два тижні. Їм буде потрібно регулярний полив і провітрювання до появи листочків. Пікірування в домашніх умовах проводиться за наявності у саджанця трьох повноцінних листів.

Розмноження пандануса живцюванням

Даний спосіб передбачає два варіанти отримання посадкового матеріалу - можна взяти верхівкові живці або стеблові. Верхівкові, завдовжки 18-20 см, зрізаються з бічних тонких гілок рослини. Всі місця зрізів необхідно обробити деревним вугіллям.

Матеріал вмощується в підготовлений грунт з піску і торфу і накривається поліетиленом. Весь процес вкорінення (близько двох місяців) повинен проходити при температурі повітря не менше + 25С. Щоб прискорити час утворення коренів, можна перед посадкою обробити живці пандануса спеціальними стимулюючими складами.

Стеблові живці зрізають зі стовбура і обробляють Корневином. Далі слід аналогічна процедура посадки для вкорінення, як і в випадку з верхівковими.

Розмноження пандануса розподілом

Дорослий панданус можна розділити під час пересадки. Для цього необхідно акуратно витягнути його з горщика, обтрусити від землі і зробити розріз. Отримані сегменти розсаджують по окремих ємностей зі свіжим субстратом. Такий поділ проводять у весняний період.

Панданус - фото

Панданус - чудова пальма, яку можна прикрасити інтер'єри холів і зимових садів. Маючи значні розміри, вона чудово виглядає в одиночних посадках. Рослина також здатне стати яскравим акцентом ландшафтного дизайну, радуючи всіх неповторною тропічної зовнішністю, що підтверджується нашою фото добіркою. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар