Головна » кухня » Плитка для кухні на підлогу: види, як вибрати

Плитка для кухні на підлогу: види, як вибрати

кухня : Плитка для кухні на підлогу: види, як вибрати

Кухня повинна бути однаково затишній для прийому гостей, романтичних вечорів з улюбленими і сімейних вечерь з родичами. Велику роль у створенні комфорту грає підлогове покриття. Плитка для кухні на підлогу - це ідеальний варіант, який відповідає таким важливим критеріям: стійкість до механічних пошкоджень, звуконепроникність, зносостійкість, естетичний вигляд. Кожна з цих особливостей дійсно важлива для кухні.

Види плитки для кухні

Для правильного вибору підлогового покриття завжди варто брати до уваги корисну інформацію, причому до покупки, а не після неї. Тоді можна бути спокійним і впевненим в успішному ремонті. Існують наступні види керамічної плитки:

пресована плитка

Вона складається зі спеціальних глиняних матеріалів. Шихта проходить трансформації через ущільнення і формування за допомогою високого тиску. Пресована плитка відрізняється особливою стійкістю і рівною поверхнею.

Плитка без емалі

Цей вид має на увазі під собою просту конструкцію і відсутність декоративних елементів у вигляді малюнка. Така плитка виглядає досить естетично за рахунок своєї однорідності і рівномірної товщини.

глазурована плитка

Такий варіант припаде до смаку цінителям блиску і кольору, який чітко видно на глазурованої поверхні. Крім того, цей вид плитки характеризується непроникністю пір, твердістю і щільністю.

клінкерна плитка

Складається з різновиду деяких видів глини, спеціальних барвників і флюсу. Має високу стійкість до хімічних і механічних впливів.

метласька плитка

Одноразовий випал, відсутність глазурованої поверхні і високий процес пресування - головні характеристики метласької плитки. Вона досить популярна не тільки через технічні властивостей, але і завдяки елегантному зовнішньому вигляду.

Керамогранітна плитка

Виготовляється зі спеціальних шепотів, каоліну, кварцу та пресованого тесту. Таке поєднання створює однорідність маси, хорошу міцність і зовнішній вигляд, який нагадує скляне покриття.

Основа для укладання плитки

Це обов'язкова умова, яка має бути виконана щоб уникнути дефектів у вигляді нерівності і неоднорідності структури плитки для кухні.

Одним з найбільш надійних і простих варіантів укладання вважають гіпсокартон. Він не вимагає спеціального вирівнювання і щільно кріпиться до підлоги. Не менш гарною і частою альтернативою може стати стара плитка (укладання проводиться за допомогою спеціального клею), фанера (вимагає особливої ​​обробки) і штукатурка (на неї можна покладатися в разі, якщо нерівності не перевищують 3 мм).

Плюси і мінуси плитки для підлоги

Керамічна плитка, як і будь-яка інша плитка поверхню, має свої переваги і недоліки, про які необхідно знати перед покупкою.

Переваги плитки для кухні:

- Вогнестійкість. Особлива вогнетривкість дозволяє бути впевненим у наявності додаткового захисту від пожежі в приміщенні, де відбувається постійний контакт з вогнем.

- Стійкість до хімічних впливів. Це властивість можна розділити на кілька окремих груп. Наприклад, значення A - це максимальний захист від різних речовин, а D - відсутність цієї гарантії.

- Низька провідність струму.

- Водопоглинання. Найчастіше воно не буває вище 3-4%.

- Міцність. Складові здатні протистояти самим різним спробам зміни форми плитки. Це вкрай актуально на кухні, де не навмисне можна розбити тарілку або вазу.

- Морозостійкість.

- Стильний дизайн і різноманітність кольорів / малюнків.

До основних, але мінімальним недоліків плитки на кухні варто віднести більш високу вартість (в порівнянні з іншими видами підлогового покриття), холодність і ретельний процес укладання. Незважаючи на це, від холодної підлоги можна легко позбутися за допомогою вмонтованої обігрівальної системи, а укладку довірити перевіреним професіоналам.

Як правильно вибрати плитку на кухню

Фахівці рекомендують бути особливо уважними до деяких нюансів, на які варто звернути увагу при виборі плитки:

1. Зображення на упаковці. Повинен бути присутнім знак ступні - це означає, що плитка призначена саме для підлоги.

2. Поверхня плитки. Вона повинна бути повністю однорідною. Наявність будь-яких тріщин і нерівностей говорить про шлюб товару.

3. Тип стертості. Цей показник позначається латинськими буквами. Високий клас відповідає за хорошу зносостійкість.

4. Розрахунок з запасом. Кількість плитки має бути на 10-15% більше.

5. Гармонійне поєднання із загальним дизайном. Плитка може прекрасно доповнити стиль приміщення або створити цікаві контрасти на тлі кухонного гарнітура.

6. Текстура. Матова поверхня чудово підійде для невеликої кухні, а глазурована - для габаритного приміщення.

7. Товщина. Оптимальні розміри товщини - це 9-12 мм. Більш тонкий варіант не буде настільки міцним, а щільна плитка понад 12 мм ідеально підійде для підсобних приміщень, але не для кухні.

8. Маркування коробки. На ній вказано сорт плитки відповідно до міжнародних стандартів. Найякісніший - 1 сорт, найнижчий - 3.

9. За морозостійкість відповідає простий знак сніжинки.

10. Ступня, яка знаходиться на заштрихованном тлі, означає високу зносостійкість матеріалу.

Як вибрати колір затірки для плитки

Це один з найважливіших питань при виборі підлогового покриття. Колірна гамма здатна скласти загальне враження або доповнити його. Один з найпопулярніших і перевірених варіантів - мозаїка. Вона здатна створити абстрактні елементи, яскраві візерунки або малюнки. Колір фуги та затирання може зливатися, а може контрастувати, виділяючи або відтіняючи одні елементи іншими. Щоб отримати ефект цілісного покриття, досить створювати затірку, яка буде відповідати відтінку плитки (або на 1-2 тони світліше), для любителів екстравагантності і яскравості чудово підійдуть варіанти зонування поверхні за допомогою двох або більше кольорів. У випадку з необхідністю виділити кожну плитку потрібно придивитися до затірки більш темних відтінків. Критерій вибору повинен залежати від виду плитки, її розміру, а також бажаного ефекту.

Плитка для кухні на підлогу - фото

Ми зібрали колекцію цікавих фотографій плитки в дизайні кухні, які покажуть, як гармонійно, надійно і стильно може виглядати це перевірене підлогове покриття. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар