Головна » ідеї » Дерев'яні паркани: 100 фото-ідей

Дерев'яні паркани: 100 фото-ідей

Огорожа з дерева використовувалися нашими предками ще з доісторичних часів. Вони не втрачають актуальності і в наш час, залишаючись одними з найпопулярніших разграничители. Приємна натуральна естетика, практичність і простота установки - саме за ці характеристики власники приватних будинків зберегли прихильність таким парканів.

Види дерев'яних парканів

Дерев'яні огорожі можуть приймати абсолютно різний зовнішній вигляд. Далі ми розповімо про основні різновиди конструкцій і їх оформленні.

Класичний дерев'яний паркан

Це один з найпоширеніших варіантів дерев'яних споруд. Він відрізняється легкістю зведення, не вимагає великої кількості матеріалів і при цьому здатний прослужити довгі роки.

В якості опори використовуються сталеві профільні труби, які фіксуються в грунті бетоном із заглибленням від 1 до 1, 5 м - в залежності від складу грунту. Між ними встановлюються балки, безпосередньо до яких прикріплюються дерев'яні дошки.

частокіл

Класичний частокіл складається з загострених кілків. Така форма колод робить забір міцним і надійним. Термін експлуатації споруди більше, ніж, наприклад, у плетеного вироби, але все-таки не дуже великий в порівнянні з багатьма іншими сучасними конструкціями. Так як у огорожі немає міцної основи, згодом він може розхитуватися і просідати. До того ж, матеріалів для зведення знадобиться досить багато.

Виходячи з вищенаведеного, такий тип огорожі сьогодні використовується досить рідко. Однак його можна замінити подібною конструкцією з бамбука або зробити класичний частокіл у вигляді кольорових олівців - вийде дуже весело.

вертикальний штахетник

Цей різновид більш універсальна, ніж попередня. Паркан декоративний і в той же час здатний створити приватність. З метою підвищення міцності конструкція з деревних ламелей спирається на металеві труби. Між рейками залишаються невеликі зазори, які сприяють циркуляції повітря.

Дуже привабливо виглядає штахетник, встановлений на кам'яну основу.

горизонтальний штахетник

Горизонтальний штахетник простий і лаконічний. Саме такий образ огорожі найбільш гармонійний для більшості сучасних будівель. Він може бути з зазорами або без них - на ваш розсуд. Ялинка, ранчо і шахматка - це варіації даного виду. Залежно від конструкції, він буде мати характерні властивості і зовнішнім виглядом. Трохи докладніше розглянемо їх далі.

Ранчо

Такі паркани нагадують традиційні огорожі, які використовуються американськими фермерами. Але схожі споруди можна зустріти і на наших теренах - в селах і селах ними часто окреслюються городи, палісадники і пасовища.

Дізнатися такі огорожі нескладно - конструкція являє собою вертикальні бруси з закріпленими на них горизонтальними дошками, з великими прорізами між ними. Ранчо може також називатися і проста невисока огорожа з вертикальними дошками в сільському стилі. Побудувати самостійно цю огорожу досить просто. Воно чітко позначить межі території, проте не зможе стати перешкодою від поглядів сторонніх.

Шаховий дерев'яний паркан

Шахматка - це більш складний різновид паркану. Цей варіант підійде для багатьох стильових рішень ландшафтної території. Ви можете зупинитися на глухому спорудженні або вибрати огорожу з прорізами. Остання виглядає досить оригінально і цікаво, але в першому випадку ви зможете зробити ділянку закритим від сторонніх.

Дерев'яний паркан «ялинка»

Не завжди достатньо звести декоративну провітрювану огорожа. До таких випадків можна віднести ділянки, розташовані у галасливих доріг. Тут краще віддати перевагу глухому забору, який захистить територію від вихлопних газів, нав'язливих звуків і пилу. Це зможе забезпечити дерев'яну огорожу «драбинка», також відома як «ялинка». Воно прикрасить як негабаритний дачну ділянку, так і велике сучасне будова.

Решітчастий дерев'яний паркан

Огорожа з дерева не обов'язково повинен володіти суворої вертикальної або горизонтальної формою. Якщо ви встановите паркан з акуратними невеликими дошками, то він буде виглядати досить легко і ажурно, особливо - в білому кольорі. Щоб вас не турбували цікаві очі проходять повз людей, висадіть густі в'юнкі рослини, така жива огорожа зробить ще більш вражаючий ефект. Огорожа встановлюється швидко і просто, оскільки його складові частини - це вже готові секції, виготовлені на виробництві.

Комбінований дерев'яний паркан

Щоб огорожу було більш надійним, привабливим, а іноді і не таким дорогим, використовуйте додаткові матеріали для спорудження: камінь в різних конфігураціях, цегла, штахетник з металу, викидні матеріали, бетон, кований метал.

Як правило, ці матеріали служать надійним фундаментом для споруди або його вертикальними опорами. Але також вони можуть виконувати виключно декоративну функцію, як у випадку з кованими деталями.

Особливості споруди дерев'яних парканів своїми руками

Багато хто відмовляється від ідеї самостійного зведення дерев'яної огорожі на увазі уявної складності процесу. Дійсно, якщо у вас недостатньо часу або зовсім відсутнє бажання спорудити щось самому, то можна найняти робітників і віддати цю роботу їм. Але якщо ви хочете побудувати огорожу вашої мрії своїми руками, то поспішаємо вас порадувати - все не так складно, як може здатися на перший погляд.

В першу чергу подбайте про якісну обробці деревини. Для збереження природного забарвлення покрийте матеріал лаком - так дерево не піддасться впливу вологи і не стане більш темним. Не забудьте і про спеціальні просочення, які допоможуть запобігти негативний вплив рідин і шкідників завдяки протигрибкових засобів і інсектицидів в складі.

Весь процес установки виглядає наступним чином:

1. Для початку встановіть фундамент або інші опорні конструкції.
2. Далі зафіксуйте на них дошки в залежності від обраного виду паркану.
3. Щоб підвищити показники міцності, варто скористатися куточками з металу, до яких вже безпосередньо прикріплюються дошки.

Це дуже узагальнений алгоритм зведення. Для більш детального вивчення всього циклу монтажу необхідно визначитися з бажаною конфігурацією забору. Якщо ви вперше пробуєте зайнятися установкою самостійно, то зупиніться на простих формах - так ви отримаєте всі шанси відмінно впоратися з роботою.

Дерев'яні паркани зможуть не тільки захистити ділянку і позначити його межі, а й декоративно його доповнити. Вибирайте такий тип огорожі, щоб, якщо житловий будинок або ландшафтна територія вже оснащена іншими деревними елементами, матеріали гармоніювали між собою за фактурою і кольором.

Кольорове рішення для дерев'яного паркану

Отже, необроблене дерево не зможе прослужити довго, зважаючи на руйнівного впливу навколишнього середовища. Тому, якщо ви віддаєте перевагу природний вигляд деревини, попередньо її слід обробити відповідними засобами. Щоб забарвлення виглядав яскравіше, можна скористатися морилкою або напівпрозорим лаком. Дійсно, природна фактура виглядає дуже благородно і гармонійно в оточенні рослинності на ділянці. Більш того, навіть якщо будинок виконаний з використанням металу, скла, бетону, тони деревини тільки зіграють в плюс, надавши дизайну теплі ноти.

Можна піти іншим шляхом і все-таки пофарбувати матеріал. Одним з найбільш універсальних і виграшних квітів залишається білий. Він додасть оформлення всієї ландшафтної території неймовірну легкість і пахощі. Особливо ефектно білосніжний паркан буде виглядати, якщо такий відтінок присутній на інших елементах садових, житлових або господарських споруд - меблів, перголе, даху, балконі, альтанці і так далі. Так ви зможете домогтися єдиного урочистого образу композиції.

Чи вважаєте, що відтінки білого кидки і непрактичні ">

Дерев'яні паркани - фото

Побачити ще більше цікавих ідей оформлення забору з дерева ви зможете в нашій добірці фото. Можливо, саме тут ви знайдете своє джерело натхнення. Приємного перегляду!

Рекомендуємо
Залиште Свій Коментар